logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna nowość Summa – „tekstylny” F3220

  PR 21.01.2019, przeczytano 330 razy
ilustracjastrzałka

Na początku tego roku, Summa wprowadzi na rynek kolejny model uznanego i wszechstronnego systemu tnącego serii F. Tym razem będzie to F3220 w „tekstylnym” rozmiarze 3.27 x 2.10 metra.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-nowosc-summa-%E2%80%93-_tekstylny_-f3220,380884,artykul.html

Wprowadzenie nowego rozmiaru plotera do serii F obejmującej już kilka wariantów, podykotowane było stale rosnącym i obiecującym rynek tekstylnym.

Geert Pierloot, kierownik ds. Marketingu produktów firmy Summa, zauważa:

- Nowy rozmiar w portfolio naszych płaskich systemów tnących z zaawansowanymi systemami wykończeniowymi, wzbogaca naszą ofertę zwłaszcza dla branży tekstylnej. Wraz z niedawnym wprowadzeniem mocniejszego obrotowego modułu High Torque (HT RM), Summa F3220 jest idealnym „koniem” do pracy na rynku tekstylnym. Sprawdzi się w obróbce wszelkiego rodzaju flag, tkanin, siatek jak i banerów.

Ploter Summa F3220 będzie charakteryzował się „tekstylnym” obszarem roboczym o szerokości 327 cm i długości 210 cm. Będzie on podzielony na 7 niezależnych stref podsysu, które można będzie niezależnie aktywować i deaktywować.  Za podsys będzie odpowiadać zewnętrzna pompa.

- Plotery Summa serii F to „szyte na miarę” systemy, które znajdą zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję np. tekstylną. Dodatkowe moduły można wybrać na etapie zamawiania maszyny a także w dowolnym momencie, aby rozszerzyć możliwości produkcyjne. - dodaje Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Wielo-narzędziowa głowica, w Summa F3220 pozwoli zainstalować wszystkie moduły dostępne dla urządzeń Summa serii F.

Ploter Summa F3220 w standardowej konfiguracji posiada moduł noża wleczonego, moduł ADC (funkcja automatycznej kontroli głębokości), kamerę (optyczny system rozpoznawania znaczników i ramek cięcia), oprogramowanie i system bezpieczeństwa użytkownika.

Z kolei moduł noża aktywnego jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego - siła nacisku sięga 12 kg. Dokładność cięcia wynosi 0.05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G.

Możliwości plotera pozwalają na cięcie materiału zarówno płaskich materiałów różnego typu jak i z rolki. Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału.

Dzięki zróżnicowanemu systemowi prowadzenia mediów możliwe jest skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PCV, pianki, drewno, itd). Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymuj materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenia materiałów rozwijanych z rolki.

Dzięki systemowi rozpoznawania narzędzi, ploter ustawia właściwe parametry zaraz po zainstalowaniu narzędzia. Zestaw oferowanych narzędzi pozwala na dopasowanie maszyny na potrzeby konkretnego zadania.

Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Z kolei nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów. Przykładem takim materiałów są folie magnetyczne i tekstylia. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych.

Nóż typu „heavy-duty” do cięcia najgrubszych materiałów pozwoli zrealizować obróbkę np. płyt, wykładziny, dywanów, itd. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalaj na obróbkę szerokiej gamy kartonu. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Siłą nacisku noża wynosi maksymalnie 600 gram.

Summa F3220 wyposażony jest w 4 pylony z wbudowanym laserem, stanowiące „wirtualne ogrodzenie” które zabezpiecza maszynę i przestrzeń wokół niej. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, pozwalając na zmianę parametrów.

Axis Control jest standardowo dostarczanym oprogramowaniem. Pozwala ono w pełni kontrolować parametry urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego daje możliwość szybkich zmian parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w pilota. Daje on operatorowi możliwość sterowania oprogramowaniem z dowolnego miejsca pracy z urządzeniem.

SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowanie projektu, post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty z AutoCAD, Adobe Illustrator, CorelDRAW. Program umożliwia płynne włączenie plotera F-Class do już istniejącej infrastruktury sprzętu i oprogramowania w pracowni. Po ustaleniu i zaplanowaniu zadań, system makropoleceń wykona pracę w sposób automatyczny absorbując czas i zasoby w sposób minimalny.

- Najnowsza Summa F3220 dzięki szerokości 3.20 metra, pozwoli na cięcie i obróbkę w całości rozłożonych na stole roboczym tkanin, banerów reklamowych, flag, tapety czy rollupów.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

30. urodziny marki DKNY: kampania z udziałem Halsey i The Martinez Brothers
Jesień 2019 r. to pora 30. urodzin marki DKNY i jej podejścia do stylu. Zamiast spoglądać w przeszłość nowa kampania marki skupia się na tu i teraz, wykorzystując intensywne, wyraźne portrety rodzimych nowojorczyków Halsey i The Martinez Brothers. Fotografie wykonała Amy Troost, a stylistą był Carlos Nazario.
Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku
Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie...
Nowa rola CMO wymaga wsparcia technologicznego z obszaru zbierania i analizowania danych o kliencie końcowym.
Android 10: Nowy wygląd, nowe logo
W ciągu ostatniej dekady otwarta platforma Android umożliwiła rozwijającej się społeczności producentów i deweloperów, dotarcie ze swoimi urządzeniami i aplikacjami do użytkowników na całym świecie. Nasz system dostępny jest między innymi na telefonach, tabletach, zegarkach, telewizorach i w samochodach - łącznie na ponad 2,5 miliarda różnych urządzeń. Chcemy mieć...
Samsung: matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów
Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanej technologii półprzewodnikowej, zaprezentowała 108¬ megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764