logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer Group na targach drupa 2016

  PR 14.06.2016, przeczytano 878 razy
ilustracjastrzałka

Zakończone niedawno targi drupa 2016 okazały się dużym sukcesem dla firmy Koenig & Bauer Group. Jej stoisko, na którym prezentowane były maszyny drukujące w różnych technologiach (offset, flekso, inkjet), odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym liczna grupa klientów z Polski. Podczas targów do ich dyspozycji byli przedstawiciele firmy KBA CEE.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-group-na-targach-drupa-2016,28934,artykul.html

KBA Rapida 145: największa maszyna na targach drupa 2016

Tegoroczne prezentacje Koenig & Bauer na targach drupa w dużej mierze koncentrowały się na produkcji opakowań. Z myślą o tym segmencie demonstrowano większość obecnych na stoisku maszyn drukujących. Ta tendencja nie jest przypadkowa. Jak zasygnalizowano podczas towarzyszącej targom konferencji prasowej, firma KBA widzi duży potencjał w branży opakowaniowej. Co więcej, ponad 60% nowych maszyn arkuszowych z rodziny KBA Rapida trafia do producentów opakowań kartonowych.

Właśnie z myślą o nich pokazano model KBA Rapida 145-6+L, będący – co podkreślano – największą offsetową maszyną arkuszową, prezentowaną na tegorocznych targach drupa. Linia produkcyjna o długości 32 metrów i wydajności sięgającej 18 tys. egz./h została wyposażona m.in. w nowość – podwójny system odbierania stosów. "Konfiguracja ta została stworzona z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach opakowaniowych i wysokowydajnej produkcji, gdzie liczy się każda minuta. Zautomatyzowana logistyka stosu umożliwia bowiem natychmiastowe przekazanie zlecenia do dalszej obróbki” – tłumaczy Paweł Krasowski, Marketing & Administration Manager w firmie KBA CEE.

KBA Rapida 106 i KBA Rapida 75 PRO – wydajny druk arkuszowy z suszeniem LED-UV

Na stoisku firmy Koenig & Bauer nie zabrakło arkuszowych maszyn drukujących, które dedykowane są na dwa najbardziej popularne segmenty rynkowe: B1 i B2. Z myślą o tym pierwszym pokazana została 8-kolorowa KBA Rapida 106 z wieżą lakierującą oraz systemem suszenia LED-UV, której uzupełnieniem była KBA Rapida 105 PRO - CF Optima. Prezentowana na znajdującym się tuż obok stoisku firmy Vinfoil, wyposażona została w moduł tłoczenia folią na zimno zainstalowany przez tego producenta, będącego od lat strategicznym partnerem KBA.

Technologia suszenia LED-UV znalazła również zastosowanie w półformatowej maszynie KBA Rapida 75 PRO 5+L ALV3, wyposażonej w podobne funkcje, jakie są udziałem siostrzanego, nieco większego modelu – KBA Rapida 105 PRO. Konstruując tę maszynę, producent zwracał szczególną uwagę na jej energooszczędność, automatyzację i przyjazność dla środowiska.

KBA RDC 106 – wydajne wykrawanie na bazie platformy KBA Rapida

Światową premierę na targach drupa 2016 miała maszyna sztancująca KBA RDC 106, dedykowana na rynek opakowań i etykiet. Konstrukcyjnie urządzenie bazuje na platformie znanej z maszyn arkuszowych KBA Rapida 106 i jest propozycją rynkową Koenig & Bauer w obszarze rozwiązań introligatorskich. Podczas wspomnianej konferencji prasowej kierownictwo firmy zapowiedziało dalsze plany KBA w tym zakresie. Wkrótce niemiecki producent przejmie hiszpańską firmę Iberica AG S.A., specjalizującą się w wytwarzaniu maszyn sztancujących do kartonu i tektury falistej. KBA planuje też wprowadzenie do swojej oferty kolejnego rozwiązania, bazującego na platformie KBA Rapida – będzie nim rotacyjna maszyna sitodrukowa KBA RSP 106.

Druk cyfrowy: prezentacje wirtualne i „na żywo”

Ekspansja Koenig & Bauer na rynku opakowań, przy jednoczesnym dynamicznym rozwoju technologii cyfrowych, wymusza coraz większe angażowanie się firmy w tworzenie rozwiązań bazujących na nowych technologiach. Stąd „mariaż” KBA z firmą Xerox i ogłoszone podczas targów drupa 2016 wspólne plany stworzenia maszyny pod nazwą VariJET 106. Wykorzystując głowice inkjetowe Xerox, ma ona stanowić przełom w obszarze cyfrowej, niskonakładowej produkcji kartonów pudełkowych. Maszyna znajduje się w finalnej fazie budowy, za kilka miesięcy w zakładach produkcyjnych Koenig & Bauer w Radebeul odbędzie się dedykowany jej Dzień Otwarty, podczas którego będzie mieć oficjalną światową premierę.

