logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna odsłona instalacji Rota Et Speculum

  PR 22.05.2023, przeczytano 419 razy
ilustracjastrzałka

Od 18 maja poprzemysłowa przestrzeń Łodzi stanie się miejscem tętniącym polskim i światowym designem. Rusza 17. edycja Łódź Design Festival, pod wiodącym motywem „Future Perfect”. Do 28 maja w Fabryce Sztuki odbędą się wystawy, wykłady, warsztaty oraz porywające rozmowy, w których udział wezmą uznani polscy projektanci, architekci i teoretycy designu. Jednym z partnerów festiwalu jest Geberit.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-odslona-instalacji-rota-et-speculum,400054,artykul.html

Instalacja autorstwa hanczar studio znów dostępna

Podczas wydarzenia Geberit zaprezentuje kolejną odsłonę instalacji hanczar studio ,,ROTA ET SPECULUM”, inspirowaną przejściem produktów marki Koło do portfolio Geberit. Przygotowana przez Przemysława Słowika i dr Szymona Hanczara kompozycja dla Geberit została wyróżniona w konkursie LIT Lighting Design Awards w kategorii Visitor Experience & Museum Exhibition. Jury międzynarodowego konkursu doceniło realizację, która prezentowała ceramikę Koło / Geberit w nowatorskiej odsłonie formy i światła, które wspólnie stworzyły nowe struktury przestrzeni i warstwy narracyjne. Pracę pod raz pierwszy odsłonięto podczas bankietu Geberit Thinking Forward, będącego zwieńczeniem konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”.

Jeden z autorów instalacji, dr Szymon Hanczar, w sobotę 20 maja, przybliży odwiedzającym koncepcję powstania nagradzanej pracy „ROTA ET SPECULUM”. Oprowadzenia kuratorskie po łódzkiej wystawie zostały zaplanowane na godz. 10.30, 12.00 i 13.00.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Budynku C, na poziomie 1.

Konfrontacja stanu architektury oraz otaczającej nas przestrzeni

Grono ekspertów będzie poruszać zagadnienia związane z architekturą i miastem, m.in. podczas jednego ze stałych elementów programowych - Archibloku. Gospodarzem tego spotkania, zaplanowanego na 28 maja w godz. 11.00-14.00, będzie znany reportażysta, Filip Springer. Wśród jego gości – prelegentów i prelegentek Archibloku – znaleźli się reprezentanci różnych dziedzin i perspektyw w zakresie architektury: pisarka i antropolożka kultury Olga Drenda, historyczka architektury Aleksandra Kędziorek, architekt i znawca nowych technologii Adrian Krężlik, pisarz i krytyk architektury Grzegorz Piątek oraz architektka i urbanistka Agata Twardoch, która w tym roku zasiada w Jury 25. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”. Partnerem spotkania jest Geberit.

Tego samego dnia, w godz. 15.00-17.00, w sali teatralnej centrum festiwalowego, zaproszeni goście podczas ,,Bloku Miejskie Innowacje” porozmawiają o przestrzeni publicznej, w tym o problemie deficytu toalet publicznych w Polsce oraz ważnej inicjatywnie dla młodych architektów i studentów – konkursie ,,Projekt Łazienki”. Z ramienia Geberit udział wezmą: architektka Aleksandra Kozłowska, laureatka konkursu ,,Projekt Łazienki” (dawniej konkursu Koło) oraz Jakub Krzysztofik, architekt i urbanista, Prezes SARP Łódź oraz juror tegorocznej, 25. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”.

Bezpłatne warsztaty z tworzenia materialboardów

W drugi weekend festiwalowy Geberit, będący jednym z partnerów, zaprasza na inspiracyjne, darmowe warsztaty pozwalające tworzyć przemyślane aranżacje materiałów wykończeniowych do projektów wnętrz, organizowane przez hiszpańską firmę Cosentino. Anna Olga Chmielewska i Jola Skóra, prowadzące studio projektowe i agencję kreatywną JAM KOLEKTYW, poprowadzą 26 maja 2023 r. warsztaty tworzenia materialboardów, skierowane do architektów i projektantów wnętrz.

Podczas warsztatów do dyspozycji uczestników będą próbki meblowe, kulki ceramiczne i atrapy przycisków spłukujących marki Geberit.

Zrób relację i wygraj

W trakcie trwania festiwalu Geberit zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, polegającym na zrobieniu relacji z wystawy Geberit na SoMe z hasztagiem #CeramikaGeberit i oznaczeniem profilu @geberit_poland. W konkursie można wygrać cenne książki oraz zestaw do robienia fondue.

Źródło: Geberit

www.geberit.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zenith ponownie z Obi
Agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe, wygrywa wieloatapowy przetarg mediowy na obsługę marki OBI w Polsce. Czas trwania umowy oraz lista podmiotów biorących udział w przetargu nie została ujawniona.
Super Prezenty i Persona Cars razem z misją u Świętego Mikołaja
8 grudnia osiem sportowych samochodów wyruszy w podróż do Laponii ze specjalną misją charytatywną polegającą na dostarczeniu listów do Świętego Mikołaja oraz przywiezieniu z powrotem prezentów dla dzieci – podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. W trakcie Gwiazdki z Fantazją – corocznego wydarzenia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci,...
Streetcom dla nowego produktu STR8
Agencja Streetcom wygrała przetarg na launch nowego zapachu STR8 o nazwie GAME i odpowiada za prowadzenie social media oraz realizację kampanii Influencer marketingowej dla tej nowości.
Podsumowanie kampanię ostrzegającą przed oszustwami #Narekrutera
145 438 wiadomości ostrzegających przed oszustwami #NaRekrutera, 3,5 mln odsłon materiałów informacyjnych w internecie, 37 publikacji w mediach. Choć akcja informacyjno-edukacyjna „Nie daj się oszukać #NaRekrutera” zainicjowana przez Gi Group Holding oficjalnie się zakończyła, budowanie świadomości ryzyk związanych z poszukiwaniem pracy pozostanie dobrą...
Domowe historie w kampanii Electrolux
Electrolux startuje z nową kampanią „Domowe historie”. To kolejna odsłona działań marki zachęcających konsumentów do mądrego korzystania z zasobów planety i proekologicznych wyborów w życiu codziennym. Osią kampanii jest cykl 8 filmów z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała, w której popularne serialowe małżeństwo, na przykładzie sprzętów Electrolux z linii...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764