logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer i Durst Group w spółce Joint Venture

  PR 11.01.2024, przeczytano 1355 razy
ilustracja
Daniel Velema

Koenig & Bauer i Durst Group zobowiązały się do dalszego rozwijania potencjału badawczo-rozwojowego w spółce joint venture, którą założyły prawie pięć lat temu, aby wykorzystać znaczące możliwości w segmencie tektury falistej. Założycielska spółka Koenig & Bauer Durst GmbH rozszerzy swoją działalność w Redebuel w Niemczech.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-i-durst-group-w-spolce-joint-venture,402695,artykul.html

Koenig & Bauer Durst jest światowym liderem na rynku cyfrowych, arkuszowych maszyn drukujących typu single-pass wraz z oprogramowaniem dedykowanych tekturze falistej, a także branży opakowaniowej. Dzięki wykorzystaniu know-how spółek założycielskich, firma jest w stanie zaoferować doskonałe portfolio maszyn do druku cyfrowego, które obejmuje systemy CorruJET i Delta SPC 130 dla rynków tektury falistej, a także wspólnie opracowaną maszynę VariJET 106 dla rynku opakowań składanych. Wszystkie urządzenia wykorzystują technologię wodnych atramentów bezpiecznych dla żywności, które spełniają wszystkie wymagania prawne.

ilustracjastrzałka

Robert Stabler, który kieruje spółką joint venture od jej powstania, ustąpi ze stanowiska dyrektora zarządzającego. Jego następcą zostanie Daniel Velema, który dołączy do Koenig & Bauer Durst w lutym 2024 r. Daniel Velema ma rozległe doświadczenie w branży poligraficznej oraz doradztwie w zarządzaniu, a także zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla. Na swoim ostatnim stanowisku był dyrektorem generalnym ds. przygotowania do druku w XSYS Global, wiodącym dostawcy form drukarskich, tulei i sprzętu do przygotowania do druku dla branży opakowaniowej.

Jak komentuje Daniel Velema: „Naprawdę nie mogę się doczekać dołączenia do firmy Koenig & Bauer Durst. Firmy założonej przez dwóch pionierów technologii na rynku druku i opakowań, która cieszy się coraz większą obecnością w branży. Drukarnie oraz przetwórcy tektury falistej i opakowań składanych w dalszym ciągu cyfryzują swoje środowisko produkcyjne, aby zwiększyć wydajność, elastyczność i zapewnić lepszą obsługę markom i handlowi detalicznemu. W dłuższej perspektywie prowadzi to do znacznych redukcji kosztów. Oferta maszyn, oprogramowania i usług firmy Koenig & Bauer Durst jest dobrze przygotowana, aby wspierać i przyspieszać wdrożenia u naszych kontrahentów. Nie mogę się doczekać współpracy z klientami, partnerami i dostawcami”.

Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group, skomentował: „Z niecierpliwością czekamy na powitanie Daniela Velema w Koenig & Bauer Durst, który poprowadzi firmę do kolejnych etapów rozwoju. Widzimy ogromną szansę na znaczny wzrost w ciągu najbliższych kilku lat. Solidne fundamenty zostały stworzone wraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek VariJET 106, najbardziej produktywnej maszyny cyfrowej do tektury falistej na rynku, co także widać po instalacjach naszych urządzeń w jednych z najbardziej innowacyjnych i przyszłościowych firm produkujących tekturę falistą na świecie. Robert Stabler odegrał kluczową rolę w rozwoju i kierowaniu zespołem joint venture, który opracował wysokiej klasy systemy do w pełni zautomatyzowanej produkcji na skalę przemysłową. Chcemy podziękować Robertowi Stablerowi za przekształcenie wspólnego przedsięwzięcia od pomysłu w prężną, samodzielną firmę”.

Ralf Sammeck, Członek Zarządu Koenig & Bauer i Dyrektor Generalny Segmentu Arkuszowego, powiedział: „Natchnienie obu firm tworzących wspólne przedsięwzięcie stale rośnie. Połączenie naszych mocnych stron napędza cyfryzację w branży opakowań. Bazując na początkowych fundamentach, zwiększamy nasze możliwości w naszym centrum badawczo-rozwojowym w Radebeul, siedzibie dywizji Koenig & Bauer Sheetfed. Aby przenieść wspólne przedsięwzięcie na jeszcze wyższy poziom mianowaliśmy Daniela Velemę na nowego dyrektora zarządzającego, który obejmie stanowisko w lutym”.

Robert Stabler skomentował: „Kierując spółką joint venture przez prawie pięć lat, jestem dumny, że mogłem kierować zaangażowanym zespołem profesjonalistów i ugruntować pozycję prawdziwej siły w branży. Fakt, że nasze dwie spółki-matki – Koenig & Bauer i Durst, dwaj giganci w branży opakowań i poligrafii – zaangażowały się w dalsze działania badawczo-rozwojowe, mówi wiele o pozytywnym wpływie, jaki wywarło znaczące zwiększenie naszej obecności na rynkach tektury falistej i opakowań składanych. Są one gotowe do transformacji cyfrowej – mamy rosnącą bazę klientów, która to potwierdza”.

A także dodał: „Dziękuję wszystkim pracownikom, partnerom oraz klientom, dzięki którym spółka się rozwinęła i ugruntowała jako preferowany partner na całym świecie. Wraz z Danielem Velma nastąpi kolejny wzrost, co, jestem pewien, doprowadzi do dalszych sukcesów w nadchodzących miesiącach i latach”.

Źródło: Koenig & Bauer, Durst Group

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764