logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kodak wprowadza wysokowydajną maszynę Kodak NexPress S3000

  PR 23.08.2007, przeczytano 1255 razy
ilustracjastrzałka

Firma Kodak poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji kolorowej cyfrowej maszyny arkuszowej Kodak NexPress S3000, oferującej m.in. rozbudowane możliwości w zakresie drukowania fotografii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kodak-wprowadza-wysokowydajna-maszyne-kodak-nexpress-s3000,6005,artykul.html

Urządzenie jest skierowane do firm, które z jednej strony myślą o zwiększeniu nakładów prac drukowanych w technologii cyfrowej, z drugiej zaś szukają rozwiązania pozwalającego na rozszerzenie palety świadczonych usług o zastosowania fotograficzne.

Cyfrowa kolorowa maszyna NexPress S3000 to kolejne urządzenie z rodziny NexPress, w skład której wchodzą 5-kolorowe maszyny o różnych zastosowaniach, od modeli średnio zaawansowanych, aż po bardzo szybkie i niezwykle elastyczne rozwiązania. Wprowadzona w niej nowa funkcja obróbki i drukowania fotografii ma umożliwić użytkownikom maszyn NexPress drukowanie zdjęć przy zastosowaniu łatwego w użyciu, zautomatyzowanego systemu workflow.

Poprzez stałe rozszerzanie rodziny cyfrowych maszyn kolorowych NexPress, oferujemy naszym klientom możliwość wyboru spośród wielu opcji, pomagając jednocześnie w znalezieniu rozwiązania optymalnego z punktu widzenia prowadzonej przez nich działalności – mówi Greg Gresock, menedżer produktu ds. systemów elektrofotograficznych w Kodak Graphic Communications Group. – Ogromny postęp w fotografii cyfrowej oznacza bowiem zupełnie nowe możliwości w zakresie drukowania zdjęć przez firmy usługowe. Nowa maszyna NexPress S3000 to model, który oferuje tym przedsiębiorstwom odpowiedni poziom elastyczności, modułowości i wydajności.

Zastosowania fotograficzne
Firma Kodak wprowadziła do oferty szereg nowych rozwiązań i funkcji mających pomóc użytkownikom maszyn NexPress w rozszerzeniu gamy oferowanych przez nich usług w zakresie drukowania i obróbki zdjęć.

Pierwszym z nich jest Kodak NexPress Image Enhancement Server, umożliwiający wyodrębnianie fotografii z gotowych do druku plików PDF przy użyciu wcześniej wprowadzonych parametrów. Funkcja ta w automatyczny sposób rozszerza i udoskonala parametry plików zapisanych w formacie JPEG oraz barwy zdjęcia, redukuje też „efekt czerwonych oczu” występujący przy używaniu flesza. Serwer dostarcza zatem wysokiej jakości fotografii, bogatych w szczegóły i o wysokim nasyceniu kolorystycznym, bez spowalniania pracy maszyny. Na rynku jest też dostępny Image Enhancement Server oferujący wyłącznie funkcję redukcji szumów. Jak zapewnia Kodak, jest on doskonałym narzędziem dla wszystkich firm zajmujących się produkcją albumów fotograficznych, personalizowanych kart pocztowych, kalendarzy i innych produktów zawierających zdjęcia.

Dzięki modułowi Kodak DP2 Connectivity Module użytkownicy maszyn NexPress mogą też skorzystać z oprogramowania na co dzień stosowanego przez profesjonalne punkty fotograficzne. Moduł ten pozwala na szybki przepływ danych pomiędzy programem do obróbki zdjęć Kodak Professional Digital Print Production Software i maszyną NexPress. Płynny proces produkcji dodatkowo wspomaga program Kodak NexPress Job Processor, który w sposób automatyczny łączy maszynę NexPress z kilkoma programami do obróbki zdjęć stworzonymi przez dostawców zewnętrznych.
Kolejne rozwiązanie firmy Kodak przeznaczone dla użytkowników maszyn NexPress to Color Profiling Service, funkcja umożliwiająca odpowiednie przygotowanie poszczególnych systemów do zastosowań fotograficznych. Dzięki niej użytkownik może odpowiednio ustawić profil maszyny NexPress, aby uzyskać pożądane charakterystyki koloru, oparte na danych z innego urządzenia bądź na wzrokowej ocenie barw. Przy stosowaniu specyficznych podłoży, możliwie jest stworzenie profili ICC.

Maszyna NexPress S3000
Cyfrowa maszyna kolorowa NexPress 3000 to nowy wysokowydajny system produkcyjny, oparty na platformie NexPress. Szeroka gama maszyn wchodzących w skład rodziny NexPress pozwala użytkownikom na płynne przechodzenie od systemów średnio zaawansowanych w rodzaju Kodak NexPress M700, poprzez modele Kodak NexPress 2100 Plus i 2500, aż do wysokowydajnego urządzenia S3000.
Maszyna NexPress S3000 oferuje prędkość 3 tys. stron A3/h (100 str. A3/min.) i pozwala na zastosowanie najróżniejszych podłoży drukowych (powlekanych, niepowlekanych, syntetycznych, standardowego papieru offsetowego, tekstury, jak również niektórych rodzajów kartonu, etykiet i folii) o gramaturze z zakresu 60-350 g/m2. Do maszyny można jednorazowo załadować 11 tys. arkuszy, zaś jej miesięczne zalecane obciążenie wynosi do 2,2 mln egzemplarzy. Maszyna S3000 oferuje wysoką prędkość, możliwość wymiany niektórych części przez operatora, jak również rozbudowany system wsparcia technicznego on-line.

Użytkownicy zainteresowani skorzystaniem z tych możliwości nieco później, mają możliwość zakupu modelu NexPress 2500 z opcją rozbudowy w zakresie prędkości oferowanej przez NexPress S3000. Upgrade ten będzie dostępny na rynku od października br., kiedy to rozpoczną się dostawy maszyny S3000.

Maszyna NexPress S3000 będzie prezentowana przez firmę Kodak na wrześniowych targach Graph Expo w Chicago.

Źródło: Kodak

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium firm Mark Andy i Flexo Image Graphics
Firma Mark Andy, z uwagi na wciąż istniejące w skali globalnej obostrzenia, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark...
Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania spełniające...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764