logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejne rozwiązania z oferty Duplo w Drukarni Prym

  PR 02.03.2020, przeczytano 374 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Magdalena Kowalczyk-Małas (Drukarnia Prym), Marek Jureczko (Tadan)

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 jest kolejnym zakupem Drukarni Prym z oferty Duplo, zrealizowanym za pośrednictwem firmy Tadan, jej lokalnego dealera. Kierownictwo firmy podkreśla, że realizując tę inwestycję oczekuje na pozytywne rezultaty, które wpłyną na jeszcze wyższą wydajność tego działającego od wielu lat zakładu poligraficznego, a także na zwiększenie liczby zleceń i klientów. Zwraca uwagę także na wysoki  poziom serwisu firmy Duplo, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa i jest ważnym elementem każdej realizowanej tu inwestycji. Urządzenie zostało zakupione podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw, jakie odbywały się w połowie lutego i wprost ze stoiska firmy Duplo Polska pojechało do Mysłowic, gdzie znajduje się Drukarnia Prym.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejne-rozwiazania-z-oferty-duplo-w-drukarni-prym,385886,artykul.html

Drukarnia Prym to rodzinny zakład, funkcjonujący z sukcesami od lat 80. ubiegłego stulecia. Od połowy lat 90. pracują tu maszyny Duplo. Drugie pokolenie właścicieli, którzy obecnie kierują drukarnią, podkreśla przywiązanie do tej marki.

- Jest ono wynikiem przede wszystkim wysokiej jakości, jaką oferują urządzenia tego producenta – mówi Magdalena Kowalczyk-Małas, dyrektor ds. produkcji - a także jakości serwisu, jaki otrzymujemy wraz z każdym zakupem w firmie Duplo i Tadan.

Tym razem Drukarnia Prym zdecydowała się na zakup urządzenia bigująco-złamującego z możliwością perforacji.

- Na tym etapie naszego rozwoju – mówi Magdalena Kowalczyk-Małas – zakup tego rodzaju maszyny okazał się niezbędnym. Specjalizujemy się w produkcji szeroko pojętego, różnokolorowego i wysokoprzetworzonego akcydensu. Obsługujemy klientów z całej Polski, a także - w coraz większym stopniu, obecnie to około 20% naszych zleceń – z Europy. Od pewnego czasu liczba zleceń w naszej drukarni rośnie, spadają natomiast ich nakłady – to charakterystyczne dla obecnej sytuacji rynkowej i nasze inwestycje muszą być odpowiedzią na te zmiany. Posiadamy w swoim parku zarówno maszyny offsetowe, jak również cyfrowe. Także naszą introligatornię zmieniamy dostosowując pracujące w niej urządzenia do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Zakupiony właśnie system Multigraf Touchline CF-375 jest tego rodzaju inwestycją. Musieliśmy wybrać rozwiązanie, które będzie szybko obsługiwać mniejsze nakłady i którego przezbrojenie nie będzie zajmowało dużo czasu, a zarazem będzie je mogła obsługiwać każda osoba w naszym zakładzie – musiało być więc proste i intuicyjne. Maszyna Multigraf Touchline CF-375 spełniła wszystkie te warunki.

To czwarte już urządzenie z oferty Duplo w Drukarni Prym. Jak podkreśla Magdalena Kowalczyk-Małas jednym z ważniejszych elementów przy podejmowaniu kolejnych inwestycji jest serwis, który stoi za dostawcą urządzenia.

- Serwis Duplo Polska znamy od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego obsługi. Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje, bo priorytetem naszych usług jest wysoka jakość i terminowość. Z Duplo Polska i jej lokalnym dealerem – firmą Tadan – jesteśmy spokojni i bezpieczni. Dlatego przymierzając się do tej inwestycji po raz kolejny sięgnęliśmy do oferty tych dostawców. Zakupiona przez nas maszyna Touchline CF-375 to urządzenie szwajcarskiej firmy Multigraf, co jest dla nas kolejną gwarancją wysokiej jakości. Wcześniej zakupiliśmy falcerkę tego samego producenta, która pracuje już u nas z sukcesami od ponad 15 lat. To maszyna nie do zdarcia i mam nadzieję, że z nowego urządzenia będziemy tak samo zadowoleni.

Jak podkreśla Magdalena Kowalczyk-Małas zakupiony system zastąpi dwie inne maszyny, wykonując przy tym trzy procesy w jednym przebiegu:

- Nie będziemy musieli wykorzystywać teraz osobno sztancy, bigówki, odpada nam także ręczne składanie, więc cały proces znacząco przyspieszy. Dodatkowo osoby wcześniej zaangażowane w proces składania będą mogły wykonywać inne czynności. Szacujemy, że to co wcześniej wykonywaliśmy w ciągu jednego dnia angażując 5-6 osób, będziemy - dzięki tej maszynie - mogli wykonać teraz w ciągu 2 godzin, angażując przy tym jedną osobę. Taka automatyzacja pozwala nam także zaoszczędzać na kolejnych etatach, które musielibyśmy utworzyć dla kolejnych zadań i rosnącej liczby zleceń w naszej firmie. Priorytetem jest bowiem dla nas ciągłość produkcji i realizacja zleceń na czas. Z nowym urządzeniem będzie to dla nas teraz znacznie prostsze.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764