logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kodak na targach Poligrafia: Mniejsze targi, większy biznes

  PR 30.05.2013, przeczytano 825 razy
ilustracjastrzałka

Duże zainteresowanie rozwiązaniami Kodaka, dwa Złote Medale MTP, przyznane produktom tej firmy oraz rozpoczęte procesy handlowe to bilans  uczestnictwa firmy Kodak Polska w tegorocznej edycji targów Poligrafia 2013, jaka odbywała się w Poznaniu w dniach 21-24 maja br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-na-targach-poligrafia%3A-mniejsze-targi%2C-wiekszy-biznes,18858,artykul.html

Firma Kodak promowała tu szeroką gamę rozwiązań w zakresie prepressu i systemów drukujących oraz modele biznesowe, wspomagające rozwój przedsiębiorstw poligraficznych i możliwości osiągania przez nie zysku. Wśród odwiedzających jej stoisko największym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania cyfrowe i hybrydowe z oferty tej firmy, m.in. nagrodzone Złotym Medalem MTP płyty: fleksograficzna - Kodak Flexcel NX i bezprocesowa - Kodak Sonora XP, które nie tylko udoskonalają produkcję znacząco podnosząc jej jakość, ale również przynoszą oszczędności użytkownikom.

Mniejsze targi, większy biznes

Podsumowując tegoroczną edycję targów Poligrafia w kontekście naszego w niej uczestnictwa z pewnością możemy mówić o dużym sukcesie – mówi Jolanta Wiśniewska, dyrektor zarządzający Kodak Polska. – Inaczej jednak niż jak to miało miejsce w poprzednich edycjach tej imprezy. Targi były mniejsze i odwiedzających było mniej niż w poprzednich latach, jednak – co warto podkreślić - stoisko firmy Kodak odwiedzali przedstawiciele firm zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami, co z pewnością przełożyło się na większe sukcesy biznesowe, które odnotowaliśmy. Fakt, że kreatywnie podeszliśmy do pokazu naszych rozwiązań, oferując ich multimedialne prezentacje oraz możliwość rozmowy o konkretnych produktach i indywidualnych potrzebach naszych gości zaowocował tym, że wielu z nich - dzięki bogatemu portfolio naszych produktów - mogliśmy zaproponować rozwiązania, które mogą pomóc w rozwoju ich biznesu, co z pewnością traktujemy jako nasz największy sukces. Oczywiście w tych samych kategoriach traktujemy również przyznane nam nagrody – dwa Złote Medale MTP”.

Dwa Złote Medale MTP dla produktów Kodaka

Każdego roku niemal setki produktów walczą o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. To obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana – w przypadku targów Poligrafia 2013 – przez złożone ze specjalistów branży poligraficznej jury konkursowe, które ocenia produkty zgłoszone do tej nagrody pod względem innowacyjności oraz zastosowanych w nich najwyższej klasy technologii.

W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to prestiżowe wyróżnienie aż dwóm produktom firmy Kodak – płytom: fleksograficznej Kodak Flexcel NX i bezprocesowej Kodak Sonora XP. Nagrody zostały wręczone podczas Wieczoru Wystawców, a odebrała je Anna Kołodziejczyk, marketing menadżer w firmie Kodak Polska. 

Cieszy nas to wyróżnienie, bo jest dowodem wysokiej jakości naszych produktów. – mówi Jacek Galiński, menadżer sprzedaży, segment opakowań Kodak Polska. - Tym razem po raz pierwszy na targach Poligrafia nagrodzone zostały materiały eksploatacyjne z bogatej oferty Kodaka. Zgłaszając te produkty chcieliśmy bowiem zwrócić uwagę użytkowników systemów CtP, maszyn drukujących i generalnie – odwiedzających targi gości, jak ważną rolę decydującą o końcowym sukcesie wykonania zlecenia, odgrywają wysokiej jakości materiały eksploatacyjne o czym się niestety często zapomina. Fakt, że jury konkursowe doceniło nasze produkty i zostały one nagrodzone Złotymi Medalami stanowi potwierdzenie faktu, że są to rozwiązania innowacyjne. Bezprocesowa  płyta Kodak Sonora XP może znaczącą wpływać na podniesienie jakości produkcji offsetowej, ale również przynosi użytkownikom wymierne oszczędności ekonomiczne. Z kolei drugie nagrodzone nasze rozwiązanie: fleksograficzna płyta Kodak Flexcel NX zapewnia użytkownikom najwyższą możliwą we fleksografii jakość i gwarantuje dużą stabilność w druku”.

Warto wspomnieć, że oba produkty biorą udział w konkursie o "Złoty Medal – Wybór Konsumenta", w którym oddawane są głosy na najlepszy produkt targów. Głosowanie prowadzone jest na stronie http://www.zlotymedal.mtp.pl. Firma Kodak serdecznie zaprasza do głosowania na swoje produkty.

Prezentacje, innowacje, docenione technologie

Do dyspozycji gości odwiedzających stoisko Kodaka byli specjaliści zarówno z kraju jak i z zagranicy, a impreza była okazją do zaprezentowania najnowszych technologii, jakie firma oferuje w dziedzinie prepressu, druku cyfrowego, offsetowego oraz fleksograficznego, a także do zapoznania się z aktualnymi trendami w branży. Kodak skoncentrował się przede wszystkim na rozwiązaniach dedykowanych dla drukarń komercyjnych,  prasowych a także przeznaczonych dla sektora opakowań.

