logo
WIADOMOŚCI

Kolejna arkuszowa maszyna offsetowa Koenig & Bauer w drukarni Jas-Pol

  PR 10.10.2018, przeczytano 187 razy
ilustracjastrzałka
Przy maszynie Rapida 75 PRO-6+L ALV2 stoją od lewej Adam Ślażyński (KBA CEE), Michał Jasnosz (Jas-Pol) i Jan Korenc (KBA CEE)

W ostatnim czasie w drukarni Jas-Pol z Tylicza rozpoczęła pracę nowa, sześciokolorowa maszyna półformatowa z wieżą lakierującą Rapida 75 PRO-6+L ALV2. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten zakład poligraficzny. Inwestycja ponad dwukrotnie zwiększyła jego moce produkcyjne, przyczyniając się do sprawniejszej obsługi obecnych i pozyskania nowych kontrahentów, przede wszystkim z południowej Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-arkuszowa-maszyna-offsetowa-koenig-and-bauer-w-drukarni-jas-pol,379686,artykul.html

- Z firmą Koenig & Bauer jesteśmy związani od wielu lat – mówi Michał Jasnosz, właściciel drukarni Jas-Pol. – Oferuje ona niezawodne rozwiązania, zapewniające bardzo wysoką jakość, do której przyzwyczajeni są zarówno nasi operatorzy jak i klienci. Obecnie nasza produkcja bazuje na dwóch pełnoformatowych maszynach z serii Rapida. Nieco wcześniej byliśmy też użytkownikiem modelu Performa. Jak zatem widać, marka Koenig & Bauer jest u nas obecna bardzo długo.

Nowsza z maszyn Rapida pojawiła się tu w marcu br., wcześniejsza – przed pięcioma laty.

- Musimy iść z duchem czasu – mówi Michał Jasnosz – a klienci oczekują coraz wyższej jakości, wydajności i elastyczności. Obsługujemy firmy z różnych branż, m.in. – z uwagi na specyfikę produkcji tj. etykiety – wielu producentów wody butelkowanej, napojów gazowanych i soków owocowych. Tu zaś nie ma miejsca na opóźnienia czy przestoje w dostawach. Stąd konieczność zakupu nowej, jeszcze szybszej maszyny, będącej odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na drukowane etykiety.

Dostarczona tu około pół roku temu Rapida 75 PRO-6+L ALV2 jest wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Wyposażona została m.in. w pakiet CX do zadrukowywania grubszych podłoży (o grubości maksymalnej 0,8 mm) oraz tzw. pakiet antystatyczny. Maszyna obsługuje arkusze o powiększonym formacie (do 605 x 750 mm), posiada wysprzęglane zespoły farbowe, systemy mycia CleanTronic i suszenia – VaruDry Blue IR/TL. Całość dopełnia zaawansowana technika pomiarowa w postaci systemów ErgoTronic ColorDrive i Lab.

- Dzięki tej inwestycji nasz potencjał produkcyjny zwiększył się ponad dwukrotnie – podkreśla Michał Jasnosz. – Przed zakupem analizowaliśmy wprawdzie rozwiązania konkurencyjne, ale finalnie wybór padł na Koenig & Bauer. Po pierwsze z uwagi na zaawansowanie technologiczne maszyny i szybką jej dostępność, ale też ze względu na profesjonalny autoryzowany serwis tego producenta, jaki od lat zapewnia nam krakowska firma Lubicz. Po półrocznej eksploatacji możemy śmiało stwierdzić, że nasza decyzja była słuszna. Maszyna jest bardzo szybka, wydajna, a zastosowane tu rozwiązania – np. wysprzęglane zespoły drukujące czy nowoczesne systemy suszenia – znacząco podnoszą elastyczność naszej produkcji. Te pierwsze są bardzo przydatne przy pracach uwzględniających mniejszą ilość kolorów, te drugie – umożliwiają błyskawiczne przekazanie zadrukowanych arkuszy do dalszej obróbki.

Firma Jas-Pol działa na rynku usług poligraficznych od 1991 roku. Specjalizuje się w drukowaniu i uszlachetnianiu etykiet (na butelki PET, butelki szklane zwrotne oraz z wykorzystaniem papierów metalizowanych i samoprzylepnych), które stanowią 90-95% jej produkcji. Poza tym wykonuje opakowania kartonowe, książki (w oprawie szytej i klejonej) oraz różnego rodzaju druki reklamowe – kalendarze, foldery, ulotki, plakaty, gazetki firmowe, widokówki itd.

