logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta: automatyczna kontrola w module IQ-501

  PR 07.10.2019, przeczytano 309 razy
Michał Wiśniewski

Zakłady poligraficzne poszukują obecnie nowych rozwiązań, optymalizujących procesy i obniżających koszty. Jedną z propozycji w tym zakresie jest nowa funkcjonalność  - do automatycznej kontroli  (AIT) - w module IQ-501 firmy Konica Minolta , który dedykowany jest maszynom z serii Accurio. Skorzystały już z niego setki użytkowników z całego świata, w tym blisko 20 z Polski, a ich grono stale się powiększa. Jak podkreśla Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale Konica Minolta, dzieje się tak za sprawą szybkiego zwrotu kosztów inwestycji oraz wymiernych korzyści. Producent przygotował specjalne narzędzie, które może je indywidualnie zobrazować dla każdej drukarni – wystarczy skontaktować się z firmą. Zainteresowani tematem mogą również wziąć udział w specjalnych warsztatach, organizowanych w dniach od 21 października do 13 grudnia w katowickim oddziale Konica Minolta, podczas których będzie można testować to narzędzie w pracy w urządzeniu produkcyjnym Accurio Press C3070.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta%3A-automatyczna-kontrola-w-module-iq-501,384252,artykul.html

Nowoczesna technologia - zbędny dodatek czy biznesowa konieczność?

Inwestycje w nowe maszyny to proces, który musi towarzyszyć rozwojowi każdej drukarni.

- Po inwestycjach w nowoczesne urządzenia – mówi Michał Wiśniewski - wielu ich użytkowników poszukuje kolejnych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu mogą wpłynąć na procesy produkcyjne w ich zakładach, by zapewnić większe korzyści biznesowe i dalszy rozwój swoim firmom. To nie zbędne dodatki, ale biznesowa konieczność każdego przedsiębiorstwa, które chce się rozwijać. Okazuje się, że jedną z propozycji, która temu służy jest autorski system sterowania i kontroli obrazu Konica Minolta – IQ-501 z Technologią Automatycznej Kontroli (AIT), do pełnej automatyzacji druku. Oferta ta, opierająca się na najnowocześniejszej technologii, jest odpowiedzią na potrzeby drukarń i przynosi im w prosty sposób policzalne korzyści.

Każdy przypadek jest inny – wyliczenia i wnioski podobne: „inwestycja się opłaca”

Konica Minolta proponuje wszystkim analizę własnego przypadku i korzyści wynikających z wdrożenia oferowanego przez nią rozwiązania do automatyzacji druku. W specjalnym kalkulatorze zainteresowani podają swoje rzeczywiste koszty i elementy dotyczące ich produkcji.

- Załóżmy jednak średniej wielkości drukarnię – mówi Michał Wiśniewski - której wolumen miesięczny wynosi około 10 000 wydruków A3, biorąc pod uwagę 21 dni roboczych w miesiącu (i jedną 8-godzinną zmianę każdego dnia). Przyjmijmy także, że realizuje ona 5 zleceń dziennie, przy kosztach produkcji na uśrednionym poziomie 70 zł za godzinę i „kliku” na uśrednionym rynkowym poziomie – 0,17 groszy. Przy założeniu, że drukuje na maszynie z prędkością 70 stron na minutę, przy kosztach ryzy papieru (160g) na poziomie 35 zł netto, wliczając straty papieru, koszty obsługi produkcji i szereg innych, które uwzględnia nasze narzędzie - wyliczenia wskazują, że inwestycja w moduł IQ-501, który dedykowany jest wszystkim maszynom z serii Accurio, zwraca się w czasie niespełna kilku miesięcy. Po tym okresie - dla każdej drukarni nieco innym  – oprócz korzyści w zakresie kontroli jakości i organizacji pracy, rozwiązanie przynosi także korzyści ekonomiczne! Zmieniając paramenty i dostosowując je do innych użytkowników (drukarń o innej specyfice produkcji, kosztach itd.) - wnioski pozostają niezmienne. Ta inwestycja po prostu się opłaca.

