logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PROGNOZA: Kluczowe trendy w digital marketingu na 2024 wg Programmads

  PR 18.01.2024, przeczytano 1428 razy
ilustracja

Digital marketing o obszar ciągłych przemian, napędzany ewoluującymi preferencjami konsumentów, rosnącymi możliwościami technologii oraz dynamicznym środowiskiem biznesowym. Wśród trendów, na które warto zwrócić uwagę w 2024 wskazujemy kilka, które zdaniem eksperta Programmads w najbliższym czasie odegrają istotną rolę w strategiach marketingowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kluczowe-trendy-w-digital-marketingu-na-2024-wg-programmads,402776,artykul.html

Wzrost znaczenia danych własnych

Na skutek wycofania przez Google i inne główne platformy plików cookie stron trzecich, branża reklamowa przechodzi głęboką transformację. Efektem przeprowadzanych zmian, będzie znaczny wzrost znaczenia danych własnych (1st party data) reklamodawców i marketerów. Dane własne, które obejmują bezpośrednie informacje zebrane od klientów poprzez interakcje z witryną internetową firmy, aplikacją lub innymi platformami, będą siłą napędową spersonalizowanych doświadczeń reklamowych.

Dynamiczny wzrost znaczenia marketplace’ów

Retail media coraz bardziej będą przypominać wydawców. Ewolucja ta wymaga dostosowania procesów, technologii i sposobu myślenia do wymagań reklamodawców. Kluczowe kwestie w tym zakresie to standaryzacja formatów reklam, wdrożenie technologii umożliwiającej pomiar emisji reklam, atrybucji oraz strategii monetyzacji danych własnych.

Zwiększenie wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu

W sferze kreatywnej technologia AI będzie miała przełomowe znaczenie. Wykorzystując algorytmy AI, zespoły kreatywne będą mogły zautomatyzować i rozwinąć wiele procesów. Przykładowo, możliwość analizy rozległych zbiorów danych w czasie rzeczywistym pozwoli osiągnąć nowy wymiar personalizacji, zapewniając precyzyjne dopasowanie przekazów reklamowych do konsumenta. Nie tylko zwiększy to zaangażowanie użytkowników, ale także maksymalizuje skuteczność kampanii reklamowych.

Oprócz tego, sztuczna inteligencja będzie wykorzystywana na większą skalę w procesie tworzenia treści. Niezależnie od rodzaju generowanych treści, algorytmy AI będą w stanie replikować kreatywność podobną do ludzkiej. Choć o zastąpieniu czynnika ludzkiego nie ma tu mowy, wykorzystanie AI pozwoli oszczędzić czas i odkryć nowe pomysły na treści.

Dodatkowo w perspektywie blokowania plików 3rd party cookie wzrośnie predykcyjna rola sztucznej inteligencji, dzięki której reklamy są dostarczane do właściwych odbiorców we właściwym czasie, zwiększając szanse na konwersję.

Źródło: Programmads

programmads.com

Dodatkowe informacje:

BIO eksperta
Marcin Gut (LinkedIn) odpowiada za rozwój biznesu Programmads w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a przez ostatnią dekadę kierował zespołami obsługującymi narzędzia analityczne i platformy Programmatic w agencjach mediowych. Marcin posiada bogate doświadczenie konsultingowe w obszarze Adtech i Madtech. Wspiera zarówno agencje, jak i marki w skalowaniu możliwości programatycznych i analitycznych zbudowanych w oparciu o rozwiązania Google Marketing Platform.

O Programmads
Firma Programmads z siedzibą w Brukseli, Warszawie, Paryżu i Madrycie zapewnia agencjom marketingowym i reklamodawcom z całej Europy kompleksowe wsparcie w zakresie integracji i korzystania z narzędzi Adtech. Misją Programmads jest poprawa wyników marketingowych poprzez technologię. 

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Krajobraz polskiego e-commerce po upadku wszystko.pl
W połowie lutego gruchnęła wiadomość o końcu serwisu wszystko.pl. Platforma stworzona przez giganta informatycznego Comarch, miała rywalizować z Allegro, ale na rynku przetrwała zaledwie siedem miesięcy. Sprzedawcy stracili zatem jeden z kanałów dotarcia do klientów. O kolejne jest trudno, bo wielkie marketplace’y jak Allegro, Temu czy Amazon mają niemal nieograniczone budżety...
Tak hartował się polski internet. 25 lat IAB Polska
Kiedy na przełomie lat 90. i 2000. grupa pasjonatów e-marketingu tworzyła pierwszą strukturę jednoczącą firmy digitalowe, polski internet dopiero zaczynał się rozkręcać – penetracja rynku wynosiła zaledwie kilka procent, zasady gry były partyzanckie, a wydatki na działania reklamowe stanowiły ciekawostkę. Ludzie zmieniający oblicze branży...
Dla blisko 90% konsumentów atrakcyjne ceny mają duże znaczenie przy wyborze produktów. Dla co trzeciego z nas liczy się dbałość o środowisko naturalne. Czy dlatego firmy postawią w tym roku na AI, hiperpersonalizację marketingową i ofertową, ceny zmieniające się w zależności od klienta, proaktywne mapowanie ścieżek konsumentów w czasie rzeczywistym czy...
Billboardy trzymają się mocno. 2024 to rok wyborów i AI
Rynek reklamy zewnętrznej w Polsce ma się coraz lepiej. Tak wynika z raportu Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej. Według niego wartość sprzedaży reklamy outdoor w Polsce w trzech segmentach – klasyczne OOH, transport miejski i digital OOH – osiągnęła kwotę 648,29 mln zł., a to oznacza wzrost w stosunku do 2022 roku aż o 16,9 %.
Content marketing i SEO w erze AI. Rok 2024 wg Whitepress i SEM House
Sztuczna inteligencja kolejny rok z rzędu była tematem numer 1 w branży content marketingowej i SEO. Nic nie zapowiada, by w 2024 roku coś miało się zmienić – content managerowie i eksperci SEO odpowiedzialni za strategię marketingowe i pozycjonowanie stron powinni nadal uważnie przyglądać się rozwojowi AI. Zwłaszcza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764