Największym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszyły się rozwiązania cyfrowe – mówi Sławomir Iwanowski, regionalny menedżer sprzedaży Kodak Polska.- Promowana przez nas kolorowa cyfrowa maszyna Kodak NexPress SX2700 Digital Production Color Press, oferującą prędkość sięgającą 166 stron A4/minutę, z opcją powiększonego arkusza, zwracała uwagę wielu odwiedzających nasze stoisko. Zaprezentowaliśmy również możliwości druku z zastosowaniem piątej stacji drukującej Kodak NexPress Fifth Imaging Unit, w której wykorzystuje się efekty druku w kolorach specjalnych, złotym, perłowym, a także niecodzienne - osiągane w trybie inline - efekty druku trójwymiarowego, nanoszenia znaków wodnych czy lakieru błyszczącego. Targi wyraźnie pokazały, że drukarnie poszukują tego typu rozwiązań, bo przynoszą im one oszczędności czasu i pieniędzy. Drugą kategorią z naszej oferty, która cieszyła się największym zainteresowaniem na targach - co obrazuje również pewne trendy rynkowe - są rozwiązania, które umożliwiają drukowanie większych wolumenów zleceń oraz drukowanie danych zmiennych. Umożliwiają to nasze głowice inkjetowe Kodak Prosper S, których kilkanaście wdrożyliśmy już w naszym kraju i zainteresowanie nimi stale rośnie. Mogą one być instalowane w linii produkcyjnej z wysokowydajnymi offsetowymi maszynami zwojowymi i urządzeniami do finishingu oraz na oddzielnych systemach transportujących arkusze papieru, a możliwość wprowadzenia aplikacji druku danych zmiennych nie tylko nie zmniejsza wydajności produkcji, ale pozwala zachować konkurencyjność przy realizacji wymagających zleceń, zawierających dane zmienne”.

Firma Kodak promowała również na targach w Poznaniu rozwiązania z sektora fleksograficznego – w tym doceniany i nagradzany Kodak Flexcel NX – cyfrowy system do naświetlania form fleksograficznych. Dzięki zastosowanej w nim technologii - wysokiej jakości obrazy drukowane niegdyś offsetowo na giętkim kartonie mogą być drukowane teraz na elastycznych torebkach, pudełkach czy etykietach. Dodatkowo system Flexcel NX w wersji hybrydowej stosowany jest nie tylko do płyt fleksograficznych, ale także do termicznych płyt offsetowych CTP, co jest bardzo istotne dla drukarń posiadających obie techniki druku. Kolejne z promowanych podczas targów Poligrafia 2013 rozwiązań dla fleksografii - oprogramowanie Kodak Spotless Flexographic -  umożliwia drukowanie z wykorzystaniem mniejszej liczby kolorów dodatkowych. Gwarantuje lepszą jakość końcowego produktu, przy krótszym narządzie maszyny drukującej, co pozwala znacząco redukować zużycie płyt i farb. Z kolei Flexcel Direct System to system, w którym wykorzystano innowacyjną, energooszczędną technologię grawerowania laserowego do produkcji tulei i płyt fleksograficznych. Pozwala ona obniżyć koszt produkcji wysokiej jakości tulei do druku opakowań oraz zwiększać opłacalność produkcji.

W zakresie software’u firma Kodak prezentowała najnowsze wersje oprogramowania i rozwiązań portalowych: Kodak Prinergy 6.0, Kodak InSite 6.5, Kodak Preps 7.0. „Tworzą one kompleksowy system workflow, który pozwala w sposób optymalny zarządzać procesem produkcyjnym (znacznie skracając go) w przedsiębiorstwach poligraficznych, niezależnie od ich wielkości i specjalizacji, a coraz częściej klienci pytają nas o takie właśnie rozwiązania. Możliwość zaproponowania im produktów z najwyższej światowej półki, bo jesteśmy niewątpliwie liderem w tym zakresie, jest dla nas ogromną satysfakcją – mówi Sławomir Iwanowski.

Prezentacje multimedialne Kodaka pozwoliły gościom odwiedzającym stoisko tej firmy przekonać się o wielu zaletach i możliwościach oferowanych przez tę firmę produktów. Teraz zaprasza ona wszystkich zainteresowanych do kontaktu i rozmów z zakresu konkretnych rozwiązań.

 „Tegoroczna edycja targów Poligrafia wyraźnie pokazała, że rynek polski - śladem rynków bardziej rozwiniętych - bacznie przygląda się rozwiązaniom, które pozwalają wyróżniać się, realizować produkcję na najwyższym poziomie oraz takim, które przynoszą korzyści ekonomiczne. Należą do nich z pewnością rozwiązania cyfrowe oraz hybrydowe, których nie brakuje w naszej ofercie. Cieszy nas więc fakt, że impreza ta pozwoliła nam na bezpośrednie spotkania z naszymi gośćmi, którym mogliśmy o nich opowiedzieć. Dlatego jesteśmy przekonani, że oprócz wielu spotkań, jakie mieliśmy przyjemność odbyć na targach, które kończyły nasze wcześniejsze procesy biznesowe, mieliśmy okazję również do rozpoczęcia wielu z nich, co niezmiernie nas cieszy ” – podsumowuje Jolanta Wiśniewska.

Źródło: Kodak Polska

www.graphics.kodak.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Artlab.pl rozbudowuje park maszynowy o dwa nowe plotery Agfa
W ostatnim czasie w warszawskiej drukarni wielkoformatowej Artlab.pl rozpoczęły pracę – w zaledwie miesięcznym odstępie – dwa nowe wielkoformatowe plotery marki Agfa. Z myślą o usprawnieniu obsługi podłoży giętkich w trybie „z roli na rolę” pojawił się tu model Anapurna RTR3200i LED, do którego wkrótce dołączyło urządzenie z płaskim...
Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764