logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kodak wprowadza udoskonaloną wersję systemu fleksograficznego Flexcel NX

  PR 29.11.2009, przeczytano 3089 razy

W ostatnim czasie firma Kodak wprowadziła nową funkcję w cyfrowym systemie produkcji płyt fleksograficznych Kodak Flexcel NX, pozwalającą na znacznie łagodniejsze i bardziej stabilne przenoszenie farby w maszynie drukującej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-wprowadza-udoskonalona-wersje-systemu-fleksograficznego-flexcel-nx,9854,artykul.html

Zastosowanie nowego rastra Kodak Digicap NX, bo o nim mowa, na pełnym obszarze obrazowania oznacza produkcję cyfrowych płyt fleksograficznych, które – jak zapewnia Kodak – poprawiają jakość druku w całej przestrzeni tonalnej i rozszerzają możliwą do osiągnięcia paletę barw. W rezultacie ich użytkownicy uzyskują silniejsze kolory i wysokiej jakości obrazy na tintach, wysoką stabilność druku oraz znakomite odwzorowanie detali..

Nowa funkcja, zaimplementowana w opartym na formacie TIFF, stworzonym przez Kodaka oprogramowaniu typu front-end, wykorzystuje unikalne możliwości oferowane przez technologię naświetlania Kodak SuareSpot oraz reprodukcję w trybie 1:1 zapewnianą przez system Flexcel NX, tworząc mikroteksturę zadrukowywanej powierzchni. Uzyskiwane w efekcie lepsze przenoszenie farby na podłoże skutkuje wyższą jakością druku oraz wydajnością, pozwalając firmom zajmującym się naświetlaniem płyt flekso na łatwe łączenie na jednej płycie obszarów zawierających tinty z półtonami. Co więcej, nowa funkcja umożliwia zredukowanie czasu narządzania maszyny drukującej, gdyż wyprodukowane przy jej wykorzystaniu płyty pozwalają na szybsze osiągnięcie oczekiwanego koloru.
Szeroko zakrojone testy na rynku druku opakowań techniką fleksograficzną zakończyły się znakomitymi rezultatami. Nasi klienci byli zachwyceni przypominającym efekty rotograwiury wyglądem tint i zaskoczeni faktem, że mogą uzyskać wyższą gęstość farbową przy jednoczesnym znakomitym odwzorowaniu detali – mówi Emma Schlotthauer, menedżer marketingu płyt fleksograficznych w firmie Kodak. – Jeden z nich stwierdził wręcz, że jego zdaniem nowo wprowadzona przez nas funkcja w systemie Flexcel NX oznacza najbardziej znaczący krok naprzód w zakresie szerokowstęgowego druku flekso w ostatnich dziesięciu latach.

Za innowacyjność technologiczną w dziedzinie fleksografii firma Kodak była już wielokrotnie wyróżniana przez przedstawicieli tej branży. M.in. właśnie system Flexcel NX uzyskał w tym roku nagrodę 2009 Technical Innovation Award przyznawaną przez Stowarzyszenie Techniczne Fleksografów (FTA). Rok wcześniej rozwiązanie to otrzymało z kolei nagrodę 2008 PIA/GATF InterTech Technology Award, jak również Technology Innovator of the Year Award dla najbardziej innowacyjnej technologii roku, przyznawaną przez Fleksograficzne Stowarzyszenie Prepress.
Zaprojektowany z myślą o znaczącej poprawie jakości i wydajności druku fleksograficznego przy aplikacjach takich jak przywieszki, etykiety, kartony pudełkowe czy opakowania giętkie, system Flexcel NX pozwala drukarniom opakowaniowym i ich klientom na uzyskanie porównywalnej z offsetem czy rotograwiurą rezultatów jakościowych, jak też zapewnia – zdaniem producenta – zwiększoną wydajność, łatwość w obsłudze oraz przewidywalność zachowania się płyt w maszynie drukującej.
Zaleta naszego ostatniego osiągnięcia wynika z faktu, że bazuje ono na korzyściach wynikających z reprodukcji obrazu w trybie 1:1 i płaskiej strukturze punktów szczytowych, będących cechami charakterystycznymi dla systemu Kodak Flexcel NX – dodaje Emma Schlotthauer. – Użytkownicy systemu wyposażonego w nową funkcję twierdzą, że odnotowują oszczędności w zakresie zużycia płyt, farby i podłoży drukowych, osiągając jednocześnie rezultaty w druku wywierające duże wrażenie na ich klientach i stymulujące rozwój ich nowych przedsięwzięć biznesowych.

Źródło: Kodak Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

HP: cyfrowe propozycje na targach drupa 2024
Na targach Dscoop Edge firma HP zaprezentowała najnowszą linię maszyn do druku cyfrowego HP oraz inteligentne rozwiązania zaprojektowane z myślą o współczesnych wyzwaniach produkcyjnych w branży druku komercyjnego, a także etykiet i opakowań.
Sun Chemical o zrównoważonym rozwoju w poligrafii
„Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)” – to tytuł prelekcji Colina Smitha, European Product Manager w europejskim oddziale firmy Sun Chemical podczas tegorocznej edycji Konferencji Fleksografów....
Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764