logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kodak wprowadza na rynek nowej generacji płyty bezprocesowe – Sonora X

  PR 02.03.2018, przeczytano 996 razy

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej generacji płyt bezprocesowych Kodak Sonora X Process Free Plate, będących – jak zapewnia firma – kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju tej technologii. Bazując na sprawdzonych, wcześniejszych rozwiązaniach Kodaka w tym obszarze, oferują one szereg parametrów umożliwiających – jak podaje Kodak - zniesienie ograniczeń w zastosowaniu płyt bezprocesowych, np. przy szczególnie wymagających aplikacjach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-wprowadza-na-rynek-nowej-generacji-plyty-bezprocesowe-%E2%80%93-sonora-x,35635,artykul.html

Płyty, jak podaje producent, oferują możliwość realizacji wyższych nakładów, szybszy proces naświetlania i większą trwałość w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku płytami bezprocesowymi. Sonora X mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich aplikacji, w których znajdują zastosowanie typowe płyty CtP niewymagające wygrzewania. Kodak szacuje, że dzięki nim niemal 80% drukarń offsetowych zyska możliwość korzystania z zalet technologii bezprocesowej. Są wśród nich m.in.: duże zakłady akcydensowe bazujące na druku arkuszowym, zwojowe drukarnie heatsetowe i coldsetowe, firmy specjalizujące się w produkcji opakowań, jak również systematycznie rosnąca grupa drukarń, użytkujących maszyny wyposażone w systemy suszenia UV (także w wersji energooszczędnej). Co więcej, nowe płyty Sonora X mogą być wykorzystywane przez średnio- i wysokonakładowe drukarnie gazetowe.

Jak zapewnia producent, nakłady realizowane przy ich zastosowaniu są od dwóch do sześciu razy wyższe niż w przypadku wcześniejszej generacji płyt Kodak Sonora XP – w zależności od finalnej aplikacji, a także szeregu czynników takich jak: rozdzielczość obrazu, rodzaj chemikaliów oraz podłoża stosowanych w drukowaniu. Z kolei wyższa czułość naświetlania (120 mJ/cm2) czyni je kompatybilnymi z najszybszymi termicznymi rozwiązaniami CtP dostępnymi na rynku, wpływając na wydajniejszą produkcję form drukowych. Właściwie dobrane, wzbogacone technologie anodyzacji i powlekania poprawiają natomiast – co podkreśla producent – trwałość płyt Sonora X. Dzięki temu – jak podaje - mogą one być wykorzystywane w wysoce automatyzowanych, wysokonakładowych środowiskach produkcji, gdzie wytrzymałość materiałów eksploatacyjnych jest jednym z kluczowych parametrów.

Pierwsze płyty bezprocesowe Kodak w wersji komercyjnej pojawiły się na rynku w 2005 roku. Od tego czasu tysiące drukarń z całego świata zaimplementowało tę technologię, upraszczając proces produkcji form drukowych, eliminując z niego chemię oraz problemy związane z eksploatacją i konserwacją tradycyjnej wywoływarki. Przez wszystkie te lata firma Kodak stale wzbogacała i udoskonalała swoje rozwiązania w zakresie technologii bezprocesowej. W roku 2012 w jej ofercie pojawiły się płyty Sonora XP i Sonora News. Obecnie Kodak wprowadza na rynek nowej generacji płyty – Sonora X i Sonora X-N (która będzie dostępna począwszy od 2. kwartału br.). Mają one stanowić uzupełnienie portfolio rozwiązań marki Sonora oraz – jak zaznacza firma – pozwolić jej na utrzymanie pozycji lidera w tym segmencie rynkowym.

- Naszym celem jest uczynienie drukowania z jednej strony – procesem możliwie proekologicznym i zgodnym z polityką zrównoważonego rozwoju, z drugiej – dostępnym dla wszystkich firm poligraficznych chcących wyeliminować etap wywoływania oraz związaną z nim chemię z całego procesu produkcji form drukowych – mówi Brad Kruchten, President działu Print Systems Division w firmie Kodak. – Sonora X to przełom w bezprocesowej technologii CtP. Znaczące zwiększenie nakładów możliwych do zrealizowania oraz usprawnienia w zakresie procesu obróbki tych płyt sprawiają, że są one kompatybilne z potrzebami i możliwościami technologicznymi niemal 80% drukarń działających na rynku. To czyni płyty Sonora X rozwiązaniem głównego nurtu, wyznaczającym trendy.

Ralf Lokay – właściciel niemieckiej drukarni Lokay, która dotychczas wykorzystywała płyty Sonora XP, a obecnie jest jedną z pierwszych firm testujących i wdrażających Sonora X do codziennej produkcji, dodaje: - Proekologiczność to jedna z przewag rynkowych naszej firmy, zarówno w kontekście własnych systemów ogrzewania zakładu, jak też rozwiązań technologicznych, znajdujących tu zastosowanie. Ponad 75% klientów współpracuje z nami z uwagi na nasze ogromne przywiązanie do spraw ochrony środowiska. Płyty Sonora odgrywają w tym procesie znaczącą rolę. Od czasu konwersji na płyty bezprocesowe, ograniczyliśmy całkowite zużycie wody o ponad 30% i wyeliminowaliśmy chemikalia używane w dziale prepress. Wszystko to odbyło się przy zachowaniu najwyższej jakości produkcji realizowanej dla naszych klientów.

Kodak szacuje, że za sprawą obecnego wzrostu gospodarczego w skali globalnej oraz coraz bardziej zorientowanych na ekologię inwestycji drukarń z całego świata, trend w kierunku konwersji z tradycyjnych płyt CtP na bezprocesowe nadal będzie silny. Firma oczekuje, że do 2019 roku 30% wolumenu jej dostaw w zakresie płyt CtP będą stanowiły właśnie płyty bezprocesowe.

Źródło: Kodak Polska

www.graphics.kodak.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764