logo
WIADOMOŚCI

Kodak na targach Labelexpo Europe 2017

Mateusz Zawiślak  PR 08.08.2017, przeczytano 451 razy
ilustracjastrzałka
Kodak na targach Labelexpo Europe 2017

Podczas targów Labelexpo Europe 2017, odbywających się w dniach 25-28 września br. w Brukseli, Kodak zaprezentuje swoje rozwiązania do druku fleksograficznego i inkjetowego oraz oprogramowanie, dedykowane firmom produkującym i przetwarzającym opakowania i etykiety. Wszystkie bazują na wieloletnich doświadczeniach amerykańskiego producenta oraz jego ścisłej współpracy z licznymi przedsiębiorstwami z obu ww. rynków: drukarniami, przygotowalniami, dostawcami sprzętu oraz właścicielami marek. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku nr 4D65 w pawilonie 4 będą obecni przedstawiciele Kodak Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-na-targach-labelexpo-europe-2017,33342,artykul.html

Targi będą jednocześnie okazją do oficjalnego otwarcia przez firmę Kodak nowego Centrum Technologii Fleksograficznych (Flexo Packaging Technology Center) z siedzibą w Brukseli, funkcjonującego pod nazwą Kodak Flexo HUB. W zamyśle ma ono być miejscem realizacji wspólnych pomysłów oraz spotkań z klientami firmy, partnerami OEM, właścicielami marek i przedstawicielami organizacji branżowych. Klienci odwiedzający HUB będą mieli również okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami Kodak, dedykowanymi produkcji opakowań w technice fleksograficznej. Planowane są tu prezentacje, jak również szkolenia techniczne, najnowszej wersji systemu produkcji form drukowych – Kodak Flexcel NX. Z myślą o testach we własnej maszynie drukującej do dyspozycji klientów będą również dostępne płyty Flexcel NX. Stoisko przygotowywane z myślą o targach Labelexpo Europe będzie uwzględniać elementy związane z otwarciem Kodak Flexo HUB.

Warto dodać, że w tym roku podobny ośrodek technologiczny Kodak rozpoczął działalność w Szanghaju w Chinach. Firma zaanonsowała również realizację nowej inwestycji w zakładach zlokalizowanych w amerykańskim mieście Weatherford w stanie Oklahoma. Kosztem 15 mln USD powstanie tu nowa linia produkcyjna, dedykowana płytom fleksograficznym Flexcel NX.

Co na stoisku?

Z myślą o drukarniach flelsograficznych Kodak będzie prezentował przewagi technologiczne systemu Kodak Flexcel NX, umożliwiającego produkcję wysokiej jakości cyfrowych form drukowych. Jedną z unikalnych cech tego rozwiązania jest technologia NX Advantage, uwzględniająca m.in. zaawansowany moduł tworzenia wzorców na powierzchni form drukowych (Digital NX Patterning). Bazuje on na opatentowanej przez Kodak technologii Advanced Edge Definition, która poprawia transfer farby w różnych aplikacjach, a także kontroluje jej przepływ na krawędziach obiektów.

O zaletach tego rozwiązania – w kontekście jakości, wydajności i redukcji kosztów – będzie można się przekonać biorąc udział w planowanych prezentacjach „na żywo” systemu Kodak Flexcel NX Wide 4260, wyposażonego w pakiet NX Advantage. Na stoisku będą dostępne liczne próbki produktów wykonanych z udziałem płyt naświetlonych w tym urządzeniu. Przedstawiciele firmy Kodak zaprezentują też studia przypadku, dotyczące zakończonych sukcesem wdrożeń rozwiązań bazujących na technologii Flexcel NX.

Kodak wciąż inwestuje w rozwój zaprezentowanej po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach drupa 2016 nowej technologii druku inkjetowego – UltraStream. Wspólnie ze swoimi partnerami OEM, firma pracuje nad specjalistycznymi projektami, skierowanymi na rynki produkcji opakowań i etykiet.

Jeżeli chodzi o rozwiązania bazujące na platformie Prosper, Kodak odnotował w ostatnim czasie wdrożenie pierwszej, hybrydowej maszyny Kodak Prosper 6000S dedykowanej produkcji opakowań kartonowych – jej nabywcą jest amerykańska firma Zumbiel Digital. Stale rośnie też liczba instalacji realizowanych z udziałem głowic drukujących Prosper S, które są montowane w maszynach konwencjonalnych, wykonujących zlecenia z obszaru opakowań i etykiet.

