logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one

  PR 23.11.2022, przeczytano 549 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy korzystać zawsze, a producenci już wiedzą, że ich wykonanie wcale nie musi być czasochłonne. Wiedzą również, że w wysokim sezonie nie staną przed trudnym zadaniem zatrudniania dodatkowych osób i wywracania produkcji do góry nogami. - przekonuje Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda. - Oferujemy rozwiązania do produkcji zarówno w wersji automatycznej jak i półautomatycznej - dzięki czemu można dopasować odpowiedni produkt do swoich potrzeb, możliwości a także miejsca przeznaczonego na nowe maszyny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kompletne-rozwiazania-do-automatycznej-produkcji-kalendarzy-head-one-i-cal-one,398086,artykul.html

Potwierdzeniem zapotrzebowania na automatyzację kalendarzy trójdzielnych jest przeprowadzona w październiku tego roku, pierwsza instalacja CAL-one 1000 w Stanach Zjednoczonych, w stanie Tennessee. Dominik Szulim z satysfakcją komentuje – Amerykanie mają i lubią wszystko co amerykańskie! Tym bardziej cieszy nas fakt, że zainteresowała ich maszyna produkcji nie tylko europejskiej, a konkretnie polskiej! Po udanej instalacji mamy do czynienia ze znacznym wzrostem produktywności w tej drukarni, przekładającym się na autentyczną satysfakcję Klienta.

Zainstalowana w USA maszyna jest największym urządzeniem w serii i modelem flagowym - CAL-one 1000. Zastępuję pracę od 6 do 8 par rąk, co kluczowe jest nie tylko w przypadku problemów z pracownikami i przy realizacji dużych zleceń na kalendarze, ale wszędzie tam, gdzie czas przekłada się bezpośrednio na możliwość realizacji kolejnych zleceń czyli realnie na zyski przedsiębiorstwa. CAL-one 1000 może pracować z 1, 2, 3 lub 4 kalendariami lub 1,2,3 kalendariami i główką. W każdym trybie pracy osiąga prędkość mechaniczną ponad 1000 gotowych kalendarzy na godzinę. Maszyna wyposażona jest w automatyczny podajnik plecków do kalendarzy, pozwalający umieścić ponad 50 centymetrowy stos blatów, a maksymalna długość blatu, oraz gotowego kalendarza to 105cm. Blaty pobierane są przez ssawki, a mocne nadmuchy zapewniają właściwą separację arkuszy – zarówno pochodzących z druku cyfrowego jak i offsetowego! Blaty są zrównane, a następnie prowadzone w stabilny sposób przez całą maszynę. Zastosowane rozwiązania zapewniają wysoką powtarzalność i najwyższe standardy jakościowe produktu końcowego. Automatyczny podajnik precyzyjnie separuje kalendaria, nie dopuszczając do podowjnych pobrań. Co ważne, dla zachowania maksymalnej produktywności, kalendaria mogą być dokładane w trakcie pracy a główki do kalendarzy doklejane są w trybie automatycznym (opcja) lub półautomatycznym. Najlepszą referencją dla maszyny jest fakt, iż usprawnia produkcję już w ponad 20 drukarniach w Polsce.

CAL-one mini to półautomat, który z realną wydajnością pracowników pozwala na zrobienie ponad 300 sztuk kalendarzy na godzinę. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom (220x120cm) jest doskonałym rozwiązaniem dla drukarni, których powierzchnia produkcyjna jest ograniczona. Wyposażony w podajnik automatyczny CAL-one mini, pozwala umieścić 8-centymetrowy stos blatów. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej poprzez dysze natryskowe – w zależności od wersji - klej dyspersyjny lub hot-melt, gdzie hot-melt daje możliwość doklejania główki. Istotne są regulowane prowadnice, które pozwalają na precyzyjne, ręczne wklejenie kalendariów – w powtarzalny i stabilny sposób. Po sklejeniu kalendarze są delikatnie odkładane na windę pozwalającą pomieścić ponad 20cm gotowych produktów.

CAL-one mini jest efektem zebranych doświadczeń z wielu wdrożeń pełnego automatu CAL-one 1000 i odpowiedzią na zapotrzebowanie Klientów, którzy nie mają możliwości korzystania z tak dużej maszyny. To doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich nakładów, które wyraźnie obniża jednostkowy koszt produkcji kalendarzy, przyspieszając ich realizację praktycznie czterokrotnie.

HEAD-one automatyzuje produkcję główek z wypukłością, które zazwyczaj były klejone w trybie ręcznym. HEAD-one jest urządzeniem niezwykle prostym w obsłudze – szkolenie operatora trwa dosłownie minuty. Tektura (falista lub lita) jest automatycznie pobierana ze stosu, na tekturę, na każdą z 4 krawędzi aplikowany jest klej hot-melt. Operator podkłada oklejkę naprzemiennie do jednej z 2 stacji zaciskających. Po zaciśnięciu główka jest gotowa. HEAD-one pozwala na produkcję ponad 500 gotowych główek na godzinę w wysokiej i stabilnej jakości.

Klienci doceniają fakt, że wszystkie trzy urządzenia produkowane są w Polsce, co gwarantuje dostępność, szybszy transport czy serwis maszyny. Dominik Szulim zapewnia - Wszystkie nasze maszyny automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych komponują się w środowisku druku offsetowego i cyfrowego. Przy zestawieniu z dostępnymi w ofercie Akonda ploterami tnąco-bigującymi iEcho pozwalają produkować kalendarze z nieregularnymi kształtami - niestandardowe, atrakcyjne i po prostu ciekawe. Budowanie przewag konkurencyjnych, innowacje i wychodzenie poza standardy jest dziś niezbędne w tej branży, bo konkurencja nigdy nie śpi.

Źródło: AKONDA S.C.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta podsumowuje targi Labelexpo Europe 2023
Konica Minolta świętuje wyjątkowy sukces na Labelexpo Europe z dużą liczbą leadów sprzedażowych i siedmioma nowymi kontraktami ogłoszonymi na unikatowym stoisku w Brukseli.
14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii
Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma...
Pianka Papira firmy Stora Enso: zmiana technologii pakowania produktów w firmie Airam
Fiński producent rozwiązań oświetleniowych Airam stał się jednym z rynkowych pionierów w zakresie wdrożenia pianki Papira firmy Stora Enso w opakowaniach lamp rowerowych (opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”, promującej i finansującej działania w walce z nowotworami). Papira, opracowana przez Stora Enso, posłużyła tu jako materiał...
Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300...
Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764