logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer o cyfrowej transformacji i Connected Services - cz. 2.

  PR 14.06.2019, przeczytano 1439 razy
ilustracjastrzałka
Produkcja LED-UV na maszynie Rapida 76 z prędkością 18.000 arkuszy / h. Technologia ta pozwala na natychmiastowe poddanie arkuszy dalszej obróbce.

W dniach 16. i 17. maja pod hasłem „Koenig & Bauer 4.0 – druk akcydensowy & Connected Services“ firma Koenig & Bauer zaprezentowała specjalistom akcydensowym z całego świata swoją ofertę z zakresu transformacji cyfrowej oraz usług opartych o zbieranie danych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-o-cyfrowej-transformacji-i-connected-services---cz.-2.,382893,artykul.html

Event  rozpoczął się wykonaniem zlecenia na maszynie Rapida 76. Zlecenie wykonane w technologii LED-UV dowiodło, że druk akcydensowy to nie tylko produkcja typu 4 x 4. Dirk Winkler, Dyrektor Działu Techniki Procesów w Koenig & Bauer Sheetfed wykorzystał możliwość przedstawienia zalet druku LED-UV w produkcji akcydensów: stale wysoka jakość druku, większa różnorodność podłoży drukowych, możliwość szybszego przekazania produktów do dalszej obróbki po druku i – co równie ważne – aktywny wkład w ochronę środowiska naturalnego.

Procesy Workflow oraz system MIS w drukarni są nieodzowne, aby zachować przejrzystość ogromnego portfela zleceń i ostatecznie wyprodukować odpowiedni produkt we właściwym terminie dostawy. Alexander Stern, ekspert ds. Workflow w firmie Koenig & Bauer, wyjaśniał dwie możliwe do realizacji koncepcje od strony produkcyjnej:

  • standaryzacja procesów w drukarni i specjalizacja w zakresie zdefiniowanych produktów
  • utrzymanie różnorodności produkcji oraz budowa elastycznego systemu zarządzania, który jest w stanie utrzymać efektywność produkcji przy jej zwiększonej kompleksowości

ilustracjastrzałka

Alexander Stern (l.) wyjaśnił zasady koncepcji workflow firmy Koenig & Bauer, odzwierciedlającej kompletny łańcuch procesów wzdłuż łańcucha tworzenia wartości.

Obie metody są stosowane z równym powodzeniem i mogą być traktowane jako skuteczne modele biznesowe przyszłości. Rozwiązania workflow firmy Koenig & Bauer pozwalają na zobrazowanie całego łańcucha procesów produkcyjnych wzdłuż łańcucha tworzenia wartości. System Optimus Dash steruje procesami produkcyjnymi w przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym i gwarantuje wymaganą elastyczność – od obserwacji zlecenia, zarządzania produkcją i magazynem poprzez zarządzanie sprzedażą i usługami zewnętrznymi aż po interfejsy księgowe. Taki zakres funkcjonalności oznacza znakomitą komunikację pomiędzy wszystkimi działami, Lean Management, demonstrację potencjałów optymalizacyjnych oraz analizę kosztów.

W pełni automatyczny workflow

Po wprowadzeniu typowych zleceń akcydensowych zostały one zrealizowane na maszynie Rapida 105 PRO z sześcioma zespołami farbowymi oraz zespołem lakierującym. Maszyna wyposażona była między innymi w bezwałowy samonakładak z technologią DriveTronic, system DriveTronic SRW - system mycia wałków CleanTronic oraz rozsprzęglane zespoły farbowe. Wydruk zlecenia nastąpił w ramach w pełni automatycznego procesu AutoRun, podczas którego obsługa maszyny może skoncentrować się wyłącznie na kontroli urządzenia, gdyż wszystkie procesy druku i narządzania odbywają się bez konieczności ręcznej ingerencji. Po zakończeniu zlecenia proces narządzania rozpoczyna się automatycznie, również druk kolejnego zlecenia następuje bez ingerencji obsługi maszyny. Natychmiast po otrzymaniu sygnału od systemu techniki pomiarowej, że wydrukowany arkusz jest całkowicie zgodny z żądanymi parametrami, maszyna automatycznie rozpoczyna produkcje właściwą. System AutoRun to następujące zalety:

  • w pełni automatyczny workflow
  • optymalne wykorzystanie procesów symultanicznych
  • najkrótsze czasy narządzania pomiędzy poszczególnymi zleceniami
  • minimalna ilość makulatury rozruchowej do momentu rozpoczęcia produkcji właściwej