Zgodnie z realizowaną przez firmę polityką zrównoważonego rozwoju, Kodak wprowadza na rynek nowe, proekologiczne atramenty wodne, przeznaczone do zadrukowywania podłoży plastikowych i jednocześnie zgodne z przepisami dotyczącymi kontaktu z żywnością.

Nieodłączną częścią kompleksowego rozwiązania firmy Kodak jest zaawansowane oprogramowanie. Podczas targów Labelexpo Europe na jej stoisku swoje miejsce znajdzie platforma Prinergy, oferująca szereg zaawansowanych funkcji, przydatnych także przy projektowaniu i produkcji opakowań. Ten system workflow oferuje wysoki poziom automatyzacji zadań i ma zapewnić produkt finalny o najwyższej jakości. Dzięki temu – zdaniem firmy Kodak – jego użytkownik może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Firma będzie też promowała wprowadzone niedawno na rynek rozwiązanie Prinergy Cloud – działającą w „chmurze” platformę, uwzględniającą m.in. zaawansowany moduł analityczno-decyzyjny, a także szereg funkcji i opcji minimalizujących ryzyko oraz koszty produkcji, jednocześnie stymulujących rozwój przedsiębiorstw.

- Nasza obecność na Labelexpo Europe oraz otwarcie ośrodka Flexo HUB to najlepsze potwierdzenie zaangażowania firmy Kodak w niezwykle perspektywiczny segment produkcji opakowań i etykiet. Inwestycja w uruchomienie brukselskiego centrum technologii fleksograficznych świadczy o tym, jak ważny jest dla nas ten rynek oraz bliska współpraca z innymi, działającymi na nim podmiotami. Wspólnie chcemy poszerzać i udoskonalać możliwości druku fleksograficznego – mówi Chris Payne, prezes Flexographic Packaging Division w firmie Kodak.

Źródło: Kodak Polska

www.graphics.kodak.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Kent-pak inwestuje w wielkoformatową maszynę arkuszową Rapida 164-7+L ALV3
Kilka miesięcy temu park sprzętowy firmy Kent-Pak z Bardo k. Kłodzka wzbogaciła pierwsza w jej historii offsetowa maszyna drukująca – wielkoformatowa Rapida 164-7+L ALV3. Pozwoliła ona temu dynamicznie rozwijającemu się przedsiębiorstwu na zadrukowywanie we własnym zakresie wszystkich wytwarzanych tu opakowań kartonowych; wcześniej usługa ta była zlecana na zewnątrz. Siedmiozespołowa maszyna z wieżą l...
Dzień Otwarty z Konica Minolta i Flexor
Firma Konica Minolta, producent z dziedziny cyfrowego druku tonerowego oraz Flexor – polski producent maszyn do finishingu zapraszają na Dzień Otwarty. Podczas wizyty po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie maszyna Accurio Label 190 do cyfrowego druku etykiet samoprzylepnych oraz maszyna do wykańczania po druku Flexor xCUT Pro.
Sylwester Piec dołącza do działu sprzedaży offsetowych maszyn arkuszowych KBA CEE
Z dniem 1 marca br. Sylwester Piec objął stanowisko regionalnego szefa sprzedaży maszyn arkuszowych w firmie KBA CEE. Jest odpowiedzialny za działania handlowe i opiekę posprzedażową nad klientami z Polski środkowej oraz północno-wschodniej. Zastąpił na nowym stanowisku Jacka Nieszczerzewicza, który rozstał się z firmą KBA CEE.
Rozwiązanie z oferty Duplo Polska po raz kolejny w drukarni Akcydens
Foliarka Tauler SmartMatic 2.0 w formacie B2 to kolejny zakup drukarni Akcydens w Duplo Polska. Nieco wcześniej firma zainwestowała w system broszurujący Duplo iSaddle - w pełni zautomatyzowany, modułowe urządzenie do broszurowania i zbierania prac (realizowanych zarówno w technikach offsetowej jak i cyfrowej), oferujące szycie siodełkowe. Rozwiązanie przyniosło jej 50% wzrost w...
Canon Imagepress C850: nowe funkcje i jeszcze więcej zastosowań
Firma Canon rozszerza możliwości serii urządzeń imagePRESS C850 – tonerowych drukarek produkcyjnych na arkusze cięte – wprowadzając automatyczny dwustronny podajnik banerów oraz ulepszone rozwiązania do zarządzania pracą maszyn.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone