logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna nowość Summa – „tekstylny” F3220

  PR 21.01.2019, przeczytano 292 razy
ilustracjastrzałka

Na początku tego roku, Summa wprowadzi na rynek kolejny model uznanego i wszechstronnego systemu tnącego serii F. Tym razem będzie to F3220 w „tekstylnym” rozmiarze 3.27 x 2.10 metra.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-nowosc-summa-%E2%80%93-_tekstylny_-f3220,380884,artykul.html

Wprowadzenie nowego rozmiaru plotera do serii F obejmującej już kilka wariantów, podykotowane było stale rosnącym i obiecującym rynek tekstylnym.

Geert Pierloot, kierownik ds. Marketingu produktów firmy Summa, zauważa:

- Nowy rozmiar w portfolio naszych płaskich systemów tnących z zaawansowanymi systemami wykończeniowymi, wzbogaca naszą ofertę zwłaszcza dla branży tekstylnej. Wraz z niedawnym wprowadzeniem mocniejszego obrotowego modułu High Torque (HT RM), Summa F3220 jest idealnym „koniem” do pracy na rynku tekstylnym. Sprawdzi się w obróbce wszelkiego rodzaju flag, tkanin, siatek jak i banerów.

Ploter Summa F3220 będzie charakteryzował się „tekstylnym” obszarem roboczym o szerokości 327 cm i długości 210 cm. Będzie on podzielony na 7 niezależnych stref podsysu, które można będzie niezależnie aktywować i deaktywować.  Za podsys będzie odpowiadać zewnętrzna pompa.

- Plotery Summa serii F to „szyte na miarę” systemy, które znajdą zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję np. tekstylną. Dodatkowe moduły można wybrać na etapie zamawiania maszyny a także w dowolnym momencie, aby rozszerzyć możliwości produkcyjne. - dodaje Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Wielo-narzędziowa głowica, w Summa F3220 pozwoli zainstalować wszystkie moduły dostępne dla urządzeń Summa serii F.

Ploter Summa F3220 w standardowej konfiguracji posiada moduł noża wleczonego, moduł ADC (funkcja automatycznej kontroli głębokości), kamerę (optyczny system rozpoznawania znaczników i ramek cięcia), oprogramowanie i system bezpieczeństwa użytkownika.

Z kolei moduł noża aktywnego jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego - siła nacisku sięga 12 kg. Dokładność cięcia wynosi 0.05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G.

Możliwości plotera pozwalają na cięcie materiału zarówno płaskich materiałów różnego typu jak i z rolki. Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału.

Dzięki zróżnicowanemu systemowi prowadzenia mediów możliwe jest skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PCV, pianki, drewno, itd). Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymuj materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenia materiałów rozwijanych z rolki.

Dzięki systemowi rozpoznawania narzędzi, ploter ustawia właściwe parametry zaraz po zainstalowaniu narzędzia. Zestaw oferowanych narzędzi pozwala na dopasowanie maszyny na potrzeby konkretnego zadania.

Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Z kolei nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów. Przykładem takim materiałów są folie magnetyczne i tekstylia. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych.

Nóż typu „heavy-duty” do cięcia najgrubszych materiałów pozwoli zrealizować obróbkę np. płyt, wykładziny, dywanów, itd. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalaj na obróbkę szerokiej gamy kartonu. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Siłą nacisku noża wynosi maksymalnie 600 gram.

Summa F3220 wyposażony jest w 4 pylony z wbudowanym laserem, stanowiące „wirtualne ogrodzenie” które zabezpiecza maszynę i przestrzeń wokół niej. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, pozwalając na zmianę parametrów.

Axis Control jest standardowo dostarczanym oprogramowaniem. Pozwala ono w pełni kontrolować parametry urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego daje możliwość szybkich zmian parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w pilota. Daje on operatorowi możliwość sterowania oprogramowaniem z dowolnego miejsca pracy z urządzeniem.

SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowanie projektu, post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty z AutoCAD, Adobe Illustrator, CorelDRAW. Program umożliwia płynne włączenie plotera F-Class do już istniejącej infrastruktury sprzętu i oprogramowania w pracowni. Po ustaleniu i zaplanowaniu zadań, system makropoleceń wykona pracę w sposób automatyczny absorbując czas i zasoby w sposób minimalny.

- Najnowsza Summa F3220 dzięki szerokości 3.20 metra, pozwoli na cięcie i obróbkę w całości rozłożonych na stole roboczym tkanin, banerów reklamowych, flag, tapety czy rollupów.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Traffic Design: Redesign orłowskiego targowiska
Szyldy i zewnętrzna identyfikacja wizualna to nie tylko bolączka głównych miejskich ulic. Tym razem Stowarzyszenie Traffic Design na warsztat weźmie popularne wśród gdynian targowisko na placu Górnośląskim.
Agencja reklamowa Hand Made wygrała przetarg na launch nowych produktów marki Amway.
Serviceplan Health, międzynarodowa grupa specjalizująca się w komunikacji marketingowej produktów i usług w kategorii zdrowia i zdrowego stylu życia, wchodzi na rynek polski. Biuro w Warszawie będzie odpowiedzialne nie tylko za rozwój kompetencji grupy na lokalnym rynku, ale będzie także odgrywać rolę regionalnego hubu SP Health.
„Łazienki polecane przez życie” – wiosenna odsłona kampanii marki Cersanit
Ruszyła kolejna odsłona kampanii wizerunkowej Cersanit pod hasłem „Łazienki polecane przez życie”. W ramach kampanii marka wykorzystując wieloletnie doświadczenie, a także specjalistyczną wiedzę –chce budować świadomość i inspirować Polaków do działania i tworzenia indywidualnej łazienkowej przestrzeni, z wykorzystaniem najwyższej jakości...
Mimaki na targach Fespa 2019
Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała dziś, że zamierza zainspirować klientów do odkrywania twórczych, innowacyjnych, dochodowych możliwości w futurystycznej atmosferze na targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, Niemcy – 14-17 maja 2019 roku). Pod hasłem „Wyobraź sobie przyszłość...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764