logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kombajn introligatorski Dumor SCC: Zlecenia standardowe, nietypowe i od ręki

  PR 22.09.2017, przeczytano 2404 razy
ilustracjastrzałka

Coraz większa ilość małych zamówień – to powoli staje się standardem w drukarniach cyfrowych. Cięcie, bigowanie, perforacja to podstawowe procesy, które potrafią przysporzyć problemów, jeśli nie są przemyślane i zestandaryzowane. Kombajny introligatorskie są rozwiązaniami, które pozwalają na wycinanie, bigowanie i perforację (w tym częściową) w obrębie jednego urządzenia i pozwalają na skrócenie obsługi różnego rodzaju zleceń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kombajn-introligatorski-dumor-scc%3A-zlecenia-standardowe%2C-nietypowe-i-od-reki,33808,artykul.html

Nietypowe zlecenia

Temat jest bardzo wdzięczny - nietypowe formaty, ozdobne papiery – wiele firm robi z tego główny biznes. Zakładamy, że maszyny drukujące sobie poradzą – jak zadbać o procesy introligatorskie, aby w wydajny sposób zrealizować produkcję?

W kombajnie Dumor SCC korzystając z wygodnego kreatora nawet niewykwalifikowany operator jest w stanie zaprogramować pracę do wycinania, bigowania lub perforacji, wystarczy wpisać (na podstawie danych dostarczonych przez DTP):

  • format papieru (standardy DIN wybieramy z listy predefiniowanych)
  • odległość pierwszego użytku od początku arkusza
  • format wyjściowy użytku
  • boczne marginesy
  • rozcinkę wzdłużną
  • rozcinkę poprzeczną
  • opcjonalnie - miejsce bigowania, standardy („w pół”, „w zetkę”, „w C”) wybieramy z predefiniowanej listy, możemy też wpisać dowolną wartość (wpisujemy pozycję bigowania raz, powtórzy się dla każdego użytku)
  • opcjonalnie – perforację – listwową lub krążkową. Zarówno perforacja listwowa jak i krążkowa może być zrealizowana w całości lub części arkusza (np. od połowy do końca – do realizacji biletów, kuponów)

Po ułożeniu arkuszy na podajniku urządzenie automatycznie pobierze arkusze i rozpocznie zaprogramowane procesy.

A co ze standardowymi/typowymi zleceniami?

Na to też jest rozwiązanie – jeszcze szybsze. Powtarzalne prace można zaprogramować w urządzeniu pod konkretną nazwą (np. „zaproszenie 10x10 składane w pół”) – operator przywołuje program z pamięci i maszyna jest gotowa do pracy.

Możemy również wydrukować na arkuszu kod kreskowy (korzystając z czcionki code39 opisujemy numer programu). Maszyna rozpozna numer programu i automatycznie wczyta pracę. Dzięki temu ilość pomyłek przy pracy spadnie praktycznie do zera, a maszynę może obsługiwać osoba praktycznie bez żadnej wiedzy odnośnie procesów poligraficznych.

Zlecenia od ręki

Jeśli posiadasz firmę w miejscu w którym odwiedzają Cię klienci, albo masz w okolicy centrum biznesowe zapewne wiesz jak często klienci potrzebują czegoś „na wczoraj” - jutro wyjazd na targi, a ulotki jeszcze nie gotowe...

Dzięki zastosowaniu kombajnów introligatorskich takie zlecenia nie są więcej problemem. Jedno urządzenie zastąpi gilotynę, bigówkę lub perforator i jedną lub dwie pary rąk do pracy. Przykładowo proces cięcia 120 wizytówek na kombajnie introligatorskim Dumor SCC to około 50 sekund, cięcie na gilotynie to 3-5 minut. Przy bardziej przetworzonych pracach (z bigowaniem lub perforacją) oszczędność czasu jest jeszcze większa. Warto wspomnieć, że urządzenie zajmuje mniej niż 1,5m2.

- Zaproszenia A5 bigowane - 41,36 użytków końcowych/min.
- Ulotka A3 bigowana w pół - 13,21 użytków końcowych/min.
- A6 – pocztówki - 61,52 użytków końcowych/min.
- A5 ulotki - 46,16 użytków końcowych/min.
- A4 ulotki - 46,16 użytków końcowych/min.
- Wizytówki bez rozcinki - aż do 240 użytków końcowych/min.
- Wizytówki z rozcinką - 138,48 użytków końcowych/min.

Kombajny introligatorskie jak Dumor SCC doskonale sprawdza się w roli głównego urządzenia introligatorskiego w nowoczesnej drukarni cyfrowej. Przekonaj się w jaki sposób pozwolą Ci zwiększyć przewagi konkurencyjne lub usprawnić istniejące procesy przynosząc realne oszczędności w kadrze i braku reklamacji.


Źródło: Akonda


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764