logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer i Celmacch Group łączą siły na rynku tektury falistej

  PR 12.08.2022, przeczytano 398 razy

Firma Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących oferujący najszersze portfolio produktów w branży, oraz firma Celmacch Group S.r.l., jeden z wiodących producentów maszyn fleksograficznych typu High Board Line oraz rotacyjnych maszyn sztancujących przeznaczonych do obróbki tektury falistej, podpisały umowę, która kładzie podwaliny pod wspólny dalszy rozwój i sprzedaż produktów na wzrastającym rynku tektury falistej. Firma Koenig & Bauer kontynuuje w ten sposób swoją udaną strategię zwiększania portfolio oferowanych produktów, która jest częścią DNA firmy. W przyszłości firma Celmacch będzie prowadzić działalność handlową pod nazwą Koenig & Bauer Celmacch S.r.l.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-i-celmacch-group-lacza-sily-na-rynku-tektury-falistej,396892,artykul.html

Tektura falista: Uniwersalny produkt na atrakcyjnym rynku opakowań

Tektura falista jest równie wszechstronna jak towary i dobra, które są w nią pakowane i ma największy udział w całym rynku opakowań pod względem wartości. Obok klasycznych opakowań z tektury falistej ważną częścią przemysłu opakowaniowego są opakowania zewnętrzne - tzw. opakowania wtórne i trzeciorzędne. Dzięki e-commerce tektura falista wciąż zyskuje na znaczeniu. Jest to także przyciągający uwagę nośnik reklamy Point-of-Sale. Ponadto jest ona przyjazna dla środowiska, łatwa w utylizacji i przy średnim 80-procentowym wskaźniku recyklingu stanowi wzorcowy produkt gospodarki w obiegu zamkniętym. Dr Andreas Pleßke, Prezes Zarządu firmy Koenig & Bauer, potwierdza: "Tektura falista spełnia rosnące wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowaniowym, a tym samym naszej strategii "Exceeding Print", szczególnie ze względu na europejski Green Deal.

Firma Celmacch posiada ponad 40-letnie doświadczenie na rozwijającym się rynku tektury falistej, na który firma Koenig & Bauer również kieruje swoje komplementarne maszyny CorruCUT i CorruFLEX. Dzięki rozwojowi i produkcji maszyn fleksograficznych typu High Board Line oraz rotacyjnych maszyn sztancujących, które spełniają wysokie wymagania technologiczne, firma Celmacch doskonale ugruntowała swoją pozycję na rynku, zwłaszcza od czasu wprowadzenia na rynek w 2019 r. rodziny maszyn Chroma. Firma już zaopatruje w nie wielu głównych międzynarodowych producentów opakowań, głównie na rynkach lokalnych.

Luca Celotti, Dyrektor Generalny firmy Celmacch, dodaje: "Celmacch szukał partnera do długoterminowej współpracy i znalazł go w firmie Koenig & Bauer. Z naszym obecnym portfolio produktów jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na dalszy wzrost. Połączenie pozwoli nam na znaczne rozszerzenie tego potencjału w skali globalnej dzięki dostępnej obecnie międzynarodowej sieci sprzedaży i serwisu liczącej ponad 2.000 pracowników firmy Koenig & Bauer, a tym samym na większą skalowalność. Jako rodzina założycielska chcemy aktywnie kształtować tę drogę wraz z naszym nowym partnerem i dalej zwiększać zdolności produkcyjne w zakładzie w Desenzano del Garda”.

Unikatowe portfolio produktów w zakresie drukujących maszyn fleksograficznych dla branży tektury falistej

Rodzina maszyn Chroma Evo firmy Celmacch to modułowe rotacyjne maszyny sztancujące oraz drukujące maszyny fleksograficzne przeznaczone dla zakładów rozpoczynających swoją przygodę z tego typu produkcją. Natomiast seria Chroma High Tech spełnia wymagania dotyczące wysokiej automatyzacji. Urządzenia CorruCUT i CorruFLEX firmy Koenig & Bauer oznaczają wysoce wydajną produkcję pudełek sztancowanych rotacyjnie i zadrukowanych arkuszy tektury falistej oraz wyznaczają standardy w zakresie automatyzacji i wydajności. Planuje się zjednoczenie wszystkich urządzeń pod nazwą produktową Chroma. Dzięki rodzinie produktów Chroma firma Koenig & Bauer Celmacch będzie mogła zaoferować klientom kompleksowe portfolio produktów we wszystkich klasach cenowych i wydajnościowych.

"Weszliśmy na rynek druku bezpośredniego na tekturze falistej i dzięki połączeniu z firmą Celmacch będziemy nadal wspólnie napędzać innowacje i rozbudowywać naszą pozycję na rynku" - potwierdza Christoph Müller, Członek Zarządu Koenig & Bauer.

Dr Stephen Kimmich, CFO w firmie Koenig & Bauer, wyjaśnia: "Od początku lat 90-tych firma Koenig & Bauer poprzez przejęcia rozbudowała swoją pozycję na rozwijającym się rynku opakowań. Jestem przekonany, że kompetencje obu firm będą się doskonale uzupełniać. Wspólna praca jako partnerów jest najlepszym warunkiem skutecznego rozszerzenia naszej wspólnej działalności na rynku tektury falistej."

Firma Koenig & Bauer Celmacch nadal będzie miała siedzibę w Desenzano we Włoszech, zatrudniając około 50 pracowników. Celmacch Group S.r.l. ma zdrową sytuację finansową i od czasu wprowadzenia produktu w 2019 roku osiągnęła silny wzrost sprzedaży do obecnie około 20 mln euro. W pierwszym etapie współpraca koncentruje się na wspólnej sprzedaży i serwisie, dalszym rozwoju produktów i rozbudowie montażowych mocy produkcyjnych. Firma Koenig & Bauer ma możliwość sukcesywnego nabywania kolejnych udziałów w Celmacch Group S.r.l. poza pakietem 49 proc.

Nabycie udziałów w firmie Celmacch Group S.r.l. podlegać będzie jeszcze oficjalnemu zatwierdzeniu w zakresie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI) we Włoszech. Strony ustaliły, że nie ujawnią ceny zakupu. Zakończenie procesu ma nastąpić we wrześniu 2022 roku.

Źródło: Koenig & Bauer

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
Wyjątkowe spotkanie w LFP Industrial Solutions
Między 13, a 15 września w Centrum Demonstracyjnym firmy LFP Industrial Solutions we Wrocławiu odbył się pierwszy Open House. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z technologicznymi „must have” nowoczesnych drukarń.
Introzap na konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Introzap Sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel firmy Kolbus GmbH & Co. KG w Polsce – po debiucie w roli partnera poprzedniej edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” dołączyła w tym roku do grona jej współorganizatorów. Spotkanie zostało zorganizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz w dniach 8-9 września br. w hotelu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764