logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta Accuriopress C6085 w drukarni Vipro

  PR 09.10.2018, przeczytano 424 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Bogdan Puckowski, Marek Dziwisz, Przemysław Marchwiński

Po instalacji innowacyjnego rozwiązania Konica Minolta – kolorowej maszyny AccurioPress C6085 – kampania reklamowa gdańskiej drukarni Vipro, przebiegająca pod hasłem „Zamów rano, odbierz po południu”, stała się rzeczywistością. Jak podkreślają właściciele firmy, urządzenie znacząco zwiększyło jej wydajność w zakresie realizacji wydruków cyfrowych. Podniosło też ich jakość do poziomu offsetu (będącego w tym zakładzie dominującą techniką), otwierając przed Vipro nowe możliwości.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-accuriopress-c6085-w-drukarni-vipro,379674,artykul.html

- Zakup nowego urządzenia do druku cyfrowego podyktowany był koniecznością wymiany starszego modelu maszyny Konica Minolta, jaki użytkowaliśmy, na nowszy, bardziej wydajny – mówi Bogdan Puckowski, jeden ze współwłaścicieli firmy Vipro. – Każda drukarnia, która chce obecnie istnieć na rynku usług poligraficznych i dalej się rozwijać, nie może zrezygnować z technologii cyfrowej. Ta bowiem jest obecnie niezbędnym uzupełnieniem tradycyjnego offsetu. Spadające nakłady, coraz większa różnorodność zleceń, konieczność ich wykonania niemal od ręki – to dzisiejsze potrzeby klienta drukarni. Wykorzystując tylko technikę offsetową odpowiedź na nie może być trudna. Co więcej, jeśli firma się rozwija tak intensywnie jak nasza w ostatnim czasie, musi inwestować w sprzęt coraz bardziej wydajny. Takim też jest nowe urządzenie firmy Konica Minolta, na jakie ostatecznie się zdecydowaliśmy. Dzięki dużej prędkości - niemal 100 stron na minutę - także dla szerokiego zakresu gramatur AccurioPress C6085 stało się rozwiązaniem optymalnym dla naszych aktualnych potrzeb, zapewniając nam również możliwość dalszego rozwoju.

Przed zakupem Vipro przeprowadziło testy kilku konkurencyjnych rozwiązań porównując oferty w zakresie druku, jakości, formatu i wydajności.

- Maszyna Konica Minolta AccurioPress C6085 okazała się bezkonkurencyjna i po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia tego właśnie producenta – mówi Karol Burski z drukarni Vipro. – Druk cyfrowy jest dla nas uzupełnieniem tradycyjnego offsetu, który dominuje w naszej firmie. Jednak coraz więcej zleceń niskonakładowych i oczekiwany przez klientów coraz krótszy czas ich realizacji już kilka lat temu wygenerowały w naszej drukarni potrzebę zakupu maszyny cyfrowej. Teraz jednak zależało nam na znaczącym podwyższeniu wydajności urządzenia do druku cyfrowego bez strat na jakości, bo tego rodzaju zleceń ciągle nam przybywa. Dzięki AccurioPress C6085 możemy teraz również zagwarantować naszym klientom, że zawsze otrzymają swój produkt w tej samej kolorystyce – niezależnie od zamówionego nakładu. Powtarzalność kolorów bowiem to kolejna ważna cecha tej maszyny, a wysoka jakość, jaką gwarantuje jest niemal nie do odróżnienia od tych samych prac wykonanych w offsecie. To pozwala nam teraz na jeszcze większą elastyczność wobec zleceniodawców.

- Również uruchomienie naszego sklepu internetowego www.e-print.pl, który intensywnie się rozwija w ostatnim czasie, wygenerowało potrzebę posiadania urządzenia, które wykona znacząco więcej zleceń w tym samym czasie - dodaje Przemysław Marchwiński, drugi ze współwłaścicieli Vipro. - W sklepie internetowym klient nie pyta o sposób wykonania zlecenia – ma ono być po prostu bardzo dobrze wydrukowane i dostarczone w bardzo krótkim czasie. Inwestycja w najnowszą maszynę Konica Minolta sprawiła, że różnicy w jakości między technologiami, jakie wykorzystujemy w naszej produkcji w zasadzie nie widać, a zlecenie może być u nas wykonane w ciągu zaledwie kilku godzin, tak jak podajemy w haśle reklamowym jednej z naszych ostatnich kampanii – „Zamów rano, odbierz popołudniu”. Co więcej – klient może u nas zamówić dowolny nakład, już od jednej sztuki – i zawsze zagwarantujemy mu wysoki poziom wykonania.