Oszczędność czasu i pieniędzy, najwyższa jakość wydruków – potrzeby każdej drukarni

- Oszczędność czasu i pieniędzy, a także najwyższa jakość oferowanych wydruków – dodaje Michał Wiśniewski – to priorytetowa potrzeba każdej firmy poligraficznej. Rozwiązania z oferty Konica Minolta są odpowiedzią na te potrzeby. Maszyny, oprogramowanie i kolejne jego elementy służą naszym klientom. Wielu jednak użytkowników wciąż uważa, że tylko inwestycje w nowoczesne maszyny są słusznym krokiem biznesowym. To prawda – są koniecznością. Każda drukarnia, która chce się rozwijać, musi inwestować w sprzęt. Ale jeśli inwestuje, to może warto tym inwestycjom nadać jeszcze większy sens, wykorzystując do tego nowoczesne technologie i narzędzia? To obecnie – w czasach tak dużej konkurencji – biznesowa konieczność. Jeśli więc drukarnia – analizuje Michał Wiśniewski - zamierza poprawić swoją produktywność bez przestojów i interwencji użytkowników, które wydłużają czas produkcji, a także niezawodność - eliminując jakiekolwiek niespójności w druku - oraz dokładność, gdzie każde odchylenie jest automatyczne rozpoznawane i odrzucane przez system, a każdy dostarczony do klienta arkusz będzie poprawny, co podnosi poziom jego lojalności względem dostawcy usług drukowania– jej biznesową koniecznością jest dziś inwestycja w innowacyjne narzędzia – mówi Michał Wiśniewski. – Jeśli zależy jej na ograniczeniu kosztów związanych z próbnymi wydrukami, eliminacją czasu potrzebnego do produkcji – oferowane przez nas rozwiązanie jest właśnie dla niej.

Technologia Automatycznej Kontroli i moduł IQ501– rozwiązanie dla każdego

- Moduł IQ-501 z Technologią Automatycznej Kontroli (AIT) firmy Konica Minolta jest rozwiązaniem dla wszystkich dostawców usług druku, którzy szukają prostej, skutecznej i przede wszystkim niezawodnej metody dla tego procesu – podkreśla Michał Wiśniewski. - Moduł ten w sposób automatyczny kontroluje każdy arkusz (zabrudzenia, niepoprawny układ stron) i sprawia, że wyłącznie arkusze spełniające określone wymogi zostają dostarczone do klienta; pozostałe zostają przez system wyeliminowane bez zatrzymywania produkcji (są one odrzucane na specjalną tacę w maszynie). Ułatwia ono pracę operatorom urządzeń, jest prostym narzędziem, którego obsługa jest możliwa z poziomu dowolnego komputera. Wpływa pozytywnie na wydajność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża również koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści. Co więcej – wspiera ono także wszystkie moduły związane z procesem finishingu.

W rozwiązaniu tym automatyzacja ma miejsce w kluczowych dla produkcji poligraficznej obszarach, dotyczących kontroli kolorystycznej arkuszy. Moduł automatycznie dokonuje korekcji balansu i gęstości kolorów, pasowania przód/tył, a także kontroluje i odpowiada za trzymanie skali szarości; wszystko to w czasie rzeczywistym.

- Inwestując w IQ-501 – mówi Michał Wiśniewski - użytkownik eliminuje konieczność codziennego ustawiania i przygotowywania urządzenia do pracy, a także wielokrotnych korekt, korzystania z urządzeń do kalibracji kolorów oraz nieustannych szkoleń operatorów, ponieważ narzędzie to ułatwia mu pracę. Przede wszystkim jednak redukuje straty wynikające z potrzeb wykonania naddruków, co zwiększa satysfakcję jego klienta i pozwala zachować odpowiednią marżę.

Zaproszenie do Katowic: przyjedź i przetestuj

Dla wszystkich zainteresowanych - głównie z południa Polski - Konica Minolta przygotowała specjalną propozycję. Od 21 października do 13 grudnia br. w katowickim oddziale firmy przy ulicy Ligockiej 103 (budynek 3A), każdego dnia w godzinach 9-17, będzie można testować urządzenie produkcyjne Accurio Press C3070, wyposażone w moduł IQ-501 z funkcjonalnością AIT, a także inne urządzenia z oferty tego producenta.

W programie organizator przewiduje pokazy urządzenia Konica Minolta; możliwość wykonania wydruków na szerokim spektrum mediów arkuszowych, dostarczonych przez firmę Antalis; możliwość wykonania testów i omówienia projektów, związanych z zarządzeniem procesami wydruku w firmie; przedstawienie zalet w posiadaniu wykwalifikowanych operatorów, a także możliwość wykonania własnych wydruków testowych w urządzeniu produkcyjnym C3070.

  • Zainteresowani proszeni są o umawianie się na prezentacje za pośrednictwem TEGO formularza.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, których zainspirowały możliwości modułu IQ-501 i jego ciekawej, bardzo przydatnej funkcjonalności w postaci automatycznej kontroli AIT – podsumowuje Michał Wiśniewski. Mamy nadzieję, że nasze prezentacje przekonają Państwa do inwestycji w to rozwiązanie. Zapraszamy również zainteresowanych maszynami drukującymi. Chętnie wspólnie przeanalizujemy Państwa potrzeby i oczekiwania, wskazując najlepsze rozwiązania.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764