logo
WIADOMOŚCI

Kolejna naświetlarka Kodak w drukarni Karton-Pak

Mateusz Zawiślak  PR 19.04.2017, przeczytano 199 razy
ilustracjastrzałka

Jubileuszowa 21-tysięczna naświetlarka firmy Kodak – model Magnus VLF Q2400 z technologią Kodak SQUAREspot - została zainstalowana w polskiej drukarni Karton-Pak z Nowej Soli. To drugie już rozwiązanie CTP firmy Kodak w tym przedsiębiorstwie, specjalizującym się w produkcji opakowań jednostkowych z kartonów i tektur litych. Inwestycja wpisała się w plan rozwoju firmy, którego celem jest wyposażenie jej drugiego zakładu produkcyjnego w najwyższej klasy technologie. Do codziennej produkcji wykorzystuje ona płyty Kodaka – Electra XD.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-naswietlarka-kodak-w-drukarni-karton-pak,32193,artykul.html

Nowoczesność z historią w tle

Historia firmy Karton-Pak, która sięga lat dwudziestych ubiegłego stulecia i jej ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji opakowań oraz nowoczesne i zaawansowane rozwiązania technologiczne po jakie sięga, sprawiają, że śmiało może ona obecnie dorównywać czołowym firmom zagranicznym. Dowodem tego jest również jej imponujący rozwój w ostatnich latach nie tylko na rodzimym rynku, ale również dynamiczny wzrost eksportu produkowanych tu opakowań (obecnie to około 30% wartości sprzedaży). Specjalnością firmy Karton-Pak są opakowania z tektury litej, których wygląd, precyzja wykonania oraz wysoka jakość nadruku odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów (są wśród nich przede wszystkich firmy spożywcze z kraju i z zagranicy, co determinuje Karton-Pak do przestrzegania bardzo rygorystycznych norm produkcji).

- Opakowania z tektury litej, jakie oferuje nasza firma są tworzone przy pomocy druku offsetowego, następnie są wycinane i sklejane, stosujemy również różnego rodzaju uszlachetnienia – mówi Jerzy Sarama, prezes firmy Karton-Pak. - Na każdym etapie współpracy z klientami – począwszy od wspólnie opracowanego pomysłu, poprzez projekt i prototyp, a po jego akceptacji - również na każdym etapie produkcji dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania współpracujących z nami przedsiębiorstw. Dbamy również o to, by opakowania tekturowe, na które decydują się nasi klienci podnosiły atrakcyjność produkowanych przez nich wyrobów oraz wpływały pozytywnie na rozpoznawalność ich marki.

Firma oferuje tekturowe opakowania klapowe, dostarczane na płasko, opakowania wieczko-spód, displaye, multipacki, opakowania typu „sleeve”, a także wyroby niestandardowe. Mogą być one wyposażone w inserty, etykiety, kody QR, nadruk obustronny, posiadać lakier matowy lub UV. Priorytetem jest tu jakość, terminowość oraz indywidualne podejście, elastyczność w realizacji powierzonych firmie zleceń, a także ekologia. Sukces Karton-Paku w tym zakresie jest możliwy dzięki bazowaniu na najnowocześniejszych rozwiązaniach, jakimi obecnie dysponuje to prężnie działające przedsiębiorstwo. Wśród nich są dwie naświetlarki Kodak.

Naświetlarki Kodak – bezpieczeństwo razy dwa

- Sześć lat temu zdecydowaliśmy się na zakup pierwszej naświetlarki firmy Kodak. Był to model Kodak Magnus VLF 5570Q – mówi Jerzy Sarama - i przez lata pracy z tym urządzeniem poznaliśmy jego ogromne możliwości, wśród których najbardziej istotnymi były dla nas stabilizacja procesu naświetlania, jaką ono gwarantuje, a także wyższa jakość, jaką uzyskaliśmy w naszych opakowaniach, wykorzystując naświetlarkę tego producenta i oferowane przez niego płyty – Elektra XD, a także proekologiczną chemię Kodaka. Kolejne inwestycje w naszym zakładzie (w tym również wspomniana naświetlarka) zwiększyły nasze moce produkcyjne, co pozwoliło nam na szybki rozwój w ostatnim czasie. W ciągu pięciu lat od 2010 roku podwoiliśmy wartość naszych obrotów. Znacząco zwiększyliśmy liczbę naszych klientów – obecnie każdego dnia produkujemy dla nich 150 ton opakowań tekturowych. Rozwinęliśmy też eksport, głównie na rynki Europy Zachodniej. Wszystko to sprawiło, że musieliśmy pomyśleć o inwestycji w drugi zakład, ponieważ moce produkcyjne tego pierwszego zostały w całości wykorzystane. Naszym zamierzeniem było zgromadzenie tam najnowocześniejszego sprzętu, zaawansowanego technologicznie, który umożliwiłby nam wydajną i sprawną produkcję przy zachowaniu najwyższych standardów dotyczących jakości. Mając przez ostatnie lata bardzo pozytywne doświadczenia z naświetlarką firmy Kodak, płytami i chemią tego dostawcy oczywistym wręcz był dla nas zakup urządzenia tego samego producenta do przygotowalni w naszym nowym zakładzie.

Powstanie nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 23 tys. m2 to przełomowy krok w rozwoju firmy Karton-Pak i strategii jaką założyła sobie na kilka następnych lat, ale jednocześnie wzrostu bezpieczeństwa firmy oraz jej klientów.