Jak zapewnia jej właściciel, skutecznie konkuruje z wieloma przedsiębiorstwami, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat rozpoczęły działalność poligraficzną w Polsce południowej.

- Jest to możliwe z jednej strony dzięki ogromnemu doświadczeniu i zaangażowaniu naszych pracowników, którzy blisko współpracują z klientami i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom; z drugiej – pomocny jest nowoczesny, rozbudowany park sprzętowy, obejmujący m.in. dwie wydajne maszyny offsetowe i bogato wyposażoną introligatornię – mówi Michał Jasnosz.

Jas-Pol obsługuje głównie zlecenia wysokonakładowe. Wykonywane tu etykiety oferują zróżnicowaną kolorystykę i poziom uszlachetnienia.

- Zdarzają się prace 8-kolorowe, wymagające dwóch przelotów maszyny – tu również jej prędkość i elastyczność są bardzo przydatne – podkreśla Michał Jasnosz. – Większość etykiet jest lakierowana w trybie in-line. Fakt, że uszlachetnianie jest realizowane w jednym przejściu, wpływa na dalsze usprawnienie całego procesu produkcyjnego.

Właściciel drukarni Jas-Pol dodaje, że rynek etykiet cały czas się rozwija, a zamawiane nakłady rosną: - Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby klientów. Podobnie było w przypadku zakupu najnowszej maszyny Rapida. Jej wdrożenie to wprost efekt wzmożonego popytu na etykiety, który zapewne wynika też z faktu, że konsumpcja wody butelkowanej w Polsce stale rośnie. To nas może jedynie cieszyć.

Jan Korenc – prezes KBA CEE dodaje: - Jas-Pol to jeden z klientów, których darzę szczególnym sentymentem. Tu bowiem przed laty dostarczyliśmy maszynę wyprodukowaną jeszcze w zakładach KBA-Grafitec w Dobrušce. Cieszymy się, że inwestycje w kolejne rozwiązania Koenig & Bauer idą w parze z dynamicznym rozwojem tej drukarni, będąc poniekąd jego siłą napędową. Mamy nadzieję, że nowa maszyna Rapida PRO okaże się tak samo niezawodna, jak jej poprzedniczki i przyczyni się do dalszej ekspansji rynkowej firmy Jas-Pol.

Źródło: KBA CEE Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Mark Andy Student Awards 2018 – nagrody wręczone
W pierwszej połowie br. firma Mark Andy ogłosiła konkurs Mark Andy Student Awards 2018, skierowany do studentów kierunków związanych z poligrafią i projektowaniem. Był on częścią jej strategicznego programu, obejmującego szereg działań edukacyjnych, dedykowanych przyszłym pracownikom drukarń i firm przetwórczych. W ramach konkursu studenci z całej Europy...
Loop Industries, Inc., innowacyjna firma w dziedzinie rozwiązań przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz PepsiCo, Inc. ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, która umożliwi PepsiCo zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop pozyskiwanego w 100% z recyklingu.
Nowa wycinarka wizytówek Autocut Pro w ofercie Grafmasz
Najnowsze urządzenie Morgana Systems zostało skonstruowane z myślą o drukarniach cyfrowych poszukujących wielofunkcyjnych, zautomatyzowanych i wydajnych rozwiązań umożliwiających wykonanie szerokiej gamy produktów tj. wizytówki, karty, zaproszenia itp.
Biokompozyty Durasense, Lineo, E-tales: Stora Enso dla e-commerce
W ostatnim czasie oferta firmy Stora Enso została rozszerzona m.in. o biokompozyty DuraSense, ligninę Lineo oraz e-TALES – rozwiązania dedykowane sprzedaży detalicznej przez Internet. Jak podaje firma, to kolejne innowacyjne, a zarazem konkurencyjne cenowo rozwiązania bazujące na surowcach odnawialnych w jej portfolio.
Zakłady Artystyczne ART z partnerami na targach 4 Print Week
Zakłady Artystyczne ART wraz ze swoimi partnerami - GL Optic i firmą OKI - zaprezentowały swoją ofertę podczas niedawno zakończonych w Poznaniu targów 4 Print Week. Wystawa dla firmy zakończyła się sukcesem, a najnowsze prezentowane tam rozwiązanie GL Optic - GL Spectrolux (precyzyjny i szybki – jak podkreśla jego producent - miernik światła) został nagrodzony podczas tego...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone