logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo

  PR 25.02.2024, przeczytano 601 razy
ilustracja

Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer Technology Center firmy Koenig & Bauer w Würzburgu w Niemczech.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer%E2%80%99s-digital-and-webfed-technology-days%3A-druk-cyfrowy-i-ci-flexo,403229,artykul.html

Firma Koenig & Bauer, lider na rynku cyfrowego druku dekoracyjnego oraz zadruku opakowań, zaoferowała możliwość wglądu w przyszłościowe innowacje technologiczne, jakie zostaną zaprezentowane podczas nadchodzących targów drupa w Dusseldorfie w Niemczech w dniach 28 maja - 7 czerwca. Jedna z prezentacji była dedykowana kreatywnym możliwością druku cyfrowego wraz z potencjałem sztucznej inteligencji w branży dekoracyjnej; tam, gdzie w przeszłości istniały ograniczenia związane z obwodem cylindra.

Goście zostali zabrani w podróż "od stali do piksela", prezentującą korzenie firmy Koenig & Bauer stworzone w oparciu o wysokiej klasy odlewnię, a także innowacje bogate w technologie i biorące pod uwagę wpływ sztucznej inteligencji na nasze życie. Uczestnicy eventu dowiedzieli się, w jaki sposób można połączyć wszystkie aspekty druku cyfrowego i cyfryzacji, opakowań, dekoracji i druku fleksograficznego, mieli również okazję obserwować maszyny CI-Flexo i RotaJET przy pracy.

Christoph Müller, dyrektor generalny firmy Koenig & Bauer Digital and Webfed oraz członek zarządu Koenig & Bauer powitał uroczyście gości, natomiast Chris Travis, wiceprezes ds. technologii druku w firmie Koenig & Bauer, który urodził się w Newcastle w Wielkiej Brytanii, ale od 30 lat mieszka w USA, był mistrzem ceremonii tego dwudniowego wydarzenia. Wypełniony po brzegi informacjami program rozpoczął Thomas Reiner, dyrektor generalny firmy Berndt & Partner Group. Podzielił się on swoją wiedzą ekspercką w prezentacji zatytułowanej "Disruption Wanted! Przyszłość opakowań". P. Reiner rozwinął rolę druku cyfrowego jako katalizatora swobody, jaką daje on branży opakowań. Szczegółowo opisał, w jaki sposób organizacje i marki muszą ponownie przemyśleć modele biznesowe w odpowiedzi na żądania rynku dotyczące:

  • krótszego czasu wprowadzania produktów na rynek
  • niskich wielkości zamówień minimalnych w celu zmniejszenia ilości odpadów
  • zmiany zachowań konsumentów związanych ze wzrostem popytu na rozwiązania typu e-commerce. (Niektóre z nich już się zmieniły - 70% amerykańskich firm markowych projektuje teraz swoje opakowania tak, aby były odpowiednie dla handlu elektronicznego).

Elastyczność i szybkość mają kluczowe znaczenie. Podobnie jak realistyczne spojrzenie na czas wprowadzenia produktu na rynek. Prelegent wyjaśnił, że wprowadzenie na rynek nowych wariantów produktów zajmuje 198 dni. Należy zestawić to z percepcją i aspiracjami szefów działów marketingu, które wynoszą odpowiednio 90 i 30 dni, oraz oczekiwaniami konsumentów, które są bliższe jednemu dniu! Są to jedne z powodów, dla których osoby zainteresowane z branży FMCG potrzebują pomocy ze strony elastycznych producentów, którzy mogą zapewnić bardziej elastyczny czas wprowadzania produktów na rynek - wydajny, opłacalny i zrównoważony.

Kolejnym prelegentem był Güneri Tugcu, starszy menedżer ds. transparentności w firmie Amazon, który gorąco agitował za transformacją cyfrową oraz Sandra Wagner, wiceprezes ds. cyfryzacji w firmie Koenig & Bauer, która w swoim wystąpieniu na temat Connect Packaging przedstawiła inspirującą wizję przyszłości. Odbyła się również prezentacja Instytutu Fraunhofera dotycząca materiałów pochodzenia biologicznego i powłok barierowych.

Firma Koenig & Bauer Coding zaprezentowała nieograniczone możliwości kodowania na żywo na opakowaniach makaronów przy wykorzystaniu urządzeń udaFORMAXX i alphaJET 5 X, a także indywidualne znakowanie laserowe metalowych słomek do picia i laserowe logo na jabłkach. Zademonstrowano również estetyczne, ale także przyjazne dla środowiska kodowanie na drewnianych sztućcach za pomocą lasera CO2. Aby zagwarantować gościom w pełni interaktywne wrażenia z wydarzenia, umożliwiono im ponadto zanurzenie się w historii specjalnie stworzonej marki własnej firmy Koenig & Bauer, "Happy Farm Box".

ilustracjastrzałka

Zespół kierowany przez Philipa Zimmermanna, wiceprezesa ds. sprzedaży cyfrowej i Webfed w firmie Koenig & Bauer, pomógł gościom zapoznać się z różnorodnymi możliwościami zastosowań, które obejmowały wyrafinowane składane kartony, woreczki, opakowania wykonane na bazie włókien, tekturę falistą i dekoracje generowane przez sztuczną inteligencję, a także próbki druku fleksograficznego na podłożach biologicznych i biodegradowalnych.Fenomenalny event obejmował pokazy technologii, prelekcje ekspertów technicznych, interakcje dla dociekliwych oraz wycieczkę po fabryce, która uwzględniała oglądanie pracy na żywo w odlewni.

Wydarzenie zgromadziło zróżnicowaną grupę międzynarodowych uczestników - w tym globalnie rozpoznawalne marki i znane nazwiska właścicieli marek - i zapewniło zwiedzającym niesamowity, ekskluzywny wgląd w innowacje firmy Koenig & Bauer oraz ekscytujący podgląd przełomowych zmian, które będą kształtować przyszłość branży.

Goście mogli przekonać się, w jaki sposób cyfrowe i fleksograficzne innowacje będą transformować i otwierać wszechświat możliwości i niesamowitych zastosowań.

Podczas prezentacji na żywo pokazano najmłodszą maszynę firmy Koenig & Bauer - fleksograficzną maszynę CI - z centralnym cylindrem dociskowym - model XD Pro, która wykonała produkcję na folii z pełną wydajnością uwypuklając wszystkie wprowadzone przez Koenig & Bauer nowości dla tego w pełni niemieckiego modelu, produkowanego przez Wuerzburg. 

Źródło: Koenig & Bauer AG

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
Niskomigracyjne farby SunPak FSP EcoPace w drukarni Cardbox Packaging
Sun Chemical poinformował o zrealizowaniu kolejnego etapu współpracy z Cardbox Packaging – austriacką drukarnią opakowaniową. Od niedawna firma zaopatruje ją w SunPak FSP EcoPace - arkuszowe farby niskomigracyjne, mające zapewnić wyższą wydajność i prędkość realizowanej tu produkcji opakowań kartonowych. Jednocześnie Sun Chemical wyposażył zakład klienta w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764