logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta Accuriojet KM-1 już w Polsce

  PR 07.12.2017, przeczytano 1095 razy
ilustracjastrzałka

Według danych firmy InfoTrends w USA i w Europie Zachodniej wartość rynku druku cyfrowego wynosi około 917 milionów dolarów. Przy przewidywanej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 14% ma ona szansę osiągnąć poziom 1,3 miliarda dolarów do 2020 roku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, firma Konica Minolta wprowadziła w Polsce cyfrową maszynę do kolorowego druku AccurioJet KM-1.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-accuriojet-km-1-juz-w-polsce,34766,artykul.html

Urządzenie jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla średnich i dużych drukarni, specjalizujących się w wysoko przetworzonych produkcjach i może stanowić uzupełnienie dla dotychczas posiadanego parku maszyn. Dodatkowo KM-1 ma możliwość obsługi zleceń na różnych nośnikach w formacie B2+, dzięki tradycyjnemu sposobowi podawania arkusza. Urządzenie nie wymaga również specjalnego rodzaju papieru i jego wcześniejszego przygotowania. Do druku wykorzystywane są standardowe materiały offsetowe. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm produkujących książki, opakowania czy akcydensy. Wysoka jakość druku gwarantuje zwiększenie wartości dodanej dla klienta końcowego, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferowanego portfolio swoich produktów. KM-1 zapewnia szybki zwrot inwestycji przy jednoczesnym wzroście konkurecyjności na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Konica Minolta AccurioJet KM-1 umożliwia drukowanie nawet do 3000 arkuszy B2+ na godzinę (lub 1500 dwustronnie), wliczając w to broszury, foldery, opakowania, plakaty, książki czy obwoluty. Maszyna może drukować jednostronne arkusze o grubości do 0,6 mm oraz dwustronne o grubości do 0,45 mm w rozmiarze do 585 x 750 mm.

Technologia cyfrowego druku  UV jest kompatybilna z szerokim zakresem nośników, dzięki czemu możliwe jest drukowanie na cienkich substratach, nośnikach teksturowanych oraz nośnikach o wysokiej gramaturze, takich jak spersonalizowane opakowania kartonowe. AccurioJet KM-1 wykorzystuje głowice drukujące 1800IS, które zapewniają rozdzielczość 1200 x 1200 dpi i umożliwiają osiągnięcie jakości zbliżonej do druku offsetowego.

Dodatkowo funkcja przetwarzania kolorów w KM-1 pozwala w prosty sposób dopasować i utrzymać dokładność barw spotowych i barw procesowych w ramach szerokiego wachlarza kolorystycznego.

Drukowanie na KM-1 może być zlecane przez internet, z folderu podręcznego lub w toku pracy. Zastosowanie tonera UV sprawia, że atrament szybciej wysycha, a przy tym charakteryzuje się dużą odpornością na działanie światła i zadrapania. W efekcie niewielkie nakłady mogą zostać wysyłane natychmiast po wydruku do dalszej obróki introligatorskiej.

– Wprowadzenie do sprzedaży maszyny KM-1 to rewolucja w segmencie cyfrowych maszyn w formacie B2, która otwiera przed Konica Minolta całkowicie nowe możliwości ekspansji rynkowej. AccurioJet KM-1 to nie tylko profesjonalna maszyna drukująca na wszelkiego typu materiałach poligraficznych – to także nowe możliwości rozwoju biznesowego dla jej użytkowników. Z pierwszych obserwacji rynkowych wynika, że branża poligraficzna w Polsce jest żywo zainteresowana tego typu urządzeniami, a wstępne rozmowy, które przeprowadziliśmy, są bardzo obiecujące – mówi Tomasz Habierski, Industrial Printing Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Drukarnie wyposażone w system KM-1 będą mogły przyjmować zlecenia na wydruki, których – ze względu na niski nakład, wyjątkowo krótkie terminy realizacji, format czy konieczność przetwarzania zmiennych danych – nie mogły dotąd realizować w technice offsetowej.

Projektanci zadbali również, aby użytkownicy KM-1 mogli sami dokonywać rutynowej obsługi, zmieniać głowice oraz inne części, jak w przypadku sprzętu offsetowego. Dzięki temu produkcja nie będzie spowolniona przez oczekiwanie na serwis.

Źródło: Konica Minolta

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764