logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolbus RD115S – nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym już w ofercie firmy Introzap

  PR 26.11.2021, przeczytano 284 razy
ilustracjastrzałka

Firma Introzap – wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w Polsce – sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne rozwiązania dedykowane produkcji opakowań. Jej oferta w tym zakresie została rozszerzona o sztancę rotacyjną RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. To innowacyjne rozwiązanie, opracowane przez firmę Kolbus, jest skierowane do drukarń i producentów opakowań na bazie tektury falistej. Z pracą urządzenia można zapoznać się oglądając materiał wideo zamieszczony na kanale firmy Kolbus w serwisie YouTube: https://youtu.be/ucGLdpOi3mU.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolbus-rd115s-%E2%80%93-nowa-sztanca-rotacyjna-z-drukiem-fleksograficznym-juz-w-ofercie-firmy-introzap,393902,artykul.html

- Zadrukowywanie i obróbka opakowań z tektury falistej to drugi – obok opakowań na bazie tektury litej – strategiczny obszar, na którym koncentruje się obecnie Kolbus – mówi Anna Moryson-Stolarczyk, prezes zarządu firmy Introzap. – RD115S to przykład iinnowacyjnego podejścia naszych niemieckich partnerów do obecnych i przyszłych potrzeb przedsiębiorców działających w segmencie tektury falistej. Maszyna łączy bowiem w sobie dwie funkcje: drukowania w technice fleksograficznej oraz wykrawania w trybie rotacyjnym. Jest przy tym modułowa, wydajna i wytrzymała.

 

RD115S cechuje – jak podkreśla producent – nowoczesna i wytrzymała konstrukcja, co czyni nowe urządzenie firmy Kolbus atrakcyjnym rozwiązaniem dla drukarń i przetwórców opakowań tekturowych, specjalizujących się w produkcji wysokonakładowej (urządzenie pracuje z prędkością do 12 tys. ark./h). Zastosowane tu serwonapędy pozwalają na dostosowanie każdego elementu urządzenia (np. samonakładaka, sztancy czy zespołów drukujących) do wymagań danego zlecenia, wpływając na jego finalną, oczekiwaną przez klienta jakość. Wśród zalet RD115S dostawca wymienia również przedłużenie zespołu drukującego (wydłużające czas schnięcia, a przez to – zapewniające większą ochronę zadruku), podciśnieniowy transport arkusza oraz dwa niezależne napędy optymalizujące jakość wykrawania.

- W ramach wyposażenia opcjonalnego użytkownik ma do dyspozycji m.in. rakiel komorowy, wykonany z włókna węglowego, który optymalizuje proces zasilania farby, a tym samym – redukuje straty przy zmianie kolorów i poprawia jakość druku – dodaje Jolanta Szafranek, odpowiedzialna za marketing w firmie Introzap. Wraz z maszyną oferowany jest również moduł RDB 115S, układający zadrukowane i wykrojone arkusze w stosy.

- Projektując swoje rozwiązania, Kolbus szczególną uwagę zwraca na ergonomię pracy. Maszyna RD115S jest sterowana z poziomu przyjaznego dla operatora, intuicyjnego w obsłudze systemu Copilot, który minimalizuje czas oraz nakłady pracy związane z przezbrajaniem i czyszczeniem. Składają się na niego dwa panele dotykowe, zapewniające szybki wgląd w poszczególne podzespoły i bazujące na przejrzystej grafice oraz ikonach, prezentujących status urządzenia – mówi Jolanta Szafranek.

Na wygodę pracy z RD115S ma również wpływ wspomniana wcześniej modułowość maszyny, która jednocześnie zwiększa możliwości i funkcjonalność urządzenia.

- Montaż dodatkowych elementów jest szybki i prosty. Zwiększają one przy tym ergonomię pracy – dodaje Jolanta Szafranek.

- Aby nasi klienci czuli się bezpiecznie, forma Kolbus zadbała też o kwestie obsługi posprzedażowej. W ramach projektu 360° oferujemy pełne wsparcie serwisowe – zdalne i na miejscu – już od pierwszego dnia użytkowania maszyny. Z rozwiązania tego korzystają już liczni użytkownicy innych urządzeń marki Kolbus. Obecnie w naturalny sposób jest ono również oferowane firmom zainteresowanym sztancą RD 115S. Znalazła ona już swoich pierwszych użytkowników na terenie Niemiec. Mamy nadzieję, że wkrótce w gronie tym znajdą się także przedsiębiorstwa z Polski. Wszystkich zainteresowanych tym, jak też pozostałymi rozwiązaniami z naszej oferty, dedykowanymi produkcji opakowań, zapraszamy do kontaktu – podsumowuje Anna Moryson-Stolarczyk.

Źródło: Introzap Sp. z o.o.

www.introzap.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„W grupie siła” – API Folie Polska podsumowuje rok 2021
Nowi klienci, nowe rynki, zwiększona sprzedaż, kolejne inwestycje sprzętowe, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie minionego roku w firmie API Folie Polska. Przyniósł on szereg zmian także w grupie Aldus, będącej właścicielem API Foilmakers od marca 2020 roku. Jej portfolio zostało rozszerzone o Paragon Inks – szkockiego...
Z-Milosci.pl – rozwój i nowe rynki z maszynami Duplo
Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, po raz czwarty już zdecydowała się na zakup maszyny z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. To kolejne urządzenie, dzięki któremu firma nie tylko w znacznym stopniu...
Canon Polska: 2021 rok w poligrafii pod znakiem cyfryzacji
Pandemia, zmiana realiów pracy, a także nagłe problemy z łańcuchami dostaw – to część problemów, z którymi musieli się zmierzyć przedsiębiorcy w 2021 roku. Jak z wyzwaniami poradził sobie Canon? Naszym najważniejszym zadaniem pozostaje odpowiadanie na wyzwania i potrzeby klientów, niezależnie od zewnętrznych trudności – komentują...
Craig & Parsons inwestuje w cyfrową maszynę etykietową Digital Pro 3
Drukarnia etykietowa Craig & Parsons z Folkestown (Wielka Brytania) podjęła niedawno decyzję o zakupie drugiej cyfrowej maszyny drukującej z oferty Mark Andy – Digital Pro 3. To m.in. efekt dynamicznego wzrostu i rekordowych wyników, jakie firma odnotowała w ubiegłym roku.
Ricoh Pro VC20000 i Pro V20000 w rosyjskiej drukarni T 8
T 8, największa rosyjska drukarnia cyfrowa oferująca druk książek na życzenie, zainwestowała w atramentowe systemy produkcyjne na papier ciągły Ricoh. Firma zmodernizowała swój park maszynowy i wzbogaciła go o Ricoh Pro VC20000 oraz ProV20000.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764