- Druga naświetlarka z kolei stanowi też element zabezpieczenia dla nas samych – wiemy, że w razie czego mamy drugie bardzo dobre urządzenie, na którym możemy naświetlać płyty o znakomitej jakości bez przestoju naszych linii produkcyjnych – podkreśla Jerzy Sarama.

Electra XD – spotęgowany sukces

Zakupiona ostatnio naświetlarka Kodak Magnus VLF Q2400, bazująca na technologii Kodak SQUAREspot, wykorzystuje – podobnie jak poprzednia – płyty Kodak Electra XD, które potęgują sukces w zakresie naświetlania z wysoką jakością. To innowacyjne termiczne płyty CtP najnowszej generacji, gwarantujące – jak zapewnia producent – wysoką jakość nawet przy ekstremalnych nakładach sięgających 500 000 egzemplarzy, które osiągane są bez wypalania. Zdaniem firmy Kodak zapewniają wysoką rozdzielczość obrazu, właściwą wierność odwzorowania szczegółów, niezawodność i powtarzalność. Płyty odwzorowują rastry o liniaturze 450 lpi, a niska moc lasera potrzebna do ich naświetlenia zwiększa produktywność samej naświetlarki.

- Testowaliśmy jakiś czas temu płyty innego dostawcy, ale nie zakończyły się one sukcesem, bo efekty były znacznie słabsze, więc pozostaliśmy przy dobrym i sprawdzonym rozwiązaniu. Jesteśmy więc po raz kolejny bardzo zadowoleni z naszych inwestycji w rozwiązanie firmy Kodak i przekonani, że urządzenia posłużą nam długo – podkreśla Jerzy Sarama.

- To prawda, że naświetlarki oferowane przez firmę Kodak dają ich użytkownikom poczucie bezpieczeństwa na wiele lat. Dzieje się tak za sprawą zastosowanej w nich technologii SQUAREsport, która gwarantuje stabilny proces naświetlania. Dodatkowym atutem naszych rozwiązań są ich ogromne możliwości, których klienci często nie wykorzystują od razu. Z czasem jednak, kiedy firma się rozwija i okazuje się, że jej potrzeby są większe, nasze urządzenia można dopasować do rosnących potrzeb bez konieczności wymiany sprzętu na zupełnie nowy, na przykład powiększając jego format czy zwiększając wydajność. To z pewnością daje naszym rozwiązaniom przewagę konkurencyjną – mówi Jarosław Krasnodębski z firmy Kodak Polska, odpowiedzialny za sprzedaż naświetlarki Kodak Magnus VLF Q2400 do firmy Karton-Pak.

Ekologia – kierunek na przyszłość

- Przy wyborze naświetlarki CtP i wielu innych rozwiązań do obu naszych zakładów – mówi prezes drukarni Karton-Pak - ważnymi były dla nas również sprawy związane z ekologią. Obecnie to istotny aspekt działania każdej firmy. Ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko jest czynnikiem, który dla wielu naszych klientów jest kluczowy. Dla niektórych to najważniejsza kwestia przy podejmowaniu współpracy z nami. Zmieniają się w tym zakresie także przepisy prawne – w ciągu najbliższych lat bycie ekologicznym będzie nie tylko modne, ale także obowiązkowe. Nasza firma jest już do tego przygotowana, co jest dla mnie osobiście powodem do dużej satysfakcji. Jestem przekonany, że wszystkie poczynione przez nas inwestycje umożliwią nam dalszy rozwój, będący odpowiedzią na oczekiwania klientów. W głowie mam już wiele pomysłów. W przypadku kilku z nich chcemy być po raz kolejny prekursorem nie tylko na rynku polskim, ale także za granicą.

Źródło: Kodak Polska

www.graphics.kodak.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Stora Enso partnerem strategicznym 11. Kongresu Rynku FMCG
10 maja br. w Warszawie odbył się 11. Kongres Rynku FMCG zorganizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (Wiadomości Handlowe). Wzięło w nim udział niemal 900 uczestników, co czyni go jedną z najważniejszych tego rodzaju imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowaną do firm działających na rynku dóbr szybko zbywalnych. Stora Enso była partnerem strategicznym kongresu, a przedstawici...
Noc w Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju serdecznie zaprasza na Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00. Tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.
The Art of The New – Ricoh Open Day
24 maja w Ricoh Technology Center w Warszawie planowany jest The Art of The New – Ricoh Open Day. Podczas wydarzenia odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja najnowszego systemu na papier cięty Ricoh PRO C7200x z piątą stacją na toner specjalny. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych RODO oraz nowoczesnym technikom sprzedaży. ...
Ploter Agfa Jeti Tauro H3300 LED  do hybrydowego druku inkjet UV
W trakcie wystawy Fespa 2018 w ofercie firmy Agfa oficjalnie zadebiutuje kolejny wielkoformatowy ploter bazujący na energooszczędnej technologii inkjet UV – Jeti Tauro H3300 LED. Ma on stanowić kwintesencję hasła nowej kampanii belgijskiego producenta - Extreme (Extreme Quality – Extreme Productivity, czyli najwyższa jakość – najwyższa wydajność). Jej start przewidziano na berlińskie targi. ...
Po raz kolejny Agfa znajdzie się wśród wystawców targów Fespa, jakie w tym roku odbywać się będą w dniach 15-18 maja w Berlinie. Jej stoisko (nr A57 w pawilonie 1.1) będzie odzwierciedleniem filozofii, jaka przyświeca firmie w działalności na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego. Inicjując kampanię Extreme (nawiązującą do haseł najwyższej jakości i wydajności), Agfa zaprezentuje ...
 
poniedziałek 21.05.2018, 173 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone