logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna rozprawa w procesie przeciw wydawcy Gazety Finansowej

  PR 22.02.2017, przeczytano 921 razy

W środę odbędzie się kolejna rozprawa w sprawie karnej z prywatnego aktu oskarżenia Michała  Lisieckiego i PMPG Polskie Media przeciwko Piotrowi Bachurskiemu, wydawcy „Gazety Finansowej”. Sprawa trwa już czwarty rok.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-rozprawa-w-procesie-przeciw-wydawcy-gazety-finansowej,31550,artykul.html

Lisiecki pozwał Bachurskiego w związku z cyklem artykułów opublikowanych w czerwcu 2013 r. w „Gazecie Finansowej”. Artykuły te zapoczątkowały kampanię oszczerstw „GF” pod adresem wydawcy „Wprost”. Kolejne publikacje firmowane przez media wydawane przez Piotra Bachurskiego rozpowszechniają co jakiś czas nieprawdziwe informacje, które mają na celu wyłącznie zniesławienie Lisieckiego i kierowanych przez niego spółek. Wydawca „Wprost” interpretuje te publikacje jako działanie nieuczciwej konkurencji zmierzające do poniżenia wydawcy w opinii publicznej oraz prywatną wendettę Bachurskiego.

Ponieważ wydawca „Gazety Finansowej”, Piotr Bachurski, kilkukrotnie deklarował, że będzie kontynuował swoje działania polegające na naruszaniu dobrego imienia prezesa Lisieckiego, sprawami kolejnych naruszeń zajmują się prawnicy. Publikacje „Gazety Finansowej” zazwyczaj kończą się pozwami o ochronę dóbr osobistych przeciwko „Gazecie…”, jej wydawcy i dziennikarzom. Dwie z tych spraw zostały już zakończone wyrokami nakazującymi opublikowanie sprostowań do poprzednich szkalujących tekstów.

Przypominamy, o które sprawy chodzi:

  • Zakończona wyrokiem nakazującym sprostowanie sprawa z powództwa Michała Lisieckiego przeciwko Piotrowi Bachurskiemu i „Gazecie Finansowej”. Wyrok jest prawomocny i został wykonany.
  • Zakończona wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie nakazującym publikację przez GF sprostowania w sprawie z powództwa Michała Lisieckiego przeciwko Janowi Pińskiemu i Piotrowi Bachurskiemu.
  • Sprawa z powództwa Michała Lisieckiego i PMPG Polskie Media S.A. w Warszawie przeciwko Piotrowi Bachurskiemu, "Bachurski Mediacorp" Sp. z o.o. w Warszawie i "Gazecie Finansowej" o ochronę dóbr osobistych.
  • Sprawa z powództwa Michała Lisieckiego przeciwko Grzegorzowi Jakubowskiemu i UTS Media Group Sp. z o.o. o ochronę dóbr osobistych i publikację przeprosin w związku z opublikowaniem nieprawdziwych informacji na temat powoda z 17 lutego 2016 r.

Źródło: PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

www.pmpg.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W środę, 1 lutego wystartowała Akademia Biznesu money.pl. To nowa platforma z eksperckimi treściami podzielonymi na ścieżki tematyczne, które obejmują: zarządzanie, prawo, technologie oraz rynek e-commerce. W ramach Akademii organizowane będą też m.in. warsztaty, webinary i autorskie konferencje dla zainteresowanych tematami związanymi z rozwojem biznesu, kariery czy...
W TVN Warner Bros. Discovery 2022 rok obfitował w inicjatywy zewnętrzne i wewnętrzne z zakresu DEI (Diversity, Equity & Inclusion). Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym obszarze w minionym roku było podpisanie przez TVN Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej zwieńczeniem wygrana w konkursie Nagrody Karty Różnorodności przyznana za projekt...
Plan działania opublikowany przez IAB Tech Lab obejmuje wszystkie pięć filarów zainteresowań organizacji: prywatność konsumentów, adresowalność i technologie zwiększające prywatność (PETs), zaawansowaną telewizję, łańcuch dostaw reklamy programmatic oraz pomiar cross-media.
Telewizja Polska S.A. 31 stycznia 2023 roku podpisała umowę ze spółką Emitel S.A., operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego. Umowa została zawarta na cztery lata i wchodzi w życie 1 lutego 2023 roku. MUX-6 od 1 lutego zastąpił działający do tej pory multipleks testowy naziemnej telewizji...
Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764