Maszyna AccurioPress C6085, jak podkreślają właściciele Vipro, umożliwia również zastosowanie szerokiej gamy podłoży -  od cienkich papierów, poprzez gruby karton (o gramaturze od 52 do 400 g/m²), aż po papier tłoczony czy koperty.

- To istotna funkcjonalność tego urządzenia, chociażby ze względu na fakt, że przed nami sezon kalendarzowy i chcemy na tym urządzeniu drukować również podkłady pod tego typu produkty – mówi Przemysław Marchwiński.

Właściciele zwracają uwagę również na możliwość personalizacji (o którą coraz częściej pytają klienci), a także wydrukowania egzemplarzy testowych.

- Obecnie wielu zleceniodawców przed produkcją właściwą zamawia takie próbne egzemplarze. I nawet jeśli później nakład jest duży i wykonujemy go w maszynie offsetowej to różnicy w kolorystyce czy jakości w zasadzie nie widać – dodaje Bogdan Puckowski.

Drukarnia Vipro istnieje niemal 20 lat i świadczy szeroki zakres usług poligraficznych  - od druku po usługi introligatorskie. Niemal każdego roku inwestuje w nowoczesne maszyny. Jak zapewniają jej właściciele, inwestycje firmy są zawsze są przemyślane, odpowiednio skalkulowane i przetestowane. Jednak nadrzędną wartością firmy, co również podkreślają, są doświadczeni pracownicy.

- Niezmiernie miło jest podążać za doświadczoną, a jednocześnie intensywnie rozwijającą się firmą, a taką jest Vipro – Michał Wiśniewski, Production Printing Product Manager w firmie Konica Minolta. – Cieszy nas fakt, że jakość jaką można uzyskać wykorzystując urządzenia z naszej bogatej i stale poszerzanej oferty, porównywana jest przez doświadczonych drukarzy z tradycyjną techniką offsetową. Dodatkowo jednak – co ważne dla każdego zakładu poligraficznego, stawiającego na rozwój i chęć wyróżnienia się na rynku usług poligraficznych - wnosi ona wartości dodane, których nie można uzyskać wykorzystując tradycyjne techniki drukowania. Fakt, że drukarze potwierdzają to w codziennej pracy jest dla nas powodem do dużej satysfakcji.

ilustracjastrzałka

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Amagraf na targach Remadays 2019
Premierowy pokaz nowoczesnego i wszechstronnego plotera ekosolwentowego z oferty firmy Amagraf - OKI M- 64s (z dodatkowym szarym kolorem) przyciągnął na jej stoisko liczne grono osób odwiedzających tegoroczne Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays i okazał się wielkim sukcesem. Wystawa odbywała się w dniach 13-15 lutego br. w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k....
Ekologiczna alternatywa na Targach Packaging Innovations
Plastikowa słomka, choć jest z pozoru niegroźnym i jakże popularnym przedmiotem, stwarza ogromne zagrożenie dla wód, zwierząt i ludzi. To jeden z przedmiotów najczęściej wyławianych z oceanów. Nie inaczej jest w przypadku wielu plastikowych opakowań. Głośna akcja „tu pijesz bez słomki” oraz nowe normy UE dotyczące produkcji plastiku wywołały burzliwą debatę zarówno w...
Mark Andy podsumowuje targi Remadays Warsaw 2019
Innowacyjne rozwiązania do produkcji etykiet zaprezentowała na swoim stoisku firma Mark Andy podczas targów RemaDays Warsaw 2019, które odbywały się w dniach 13-15 lutego w centrum targowym Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Wśród odwiedzających ją gości byli przede wszystkim przedstawiciele branż poligraficznej i reklamowej. Co ciekawe, ta druga grupa wykazywała nie mniejsze...
Xerox Connectkey - większa wydajność i kreatywność w miejscu pracy
Pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na tworzenie kolorowych materiałów marketingowych z dwoma nowymi urządzeniami Xerox, które personalizują wydruki i wspierają mobilność dzięki bezpiecznemu, bezprzewodowemu drukowaniu.
Warsztaty typograficzne w Muzeum Drukarstwa
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego zaprasza chętnych do udziału w warsztatach typograficznych „Z typografią na TY”, w trakcie których prowadzący Andrzej Zaborowski zapozna uczestników z wyposażeniem Oficyny Drukarskiej – wierszownikami, regałami zecerskimi, czcionkami i przyborami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764