logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konferencja „Media Przyszłości”: warsztaty prof. Mike'a Rosenberga

  PR 22.11.2019, przeczytano 613 razy

Wystąpienie prof. Mike'a Rosenberga, eksperta IESE Business School, będzie jednym z najważniejszych wydarzeń podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media Przyszłości” (4 grudnia br.). Dla uczestników konferencji prof. Rosenberg przygotował również warsztaty na temat perspektyw branży mediów w Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konferencja-_media-przyszlosci_%3A-warsztaty-prof.-mike-a-rosenberga,384820,artykul.html

W swojej prezentacji prof. Mike Rosenberg skupi się na wpływie transformacji cyfrowej oraz światowych zawirowań politycznych na kondycję sektora mediów. Pokaże również, jak branża medialna reaguje na nowe wyzwania, chociażby w postaci plagi fake newsów.

W jednym ze swoich artykułów Rosenberg pisze: - Wygląda na to, że dużo mocniej działają na nas emocje, niż suche fakty. Coraz częściej ignorujemy informacje, które nie pasują do naszej własnej wizji świata. Psychologia określa to mianem wyparcia, ale niektórzy twierdzą, że mamy do czynienia z nową erą społecznego zaprzeczania faktom.

W ramach grudniowej konferencji PAP, prof. Mike Rosenberg – z wykorzystaniem autorskiej metodologii – poprowadzi warsztaty, których uczestnicy będą mogli stworzyć własną wizję mediów w Polsce w 2035 roku. Posługując się inżynierią wsteczną, spróbują też przewidzieć potencjalną kondycję tego sektora za pięć czy dziesięć lat. Na podstawie trendów omawianych na konferencji „Media Przyszłości” powstaną różne scenariusze rozwoju branży, które ułatwią menedżerom wybór konkretnej strategii.

Mike Rosenberg jest profesorem na Wydziale Zarządzania Strategicznego IESE Business School, gdzie wykłada strategię, geopolitykę i problematykę zrównoważonego rozwoju w ramach programów MBA. Pełni również funkcję dyrektora naukowego kilku wysoko cenionych, prowadzonych przez IESE, programów kształcenia podyplomowego dla kadr kierowniczych.

W swojej karierze piastował stanowisko dyrektora naukowego IESE’s Advanced Management Program in Media and Entertainment. Jest również współautorem opartej na tym programie książki Managing Media Businesses (Palgrave Macmillan, 2017) – opisującej, jak wiodące firmy z branży mediów stawiają czoła wyzwaniom w czasach zmiany i niepewności. W 2018 roku otrzymał za te pozycję nagrodę Robert Picard Book Award, przyznawaną przez amerykańskie Stowarzyszenie Edukacji w Dziennikarstwie i Komunikacji Masowej (AEJMC).

Przed dołączeniem do zespołu wykładowców IESE Business School w 2003 r., Rosenberg przez ponad 15 lat pracował jako konsultant ds. zarządzania dla firm Arthur D. Little, A.T. Kearney oraz Heidrick & Struggles. Doradzał klientom w Europie, Ameryce Północnej i Azji w zakresie planowania scenariuszowego, zrównoważonego rozwoju, a także zarządzania globalnymi korporacjami w obliczu złożonej sytuacji geopolitycznej w różnych częściach świata.

Rosenberg ukończył studia inżynierskie na wydziale Architektury Okrętowej Uniwersytetu Michigan oraz studia Master of Business Administration na IESE Business School. Uzyskał także tytuł doktora na Cranfield School of Management w Wlk. Brytanii.

Wśród prelegentów konferencji PAP „Media Przyszłości” są także Peter Kropsch, prezes niemieckiej agencji informacyjnej DPA, Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce, Konrad Dobrowolski, adwokat z kancelarii PwC Legal, specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, nowych technologii i Internetu, Alexandru Ion Giboi, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych EANA, oraz Kristen Hare, specjalistka w zakresie transformacji prasy lokalnej w Poynter Institute. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Źródło: PAP S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
KRRiT: Sygnał Radia Maryja zakłócano z Rosji
Sekretarz Wykonawczy IGO EUTELSAT informuje Przewodniczącego KRRiT:
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764