logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one

  PR 23.11.2022, przeczytano 203 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy korzystać zawsze, a producenci już wiedzą, że ich wykonanie wcale nie musi być czasochłonne. Wiedzą również, że w wysokim sezonie nie staną przed trudnym zadaniem zatrudniania dodatkowych osób i wywracania produkcji do góry nogami. - przekonuje Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda. - Oferujemy rozwiązania do produkcji zarówno w wersji automatycznej jak i półautomatycznej - dzięki czemu można dopasować odpowiedni produkt do swoich potrzeb, możliwości a także miejsca przeznaczonego na nowe maszyny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kompletne-rozwiazania-do-automatycznej-produkcji-kalendarzy-head-one-i-cal-one,398086,artykul.html

Potwierdzeniem zapotrzebowania na automatyzację kalendarzy trójdzielnych jest przeprowadzona w październiku tego roku, pierwsza instalacja CAL-one 1000 w Stanach Zjednoczonych, w stanie Tennessee. Dominik Szulim z satysfakcją komentuje – Amerykanie mają i lubią wszystko co amerykańskie! Tym bardziej cieszy nas fakt, że zainteresowała ich maszyna produkcji nie tylko europejskiej, a konkretnie polskiej! Po udanej instalacji mamy do czynienia ze znacznym wzrostem produktywności w tej drukarni, przekładającym się na autentyczną satysfakcję Klienta.

Zainstalowana w USA maszyna jest największym urządzeniem w serii i modelem flagowym - CAL-one 1000. Zastępuję pracę od 6 do 8 par rąk, co kluczowe jest nie tylko w przypadku problemów z pracownikami i przy realizacji dużych zleceń na kalendarze, ale wszędzie tam, gdzie czas przekłada się bezpośrednio na możliwość realizacji kolejnych zleceń czyli realnie na zyski przedsiębiorstwa. CAL-one 1000 może pracować z 1, 2, 3 lub 4 kalendariami lub 1,2,3 kalendariami i główką. W każdym trybie pracy osiąga prędkość mechaniczną ponad 1000 gotowych kalendarzy na godzinę. Maszyna wyposażona jest w automatyczny podajnik plecków do kalendarzy, pozwalający umieścić ponad 50 centymetrowy stos blatów, a maksymalna długość blatu, oraz gotowego kalendarza to 105cm. Blaty pobierane są przez ssawki, a mocne nadmuchy zapewniają właściwą separację arkuszy – zarówno pochodzących z druku cyfrowego jak i offsetowego! Blaty są zrównane, a następnie prowadzone w stabilny sposób przez całą maszynę. Zastosowane rozwiązania zapewniają wysoką powtarzalność i najwyższe standardy jakościowe produktu końcowego. Automatyczny podajnik precyzyjnie separuje kalendaria, nie dopuszczając do podowjnych pobrań. Co ważne, dla zachowania maksymalnej produktywności, kalendaria mogą być dokładane w trakcie pracy a główki do kalendarzy doklejane są w trybie automatycznym (opcja) lub półautomatycznym. Najlepszą referencją dla maszyny jest fakt, iż usprawnia produkcję już w ponad 20 drukarniach w Polsce.

CAL-one mini to półautomat, który z realną wydajnością pracowników pozwala na zrobienie ponad 300 sztuk kalendarzy na godzinę. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom (220x120cm) jest doskonałym rozwiązaniem dla drukarni, których powierzchnia produkcyjna jest ograniczona. Wyposażony w podajnik automatyczny CAL-one mini, pozwala umieścić 8-centymetrowy stos blatów. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej poprzez dysze natryskowe – w zależności od wersji - klej dyspersyjny lub hot-melt, gdzie hot-melt daje możliwość doklejania główki. Istotne są regulowane prowadnice, które pozwalają na precyzyjne, ręczne wklejenie kalendariów – w powtarzalny i stabilny sposób. Po sklejeniu kalendarze są delikatnie odkładane na windę pozwalającą pomieścić ponad 20cm gotowych produktów.

CAL-one mini jest efektem zebranych doświadczeń z wielu wdrożeń pełnego automatu CAL-one 1000 i odpowiedzią na zapotrzebowanie Klientów, którzy nie mają możliwości korzystania z tak dużej maszyny. To doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich nakładów, które wyraźnie obniża jednostkowy koszt produkcji kalendarzy, przyspieszając ich realizację praktycznie czterokrotnie.

HEAD-one automatyzuje produkcję główek z wypukłością, które zazwyczaj były klejone w trybie ręcznym. HEAD-one jest urządzeniem niezwykle prostym w obsłudze – szkolenie operatora trwa dosłownie minuty. Tektura (falista lub lita) jest automatycznie pobierana ze stosu, na tekturę, na każdą z 4 krawędzi aplikowany jest klej hot-melt. Operator podkłada oklejkę naprzemiennie do jednej z 2 stacji zaciskających. Po zaciśnięciu główka jest gotowa. HEAD-one pozwala na produkcję ponad 500 gotowych główek na godzinę w wysokiej i stabilnej jakości.

Klienci doceniają fakt, że wszystkie trzy urządzenia produkowane są w Polsce, co gwarantuje dostępność, szybszy transport czy serwis maszyny. Dominik Szulim zapewnia - Wszystkie nasze maszyny automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych komponują się w środowisku druku offsetowego i cyfrowego. Przy zestawieniu z dostępnymi w ofercie Akonda ploterami tnąco-bigującymi iEcho pozwalają produkować kalendarze z nieregularnymi kształtami - niestandardowe, atrakcyjne i po prostu ciekawe. Budowanie przewag konkurencyjnych, innowacje i wychodzenie poza standardy jest dziś niezbędne w tej branży, bo konkurencja nigdy nie śpi.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
Stora Enso i Svenska Krämfabriken
Szwedzka firma Svenska Krämsfabriken zajmuje się wytwarzaniem wyrobów kosmetycznych, zdrowotnych i produktów dla branży wellness. Jakiś czas temu podjęła się wyeliminowania plastiku, znajdującego zastosowanie w jej produktach. W tym celu uruchomiła projekt Green Pledge, obejmujący cały łańcuch dostaw i uwzględniający przejście na materiały bazujące na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764