logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk

  PR 26.10.2021, przeczytano 336 razy
ilustracjastrzałka

Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom. Dostawcą urządzenia była firma Tadan – autoryzowany partner handlowy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-maszyna-z-oferty-duplo-w-firmie-wydruk,393542,artykul.html

- Zakup urządzenia do broszurowania – mówi Michał Baran, właściciel firmy Wydruk – podyktowany był sytuacją na rynku. Rosnąca ilość zleceń spowodowała, że niemałą trudnością było dla nas wykonywanie wszystkiego na czas, a to nasz priorytet. Dlatego musieliśmy pomyśleć o zakupie drugiego urządzenia do zszywania. Szerokie portfolio naszej drukarni - od wizytówek i ulotek poprzez katalogi, kalendarze, opakowania, segregatory, prace niestandardowe, a także wysoko uszlachetnione (folia, hot stamping oraz lakiery UV: zwykły, matowy, UV 3D, z brokatem, tłoczenia, zdrapki itd.) – postawiło przed nami określone wymagania. Ale najważniejszym był czas. Potrzebowaliśmy urządzenia niemal natychmiast. Firma Duplo Polska posiadała w swojej ofercie dokładnie takie o jakim myśleliśmy, dlatego od razu zdecydowaliśmy się na zakup. Dodatkowym jego atutem był fakt, że zapewnia ono wysoką wydajność, a także możliwość zszywania różnych niestandardowych prac.

Niemal od razu po zakupie Michał Baran zauważył, że moce produkcyjne w zakresie katalogów, folderów i broszur zszywanych wzrosły dwukrotnie.

- Zakupiona maszyna ma zdecydowanie większą wydajność niż posiadana przez nas do tej pory – podkreśla. - Z dodatkową maszyną  możemy zszywać jednoczenie jedną pozycję lub dwie różne. Nie tracimy też czasu na narządzanie maszyny w przypadku zmiany zleceń. To bardzo ważna kwestia w codziennej produkcji. Co więcej – maszyna dała nam poczucie bezpieczeństwa, możemy bowiem realizować zlecenia również w czasie serwisowania, czy awarii naszego poprzedniego urządzenia.

Jak mówi Michał Baran, to nie jedyne zalety inwestycji firmy Wydruk w system iSaddle:

- Maszyna pozwoliła nam realizować prace, których wcześniej nie wykonywaliśmy. Musieliśmy albo odmawiać naszym klientom, albo podzlecaliśmy je innym zakładom, co wiązało się z dodatkowymi kosztami, a czasem też brakiem nadzoru. Teraz, dzięki inwestycji w maszynę z oferty Duplo, możemy wszystko robić na miejscu u siebie. Mogę też śmiało powiedzieć, że gdyby nie ta maszyna, nie udałoby się nam pozyskać kilku nowych klientów. Po prostu nie bylibyśmy w stanie wykonać ich zleceń w terminie.

W firmie Wydruk urządzenie Duplo iSaddle najczęściej wykorzystywane jest do zszywania folderów, katalogów, broszur A4 czy A5.

- Wykonujemy na tej maszynie m.in. instrukcje i katalogi zszywane o objętości do nawet 136 stron, podręczniki zszywane na 4 zszywki, bardzo małe instrukcje – mówi Michał Baran. - Możemy produkować wysokoobjętościowe katalogi zszywane, małe książeczki, a nawet podręczniki zszywane na 4 zszywki. To otworzyło przed nami nowe możliwości, co bardzo nas cieszy.

To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni. Jakiś czas temu zakupiła ona bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Już wówczas jej właściciel bardzo pozytywnie oceniał zarówno producenta, jak i dostawcę urządzenia. Podobnie jest i tym razem.

- Przed montażem – mówi Michał Baran - maszyna została dokładnie sprawdzona, a samo wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie. Dostawca wykazał się też dużą dozą cierpliwości podczas szkolenia i późniejszych telefonów z pytaniami.

- Sprzedaż to zawsze początek współpracy z klientem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by pomóc mu nie tylko dopasować naszą ofertę do jego aktualnych potrzeb, ale także, by pomóc wdrożyć rozwiązanie, które zostało mu sprzedane - mówi Mariusz Bednarek z firmy Tadan. - Cieszymy się, że drukarnia Wydruk zaufała po raz kolejny marce Duplo, a także nam – jako dostawcy urządzeń tego producenta.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akonda Tex na Fast Textile
Po raz pierwszy na targach Fast Textile swoją ofertę zaprezentuje firma Akonda Tex, będąca autoryzowanym dystrybutorem drukarek d-t-g Aeoon i Polyprint, drukarek rolowych do druku pigmentowego GoTx oraz specjalistycznych systemów do przygotowania i wykańczania tekstyliów pod pigmentowy druk cyfrowy - Pikto Digital.
Przedstawiciele polskich drukarń akcydensowych z wizytą w firmie Koenig & Bauer
19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym reprezentujących segment akcydensowy. Główną atrakcją spotkania, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej...
Kolbus RD115S – nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym już w ofercie firmy Introzap
Firma Introzap – wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w Polsce – sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne rozwiązania dedykowane produkcji opakowań. Jej oferta w tym zakresie została rozszerzona o sztancę rotacyjną RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. To innowacyjne rozwiązanie,...
Drukarnia Graphic House i stół montażu okładek Grafmasz GC480 PRO
Drukarnia Graphic House to firma mieszcząca się w woj. zachodniopomorskim z wieloletnią tradycją, która powstała w roku 1990. Wówczas jedyny pracownikiem a zarazem właścicielem firmy był Pan Krzysztof Rykała, który do dziś, obecnie wspólnie z Panem Dominikiem Rykałą, nadzoruje swoją firmę. Obecnie załoga firmy jest znacznie bardziej rozbudowana, co...
Api Folie Polska na 10. konferencji „Bezpieczne Opakowanie”
Firma API Folie Polska znalazła się już po raz kolejny wśród partnerów i sponsorów konferencji „Bezpieczne Opakowanie”, organizowanej przez miesięczniki Poligrafika i Opakowanie. Podczas jubileuszowej, 10. edycji tego wydarzenia, odbywającego się w Józefowie k. Warszawy w dniach 18-19 listopada br., Katarzyna Kozińska – dyrektor...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764