Systemy kontroli jakości w maszynie odgrywają niezwykle istotną rolę w automatycznym systemie workflow. Zalicza się do nich m. in. system pomiarowy inline QualiTronic ColorControl, odpowiedzialny za stałą jakość druku podczas produkcji całego nakładu. W połączeniu z systemem QualiTronic PrintCheck następuje jednocześnie kontrola arkusza. System QualiTronic PDFCheck to dodatkowe porównanie wydrukowanych arkuszy z plikiem pdf z przygotowalni. Dostępne protokoły zleceń udostępniają konsekwentne i stałe raporty jakości druku. System sygnalizacyjny informuje drukarza o zmierzonym poziomie jakości.

ilustracjastrzałka

W rozmowie z moderatorem Svenem Oswaldem (z lewej) Thomas Göcke, Dyrektor Marketingu & CRM Koenig & Bauer Sheetfed wyjaśniał zalety raportów wydajnościowych (Performance Reports), które w czytelnej, graficznej formie prezentują dane wydajnościowe maszyny.

Po procesie druku kolej na proces cięcia. Optimus Dash wysyła poprzez JDF-workflow stosowny program cięć do linii tnącej Perfecta 132 tak, aby również operator tej linii mógł pracować bezpiecznie i nie był narażony na popełnienie błędów. Optimus z łatwością generuje także zestawienie kosztowe wykonane w oparciu o czasy produkcji. Dzięki połączeniu z maszynami postpress system MIS obejmuje również dane produkcyjne z tego działu. Specjaliści obecni na Open House mogli śledzić cały proces workflow, aż do momentu powstania gotowego produktu.

ilustracjastrzałka

Dalsza obróbka po druku została zrealizowana przy zastosowaniu linii tnącej Perfecta 132, która również została podłączona do systemu workflow JDF.

Sesje popołudniowe: wysokonakładowy druk akcydensowy oraz produkcja etykiet

Podczas sesji popołudniowych zaprezentowano wysokonakładowy druk akcydensowy, produkcję etykiet wraz z ich uszlachetnianiem oraz pogłębiono informacje dotyczące MIS.

Podczas sesji druku wysokonakładowego dwie maszyny Rapida 106 wyposażone w osiem zespołów farbowych z odwracaniem arkusza przygotowane do druku 4 x 4 pracowały w oparciu o konwencjonalny proces druku oraz technologię LED-UV. Na maszynie wykonującej druk w oparciu o technologię konwencjonalną zaprezentowano system QualiTronic PDFCheck z trzema funkcjami techniki pomiarowej jednocześnie: pomiarem nafarbienia inline, inspekcją arkusza oraz porównaniem wydrukowanego arkusza z plikiem pdf z przygotowalni. Nowością było to, że wszystkie trzy funkcje obsługiwał jeden system kamer.

Na maszynie wyposażonej w technologię LED-UV specjaliści mogli przekonać się o tym, że arkusze wychodzące z maszyny Rapida 106 były całkowicie suche i mogły natychmiast zostać poddane dalszej obróbce. Drukując kilka zleceń w technologii LED-UV po rozpoczęciu produkcji  maszyna pracowała całkowicie autonomicznie, wykorzystując technologię ErgoTronic AutoRun. Na zakończenie zaprezentowano najwyższy stopień automatyzacji – opcję zmiany zlecenia „w locie” (Flying Job Change). Podczas gdy część zespołów narządzana była do kolejnego zlecenia, pozostałe realizowały bieżącą produkcję. Po automatycznym zasprzęgleniu i wysprzęgleniu odpowiednich zespołów drukujących maszyna rozpoczęła produkcję kolejnego zlecenia, a czas jej narządzania wynosił efektywnie „0” minut.

Inna sesja popołudniowa pozwoliła na zapoznanie się z uszlachetnianiem inline podczas produkcji na maszynie półformatowej Rapida 75 PRO. Dodatkowo wykorzystano nanoszenie efektów „drip-off“. Sześciokolorowa maszyna Rapida 106 wyposażona w moduł folii na zimno, zespół lakierujący oraz samonakładak z przekrawaczem RS 106 produkowała etykiety z wydajnością do 20.000 arkuszy / godzinę. Następnie zlecenia zostały wysztancowane na maszynie Rapida RDC 106. Goście mogli na własne oczy przekonać się o zaletach procesu sztancowania rotacyjnego, do których należy między innymi szybkie narządzanie niezależne od formatu, szybka zmiana zleceń, wysoka elastyczność w odniesieniu do podłoży drukowych oraz wysoka wydajność produkcyjna przy jednoczesnej prostej koncepcji obsługi.

ilustracjastrzałka

Podczas sesji popołudniowych średnioformatowe arkuszowe offsetowe maszyny drukujące serii Rapida 106 produkowały z wydajnością do 20.000 arkuszy / godzinę.

Źródło: Koenig & Bauer Sp. z o.o.

www.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764