logo
WIADOMOŚCI

Kodak wprowadza na rynek rozwiązanie Prinergy Cloud

Mateusz Zawiślak  PR 09.06.2017, przeczytano 293 razy

Kodak poinformował o wprowadzeniu na rynek Kodak Prinergy Cloud – bazującej na technologii „chmury” platformy, oferującej dostawcom usług poligraficznych szereg innowacyjnych opcji. Umożliwiają one – jak zapewnia producent – minimalizację kosztów i ryzyka biznesowego oraz jednoczesne stymulowanie rozwoju ich przedsiębiorstw.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-wprowadza-na-rynek-rozwiazanie-prinergy-cloud,32766,artykul.html

Prinergy Cloud pozyskuje dane produkcyjne i przetwarza je w łatwe do zinterpretowania raporty, pozwalające na podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie to może zostać zintegrowane z użytkowanymi już przez drukarnie systemami workflow firmy Kodak. Jego zastosowanie – jak podaje producent – oznacza także niższe koszty operacyjne, gdyż Prinergy Cloud pozwala na zoptymalizowanie ilości użytkowanego sprzętu.

Za hosting serwisu Prinergy Cloud jest odpowiedzialna platforma Microsoft Azure, która ma zapewniać szybką i bezpieczną dostawę usług bazujących na „chmurze”. Ułatwia ona ochronę zasobów dzięki rygorystycznej metodologii oraz koncentracji na bezpieczeństwie, prywatności, zgodności i przejrzystości działania. Firma Kodak podkreśla, że oferowanie niezawodnych rozwiązań było zawsze najwyższym jej priorytetem – stąd wybór platformy Microsoft Azure, będącej rynkowym liderem z największą liczbą centrów danych i certyfikatów bezpieczeństwa. Jak podkreśla Kodak, zapewnia ona najwyższy poziom ochrony, czyniąc całe rozwiązanie godnym zaufania. Klienci firmy mogą też korzystać z działającego w trybie 24/7 monitoringu danych (co dodatkowo wpływa na ich bezpieczeństwo) oraz natychmiastowego do nich dostępu.

Wchodzący w skład Prinergy Cloud zaawansowany moduł analityczno-decyzyjny sprawia, że – jak zapewnia Kodak – firmy poligraficzne otrzymują do dyspozycji pierwszy w branży workflow, wyposażony w tego typu opcję. Dzięki temu osoby obsługujące system mają możliwość tworzenia intuicyjnych paneli kontrolnych, które umożliwiają wgląd na bieżąco w poziom kosztów produkcyjnych i wydajność systemu dzięki stale pozyskiwanym danym z realizowanych działań.

Na początek, jako rozszerzenie funkcjonalności platformy Prinergy Kodak wprowadza dwa nowe serwisy bazujące na „chmurze”, określane jako Prinergy Cloud. Mowa tu o usługach: Prinergy Analitycs – do generowania dowolnych raportów dotyczących produkcji oraz Prinergy Archive & Backup – chroniącej przed utratą danych i automatycznie archiwizującej informacje, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i wydajność produkcji.

Kluczowe zalety serwisów Kodak Prinergy Cloud

Wśród największych korzyści, jakie uzyskuje użytkownik korzystający z Prinergy Cloud, producent oprogramowania wymienia: wyższy poziom kontroli kosztów oraz ryzyka biznesowego; możliwość przekształcania danych produkcyjnych w informacje umożliwiające podejmowanie natychmiastowych działań i zapewniające dokonywanie bardziej racjonalnych decyzji; dostęp do szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej usługi bazującej na technologii cloud computing, dostarczanej przez lidera rynkowego – Microsoft Azure; „inteligentną” skalowalność rozwiązania umożliwiającą jego rozbudowę wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika; kontrolę wydatków i dostępność najnowszych wersji rozwiązania dzięki specjalnej subskrypcji.

Zdaniem dostawcy

- Chcemy stale pomagać naszym klientom w zachowaniu konkurencyjności w coraz szybciej zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym – mówi Allan Brown, wiceprezes i dyrektor generalny Kodak Unified Workflow Solutions. – Korzyści dla drukarń, związane z zastosowaniem usług działających w „chmurze” są oczywiste. Tym samym czynimy kolejny krok do przodu, wprowadzając do oferty nowe, zautomatyzowane i innowacyjne w skali całego rynku rozwiązania, umożliwiające drukarniom podejmowanie świadomych decyzji, a co się z tym wiąże – skuteczniejsze zarządzanie swoimi biznesami i zwiększanie wydajności realizowanych działań.

- Bardzo nas cieszy możliwość współpracy z firmą Kodak poprzez integrowanie najwyższej klasy rozwiązań analitycznych w ramach systemu Prinergy Cloud, a w rezultacie – stworzenie pierwszego tego typu rozwiązania, dedykowanego firmom poligraficznym – dodaje Peter Baxter, wiceprezes ds. sprzedaży globalnej w firmie Yellowfin. – Bazując na wbudowanej w system platformie analitycznej, specjalny moduł Prinergy Cloud pozwala przedsiębiorstwom działającym w branży poligraficznej na wydajne i efektywne monitorowanie swoich kosztów produkcyjnych w czasie rzeczywistym, wpływając na większą wydajność operacyjną i zyskowność działań.

Źródło: Kodak Polska

www.graphics.kodak.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Canon podczas Cutting Edge
W dniach 13-15 marca 2018 r. w ośrodku Customer Experience Center w Venlo w Holandii odbyła się druga edycja wydarzenia Cutting Edge, podczas którego zaprezentowane zostały najnowsze innowacje w zakresie rozwiązań do cyfrowego druku na papier cięty.
Accurio Press C3070/3080: Nowość Konica Minolta
Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania k...
Canon: atramenty Iquarius MX trzeciej generacji
Canon zaprezentował dziś atramenty iQuarius MX trzeciej generacji do cyfrowych systemów druku na papier cięty Océ VarioPrint i-series, które zostały opracowane z myślą o klientach drukujących wysokiej jakości materiały graficzne na offsetowych papierach powlekanych.
„Taking Print Further” – Forum Technologiczne firmy Kodak w Rochester
W dniach 28 lutego – 1 marca br. w siedzibie firmy Kodak w Rochester (USA) odbyło się Forum Technologiczne, w którym wzięli udział przybyli z całego świata przedstawiciele drukarń, analitycy branżowi oraz reprezentanci prasy branżowej. Dwudniowe spotkanie stało się okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań amerykańskiego producenta w zakresie płyt bezprocesowych, druku cyfrowego or...
Sun Chemical znajdzie się wśród wystawców targów Deco ’18, jakie odbywać się będą w dniach 7-9 kwietnia br. w Columbus w stanie Ohio (USA). Firma zaprezentuje na nich szerokie portfolio swoich rozwiązań, dedykowanych zadrukowywaniu i uszlachetnianiu szkła. Będą wśród nich organiczne farby sitodrukowe UV, spreje do wstępnego przygotowania podłoża oraz produkty umożliwiające uzyskanie efektów spec...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone