logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejne firmy sygnatariuszami Kodeksu Dobrych Praktyk

  PR 19.01.2021, przeczytano 197 razy
ilustracja

Coraz więcej firm dołącza do Kodeksu Dobrych Praktyk Reklamy Programmatic. To inicjatywa stowarzyszenia IAB Polska na rzecz poprawy jakości i eliminowania nieuczciwych praktyk w zakresie reklamy cyfrowej. W związku z dynamicznym rozwojem tego segmentu kolejne podmioty – zarówno wydawcy, sieci reklamowe, platformy DSP/SSP oraz agencje i domy mediowe w ramach jednego projektu obligują się do przestrzegania określonych zasad.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejne-firmy-sygnatariuszami-kodeksu-dobrych-praktyk,389886,artykul.html

Projekt Kodeksu Dobrych Praktyk Reklamy powstał ponad rok temu, na początku dołączyły do niego m.in. Wirtualna Polska, Interia, Cyfrowy Polsat, TVP, Ringier Axel Springer, Edipresse Polska, Xandr czy Adform. Na przełomie 2020 i 2021 sygnatariuszami zostały głównie firmy zajmujące się bezpośrednią obsługą kampanii reklamowych, m.in. Media Choice, Sales Tube, Ideo Force czy Bluerank.

Dynamiczny rozwój nawet w czasie pandemii

W ostatnich latach wydatki na reklamę w modelu programatycznym rosną w zaskakującym tempie na całym świecie. Dynamicznego rozwoju tego segmentu nie powstrzymała nawet pandemia – razem z mobile można nazwać go motorem napędowym całego segmentu reklamy cyfrowej. Według badania AdEx IAB realizowanego przez PwC odnotowały one wzrosty na poziomie kilkunastu procent, przy spadkach wydatków na większość formatów reklamowych. Tak szybki rozwój może również generować negatywne zjawiska – konieczne zatem było stworzenie programu, który określi uczciwe dla wszystkich zasady.

Okiem praktyka

Jak mówi przedstawiciel Media Choice (jednego z ostatnich sygnatariuszy Kodeksu) firmom, które inwestują w duże kampanie reklamowe, bardzo zależy na zaufaniu. Dlatego też agencje i domy mediowe pracujące w systemie programmatic powinny potwierdzić przestrzeganie najwyższych standardów. Obecnie topowe marki chcą powierzyć kampanię tylko pewnemu partnerowi, który korzysta z najbardziej efektywnych i innowacyjnych rozwiązań, ale także jest uczciwy i wiarygodny.

– Od wielu lat prowadzimy kampanie reklamowe z wykorzystaniem programmatic. To dynamicznie rozwijające się narzędzie pozwala osiągać świetne wyniki, kusi jednak również mniej doświadczonych specjalistów, którzy nie przestrzegają reguł. Najważniejsze było zatem ustalenie jednolitych przepisów dla wszystkich uczestników tego łańcucha. Cieszymy się, że po pozytywnej weryfikacji nasza firma również dołączyła do tego zacnego grona – mówi Marcin Kowal, Head of Programmatic Buying & Partner w Media Choice.

Wspólnie wypracowane standardy

W ramach Kodeksu od sierpnia 2019 roku wszystkich uczestników ekosystemu programmatic w Polsce obowiązują określone przepisy dla – jego sygnatariusze zobowiązują się do ich przestrzegania. Dokument ma na celu głównie zapewnienie dobrej jakości usług, a także bezpieczeństwa i przejrzystości zakupu reklam. Jak podaje IAB: polska wersja kodeksu powstała na licencji niemieckiej organizacji BVDW, stanowiącej część globalnej sieci IAB. Code of Conduct Programmatic Advertising od funkcjonuje od 2016 roku m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Aktualna wersja, wypracowana przez przedstawicieli Grupy Roboczej Programmatic IAB Polska, w pełni pokrywa się ze swoim pierwowzorem.

Źródło: Media Choice

www.mediachoice.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejni Top Dostawcy wystawcami wrześniowego Festiwalmarketingu.pl
12M, EXPEN, Yax interactive, L-Shop-Team POLSKA, Ivory Ceramics oraz BeJoy – kolejni TOP dostawcy potwierdzili swój udział we wrześniowym FestiwalMarketingu.pl. Wydarzenie odbędzie 15-16 września w EXPO XXI Warszawa. Równolegle na hali nr III odbędą się targi Packaging Innovations.
Konferencja MCCT – rynek spotkań w biznesie. Od reala do online
W dniach 23-25 marca 2021r. odbędzie się w formule online bezpłatna konferencja Meeting Communication Collaboration Trends. MCCT to nowa inicjatywa, obejmująca swoją tematyką szeroko pojęty rynek miejsc spotkań, komunikacji oraz pracy grupowej. Wydarzenie jest inicjatywą kierowaną do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu tworzenia eventów online i hybrydowych, pracy w...
Opus B z kolejną kampanią dla Banku BNP Paribas
Agencja przygotowała nową platformę komunikacji dla klientów biznesowych.
Startuje drugi sezon programu „To ma sens”
Ponad 15 mln wyświetleń na Facebooku i dotarcie do 5 mln osób – takie wyniki oglądalności osiągnął pierwszy sezonu naszego autorskiego programu „TO MA SENS”. Liczby mówią same za siebie i ułatwiły nam podjęcie decyzji o kontynuowaniu tego formatu w naszych mediach społecznościowych. Pomysłów na kolejne odcinki nie brakuje, dlatego już...
Jak realizować bezpieczne kampanie programmatic? Jaką rolę odgrywają dane w reklamie cyfrowej? Jak będzie wyglądać przyszłość w świecie bez plików 3rd party cookie? Co zrobić, żeby mobile skutecznie budował zasięg i świadomość marki? Czy programmatic outdoor to science fiction czy nieodległa przyszłość? Jakie są korzyści połączenia automatyzacji ze sprzedażą...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764