logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konfrontacje Plakatu Studenckiego 2024

   29.03.2024, przeczytano 732 razy
ilustracjastrzałka

Plakat to medium, które najżywiej reaguje na bieżące wydarzenia. Jak młodzi projektanci widzą dzisiejszy świat? Jak reagują na kryzysy związane z konfliktami zbrojnymi, ekologią czy przemianami społecznymi? Jak wyglądają najnowsze tendencje w projektowaniu plakatu? Jak dziś uczyć plakatu? Czy istnieją szkoły, mistrzowie i autorytety, czy przeciwnie, partnerski model wymiany jest dzisiaj bardziej aktualny? Konfrontacje Plakatu Studenckiego to próba mapowania tego, co ważne dla młodych projektantów – sposobu postrzegania świata i reagowania na niego, najnowszych trendów i rozwiązań projektowych, ale też próba rozpoznania modeli nauczania w pracowniach plakatu z wyższych uczelni z całego świata.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konfrontacje-plakatu-studenckiego-2024,403659,artykul.html

Konfrontacje Plakatu Studenckiego to cykliczna, organizowana od 2020 roku, międzynarodowa wystawa prezentująca najciekawsze realizacje plakatów studenckich z wyższych uczelni z Polski i ze świata. Wystawie towarzyszy konkurs na najlepszy plakat drukowany oraz najlepszy plakat animowany.

Wydarzenie ma charakter przeglądu najnowszych trendów projektowych, współczesnych kierunków projektowania plakatu, w zamierzeniu stanowi także rodzaj konfrontacji różnych modeli nauczania plakatu, stosowanych w wyższych uczelniach na całym świecie.

Wystawa prezentowana jest w zabytkowych salach budynku Tarnowskiego Centrum Kultury oraz na płycie Rynku w Tarnowie. Co roku, w ramach ekspozycji, oglądać można plakaty zróżnicowane tematycznie i formalnie: o tematyce społecznej, kulturalnej, politycznej, plakaty animowane, typograficzne, autorskie, reklamowe.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Sztuki Akademii Tarnowskiej we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury i objęte jest patronatem prezydenta Miasta Tarnowa.

Organizator Konfrontacji powołuje Jury Konkursu, które spośród autorów projektów zakwalifikowanych do wystawy wyłoni laureatów oraz przyzna nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: plakat i plakat animowany. Wysokość nagród w kategorii plakat: I miejsce – 2000 zł, II miejsce – 1000 zł. Wysokość nagród w kategorii plakat animowany: I miejsce – 2000 zł, II miejsce – 1000 zł. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14.06.2024 r. podczas otwarcia wystawy.

NABÓR DO: 21.04.2024.

Źródło: Wydział Sztuki Akademii Tarnowskiej

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.
Kampania Kompanii Piwowarskiej z nagrodą ECU Sustainability Awards
Kompania Piwowarska po raz czwarty razem z Fundacją „Dom w Łodzi” prowadziła kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat FAS czyli alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! - nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress, będącego częścią...
Konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35
W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764