logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer i Klingele – udane partnerstwo na rzecz rozwoju

  PR 23.08.2019, przeczytano 290 razy
ilustracjastrzałka
Od sierpnia rozpocznie się montaż i uruchomienie maszyny CorruCUT w zakładzie produkcyjnym firmy Klingele w Delmenhorst

Grupa Klingele, jeden z niezależnych producentów papieru do produkcji tekstury falistej i opakowań z tektury falistej oraz firma Koenig & Bauer, drugi co do wielkości producent maszyn drukujących na świecie, w ramach zawiązanego partnerstwa na rzecz rozwoju ustanawiają nowe standardy w zakresie technologii druku opakowań. Po fazie testów maszyny w zakładzie produkcyjnym sukcesem uwieńczony został odbiór przez firmę Klingele dopracowanej w każdym calu sztancy rotacyjnej High Board Line CorruCUT, co dla obu firm stanowiło kamień milowy w realizacji wspólnego projektu. Firma Koenig & Bauer skonstruowała tę niezwykle wydajną 6-kolorową maszynę całkowicie od nowa, w ścisłej kooperacji z firmą Klingele, dopasowując ją do określonych wymagań rynkowych i produkcyjnych. Montaż i uruchomienie urządzenia rozpocznie się od sierpnia w zakładzie produkcyjnym firmy Klingele w Delmenhorst. Mechaniczne wykonanie urządzenia, osiągana przez nie jakość druku oraz realizacja koncepcji obsługi przekonały nie tylko firmę Klingele, ale spotykają się także z niezwykle pozytywnym oddźwiękiem ze strony innych firm zajmujących się obróbką tektury falistej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-i-klingele-%E2%80%93-udane-partnerstwo-na-rzecz-rozwoju,383687,artykul.html

Ogromny postęp w zakresie jakości i wydajności

Kombinacja wysokiej jakości druku oraz precyzji a także wiodącej na rynku wydajności stanowią prawdziwy postęp technologii druku w branży opakowaniowej. Dzięki nowej maszynie firma Klingele jest w stanie sprostać wymaganiom segmentów rynku opakowań, w których stawia się wysokie wymagania jakości druku oraz bezpieczeństwu procesowemu. Dotyczy to przede wszystkim producentów artykułów markowych, ale także producentów żywności, którzy wykorzystują opakowania w punktach sprzedaży (PoS) jako nośniki reklamy.

Specyfikacja techniczna nowej maszyny CorruCUT została przygotowana w taki sposób, aby dokładnie odpowiadać tym wymaganiom: obok znakomitej jakości druku podczas drukowania i sztancowania maszyna gwarantuje niezwykle wysoką jakość pasowania, co znacznie redukuje ilość makulatury oraz wzmacnia   efektywność wykorzystania zasobów. Charakteryzujące się szerokością roboczą 2,80 m oraz prędkością 12.000 ark./h. Urządzenie jest niezwykle wydajne; co ułatwia produkcję opakowań i displejów wielkoformatowych.

Maszyna wyposażona jest w samonakładak bez wałków ciągnących, dzięki czemu arkusze tektury falistej są przekazywane do maszyny w sposób delikatny dla przekazywanego materiału. Transport za pomocą podciśnienia w obrębie maszyny przyczynia się do znacznej redukcji zużycia urządzenia, a tym samym do zmniejszenia ilości przestojów maszyny oraz kosztów części zamiennych. Automatyczna analiza danych pozwoli w przyszłości na przewidywanie czasów konserwacji maszyny; co pozwoli na eliminację ewentualnych awarii urządzenia.

Partnerstwo na rzecz rozwoju jako rozwiązanie korzystne dla obu stron

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawiązane pomiędzy firmami Klingele oraz Koenig & Bauer jest rozwiązaniem korzystnym dla obu stron: firma Koenig & Bauer jest drugim co do wielkości producentem maszyn drukujących na świecie, a szerokie portfolio jej produktów pozwala na objęcie palmy pierwszeństwa w obszarach wielu procesów druku. Frima Klingele jako ekskluzywny partner wzmacnia zaangażowanie Koenig & Bauer na wzrastających rynkach urządzeń do obróbki tektury falistej. Firmie Klingele z kolei partnerstwo to daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesie rozwoju sztancy rotacyjnej i stanowi gwarancję tego, że maszyna będzie w pełni odpowiadała wymaganiom rynku.

- Firma Koenig & Bauer w znakomity sposób wdrożyła koncepcję oraz innowacje techniczne. Wyniki testów, jakie mieliśmy okazję widzieć Würzburgu, całkowicie nas przekonały – skomentował Dr. Jan Klingele, Parner Zarządzający w spółce Klingele Gruppe. Christoph Müller, Członek Zarządu w firmie Koenig & Bauer, tak wypowiedział się na temat współpracy: - W ciągu ostatnich dwóch lat stale rozbudowywaliśmy nasz zespół i konsekwentnie pracowaliśmy nad rozwojem maszyny.

Koncentracja na wzrastających rynkach, takich jak rynek druku konwencjonalnego oraz cyfrowego opakowań to część skutecznej strategii koncernu Koenig & Bauer.

Źródło: Koenig & Bauer

www.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni Colonel z Krakowa
Drukarnia Colonel z Krakowa, specjalizująca się w produkcji dziełowej, dołączyła do grona polskich zakładów poligraficznych, kompleksowo stosujących w druku offsetowym bezalkoholową chemię ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bufor All Star Fount z jej oferty umożliwił znaczącą – jak zapewnia Marcin Ciałowicz, prezes drukarni – redukcję zużycia alkoholu we...
Drukarnia Comex i Nilpeter
Firma PPU Comex sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku i od początku jest innowacyjną firmą nastawioną na produkcję najwyższej jakości produktów poligraficznych. O historii firmy, obecnych możliwościach rozmawiamy z Prezesem Zarządu PPU Comex sp. z o.o. – Panem Pawłem Korczakiem.
Maszyny fleksograficzne Evolution w ofercie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio maszyn fleksograficznych nowej rodziny urządzeń – Evolution Series. Bazują one na sprawdzonej platformie technologiczno-inżynieryjnej amerykańskiego producenta, oferując skalowalność umożliwiającą z jednej strony korzystanie w pełni z obecnego potencjału maszyn, z drugiej zaś – ich rozbudowę w przyszłości...
Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  ...
Ploter Anapurna H1650i LED w firmie Kandela Lighting
Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED. Jest wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania elementów lamp, przede wszystkim abażurów, jak również nowych produktów w ofercie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764