logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta AccurioJet KM-1 w drukarni Totem

  PR 15.05.2024, przeczytano 408 razy
ilustracja

Drukarnia Totem.com.pl, jedna z czołowych i najbardziej innowacyjnych dziełowych drukarni cyfrowych w Europie, rozwija swoje strategiczne partnerstwo z Konica Minolta, inwestując w trzeci już system druku atramentowego – AccurioJet KM-1. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości produkcyjnych w zakresie druku książek.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-accuriojet-km-1-w-drukarni-totem,404216,artykul.html

Ulepszona wydajność, stabilność kolorów oraz szybki zwrot z inwestycji to główne przyczyny, dla których Totem (www.totem.com.pl) zdecydował się na kolejną maszynę serii Konica Minolta AccurioJet KM-1, tym samym poszerzając swoje możliwości biznesowe zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Pogłębiając współpracę z Konica Minolta Totem zainwestował w model KM-1e, maszynę do cyfrowego druku atramentowego w formacie B2+. Pierwsza instalacja systemu z tej serii miała miejsce w Totemie już w 2018 roku. Druga zaś - połączona z zakupem urządzenia do cyfrowych uszlachetnień JETvarnish od MGI, partnera Konica Minolta, w 2020 roku. Najnowszy system AccurioJet KM-1 został zainstalowany w kwietniu 2024, tuż po Wielkanocy.

ilustracjastrzałka

W ciągu ostatnich kilku lat Totem, jedna z najlepszych drukarni w Polsce, rozwijał swoją wielowymiarową współpracę z Konica Minolta. W tym czasie drukarnia otworzyła także nowy zakład produkcyjny, oferujący najnowocześniejsze technologie cyfrowej produkcji książek w twardej oprawie.

Dzięki doskonałej rozdzielczości i stabilności kolorów oraz bezkompromisowej jakości zapewnianej przez drukarki z serii KM-1, Totem.com.pl korzysta z tej samej technologii, którą zapewniają maszyny offsetowe, jednocześnie pracując na znacznie szerszym zakresie mediów – nie tylko papieru, ale również różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Jednym z opracowanych przez drukarnię Totem zastosowań KM-1 są przedruki starych ksiąg – manuskryptów, inkunabułów i starodruków.

Cyfrowa produkcja książek wykazuje duże tendencje wzrostowe w wysoce konkurencyjnym sektorze wydawniczym, otwierając przed drukarnią Totem, dzięki “offsetowym” możliwościom serii Konica Minolta AccurioJet KM-1, szereg nowych perspektyw biznesowych.

- „Jako firma wyznaczająca trendy w świecie produkcji książek, jesteśmy niezwykle dumni z rozwoju, jaki miał miejsce od czasu naszej pierwszej inwestycji w AccurioJet KM-1 firmy Konica Minolta.”: mówi Michał Rejnowski, Prezes Zarządu Totemu. “Systemy z serii KM-1 stwarzają przed nami nowe możliwości, otwierają drzwi do pozyskania kolejnych wydawców i pomagają znacznie obniżyć koszty produkcji. Dla nas książki to dzieła sztuki. Towarzyszą nam od setek lat. Uwielbiamy je drukować i robimy wszystko, aby książki produkowane przez nas były najpiękniejsze. Możliwości technologiczne maszyny pozwalają na prężny rozwój naszych produktów. AccurioJet KM-1 umożliwia drukowanie nie tylko na papierach offsetowych, ale także na niestandardowych surowcach, takich jak arkusze metalizowane, transparentne folie, płótna.”

Michał Rejnowski podsumowuje: „Współpracę Totemu z Konica Minolta można nazwać prawdziwym partnerstwem. Firma wsłuchała się w nasze potrzeby, przedstawiła kilka fantastycznych pomysłów i pomaga nam utrzymać przewagę biznesową na rynku”.

Masashi Morii, szef Centrum Kompetencji KM-1 w Konica Minolta Slovakia, komentuje: „Totem.com.pl rośnie w siłę dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu. Swój udział ma w tym nasza seria AccurioJet KM-1. Trzecia już inwestycja Totemu pokazuje, że bardziej niż kiedykolwiek, druk atramentowy i kompleksowy cyfrowy druk produkcyjny są dziś motorem wzrostu dla całej branży poligraficznej.”

Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Druku Produkcyjnego w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje: „Nasze ścisłe partnerstwo z Totem.com.pl otwiera przed firmą nowe możliwości biznesowe. Druk cyfrowy ma nieograniczony potencjał, szczególnie na rozwijających się rynkach, takich jak wydawanie książek.”

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764