Z kolei „na żywo” demonstrowane było inne rozwiązanie Koenig & Bauer, bazujące na technice inkjetowej – KBA RotaJET L. Ta zwojowa maszyna (o szerokości wstęgi z zakresu 77-138 cm), powstała we współpracy z amerykańskim gigantem poligraficznym R.R. Donnelley, dedykowana jest na rynki: akcydensowy, reklamowy, opakowaniowy i dekoracyjny. Podczas targów poinformowano również o realizowanej właśnie budowie najszerszej zwojowej maszyny inkjetowej. Będzie ona bazować na rozwiązaniach znanych z modelu KBA RotaJET 225 oraz maszyny HP T1100S; powstaje w ścisłej kooperacji z firmą HP.

Produkcja opakowań giętkich w technice fleksograficznej

Sporą część stoiska Koenig & Bauer zajęła nowa maszyna fleksograficzna z centralnym cylindrem, dedykowana na rynek opakowań giętkich – KBA-Flexotecnica NEO XD LR. Jest ona owocem przejęcia przed trzema laty przez firmę Koenig & Bauer włoskiego producenta szerokowstęgowych maszyn fleksograficznych – Flexotecnica. Umożliwia zadrukowywanie różnych podłoży elastycznych z zastosowaniem farb wodnych, rozpuszczalnikowych, a także LED-UV czy EB. Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli KBA CEE, maszyna spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem polskich drukarń opakowaniowych.

Gazety i zastosowania specjalne

Wspomniana wcześniej konferencja prasowa zarządu Koenig & Bauer była też okazją do poinformowania o aktywności firmy w innych segmentach rynku. Jednym z nich jest strategiczny do niedawna dla wielu producentów maszyn obszar druku gazetowego. KBA – w ramach wydzielonej jednostki KBA-Digital & Web – wciąż produkuje zwojowe maszyny gazetowe i akcydensowe; niedawno firma podpisała kolejne kontrakty m.in. na dostawę modeli Commander CT 6/2 oraz C16.

Na targach nie zabrakło też prezentacji innych spółek-córek wchodzących w skład KBA Group i specjalizujących się w zastosowaniach niszowych. Własną wydzieloną część stoiska miały: KBA-Metronic (dostarczająca rozwiązania w zakresie cyfrowego kodowania i znakowania wydruków) i KBA-MetalPrint, wytwarzająca maszyny do zadrukowywania podłoży metalowych.

Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Drupa 2016 zarówno dla całego koncernu Koenig & Bauer Group, jak też dla naszej spółki, obsługującej rynki Polski, Czech i Słowacji, okazała się olbrzymim sukcesem. Świadczą o tym choćby przedstawione przez naszą centralę rezultaty targów. Frekwencja na stoisku przekroczyła nasze oczekiwania, podobnie jak wielomilionowe zamówienia na nowe maszyny drukujące. Nas szczególnie cieszy liczna obecność klientów z krajów, które znajdują się w gestii KBA CEE. Do Düsseldorfu dotarli niemal wszyscy najważniejsi użytkownicy maszyn Koenig & Bauer z tego regionu, odnotowaliśmy również wzmożone zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Co ciekawe, zapytania dotyczyły nie tylko naszych sztandarowych rozwiązań w obszarze druku offsetowego, ale też relatywnie nowej części portfolio KBA, tj. maszyn fleksograficznych czy cyfrowych. Skuteczność działu handlowego KBA CEE została potwierdzona przyznanym nam wyróżnieniem za 3. miejsce w wewnętrznym rankingu „Highest Drupa Signed Orders”, uwzględniającym rezultaty sprzedażowe odnotowane podczas targów przez poszczególne oddziały KBA. Na firmowym podium znaleźliśmy się tuż za filiami obsługującymi gigantyczne rynki Chin i Ameryki Północnej”.

Źródło: KBA CEE

www.kba.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
Stora Enso podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży papierni Hylte i rezygnuje ze zbycia zakładów Anjala
Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży papierni Hylte (Szwecja) i wszystkich wchodzących w jej skład zasobów firmie Sweden Timber, działającej w branży drzewnej. Wartość transakcji opiewa na ok. 18 mln euro, a jej sfinalizowanie ma nastąpić w 1. półroczu br. Jeżeli chodzi o papiernię Anjala (Finlandia), kierownictwo koncernu podjęło decyzję o...
Studenci Politechniki Warszawskiej zgłębiają tajniki druku cyfrowego
Konica Minolta drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia w ramach przedmiotu „Cyfrowe techniki drukowania”. Studenci pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Piłczyńskiej zobaczyli najnowocześniejsze techniki druku cyfrowego, poznali środowisko biznesowe od strony producenta maszyn...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764