logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta i MGI: premiera Alphajet 4.0 i pierwsza sprzedaż we Francji

  PR 19.10.2022, przeczytano 478 razy
ilustracja

MGI Digital Technology wprowadziło na rynek AlphaJET, pierwszy na świecie cyfrowy system drukujący B1+, który obsługuje w jednym przebiegu proces druku i uszlachetnienia, łącząc w sobie wodne atramenty CYMK i cyfrowe lakierowanie za pomocą przyjaznych środowisku technologii Eco-SpotUV Coating (wybiórcze lakierowanie UV) i Green-Foil (alternatywa dla hot-stampingu).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-i-mgi%3A-premiera-alphajet-4.0-i-pierwsza-sprzedaz-we-francji,397670,artykul.html

Pierwsze centrum testowe AlphaJET dla Klientów zostało utworzone w dedykowanym Centrum Kompetencji w siedzibie Konica Minolta w Paryżu.

Partnerzy, Konica Minolta i MGI Digital Technology, ogłosili również, że drugie dedykowane  centrum testowe AlphaJET zostanie otwarte w siedzibie Konica Minolta w Nowym Jorku na początku przyszłego roku, aby jeszcze bardziej przyspieszyć transformację cyfrową firm.

Pierwsze wdrożenie AlphaJET zostało już ogłoszone. ISRA, spółdzielnia przemysłowa działająca w sektorze opakowań i drukująca karty z lub bez chipów skierowane na rynek detaliczny, transportowy oraz rynek uwierzytelniania i kontroli dostępu, wybrała zaawansowany system MGI AlphaJET, aby zoptymalizować proces produkcyjny i wdrożyć koncepcję Przemysł 4.0.

Zakup MGI AlphaJET przez ISRA jest elementem pięcioletniego planu innowacji, który jest częścią inicjatywy "France Relance", ogromnego planu inwestycyjnego o wartości 100 miliardów euro, mającego na celu wsparcie przedsiębiorstw, analizę modeli produkcji, przekształcenie infrastruktury i inwestycje w szkolenia. ISRA zawsze koncentrowała się na innowacjach: firma opracowała niedawno pierwszy "bezplastikowy" papier ISBIO, który jest obecnie popularny wśród dużych marek i klientów luksusowych dzięki swojemu ekologicznemu wyglądowi i materiałowi w pełni nadającemu się do recyklingu.

- W tym kontekście zakup MGI AlphaJET był logiczną kontynuacją strategii innowacji ISRA. "Dzisiaj, aby wytworzyć nasze produkty, potrzeba zazwyczaj 5 głównych etapów. MGI AlphaJET umożliwi nam uproszczenie procesu produkcji i uwolnienie się od pewnych ograniczeń związanych z drukowaniem, bez przerw w dostawach, bez odpadów i wydajnie czasowo, z niezrównaną produktywnością, która jest niemożliwa do osiągnięcia przy użyciu konwencjonalnych urządzeń. – mówi dyrektor generalny ISRA, Jean-Pierre Chauvin.

Koncepcja Fabryka 4.0 w jednym przebiegu z pełną automatyzacją procesów produkcyjnych dla zindywidualizowanej i elastycznej produkcji masowej oraz unikalne możliwości tworzenia wartości dodanej są głównym celem Konica Minolta i MGI: cyfrowa wodna czterokolorowa prasa atramentowa produkuje do 1800 arkuszy B1 na godzinę z najwyższą rozdzielczością druku atramentowego 1600 dpi.

MGI i Konica Minolta wprowadzają rewolucję Fabryka 4.0 do różnych segmentów rynku graficznego, w tym do opakowań, kartonów, web-to-print, druku komercyjnego, książek i czasopism.

Kompatybilność podłoży obejmuje zakres od minimalnej grubości 135 g/m² do 2 mm. Obejmują one papiery powlekane i niepowlekane, karton składany, tekturę falistą i syntetyki od rozmiaru B2 do B1+.

Ekologiczna, jednoprzebiegowa produkcja obejmuje atramenty pigmentowe CMYK na bazie wody, wybiórcze lakierowanie UV, technologię Green-Foil (alternatywa dla hot–stampingu) oraz efekty laminacji OPV, zarówno wymiarze 2D oraz efektami drukowania haptycznego (sensoryki). Wszystko z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Cyfrowy system AlphaJET posiada certyfikat „deinkability” wydany przez INGEDE, co oznacza, że druk na maszynie ułatwia proces recyklingu papieru w przyszłosći. Otrzymał go dzięki atramentom wodnym CMYK, technologii wybiórczego lakierowania UV i technologii Green-Foil na określonych podłożach. W zakresie norm poligraficznych AlphaJet spełnia wymogi standardu FOGRA.

Unikalne cechy AlphaJET:

  • Przełomowy, opatentowany płaski transport papieru: elektromagnetyczny transport podłoży z systemami Smart Trays zapewniającymi perfekcyjną rejestrację i ruchy, co skutkuje wysoką rozdzielczością druku & operacjami bez zacięć
  • CMYK & wybiórcze lakierowanie UV
  • Kontrola pasowania i położenia obrazu oraz uszlachetnień za pomocą inteligentnych skanerów i kalibracja kolorów z pełną automatyzacją
  • Oparte na chmurze bezpieczne rozwiązania System IOT i MGI Connect, oferujące usługi online wspierające pracę i sprzedaż
  • Konkurencyjny całkowity koszt posiadania - bez narzędzi, bez odpadów, bez przygotowań

Ulepszenia oprogramowania obejmują interaktywną walidację proofingu cyfrowego z cyfrowym asystentem sprzedaży, zautomatyzowany przepływ pracy oraz najnowocześniejsze rozwiązania w chmurze przy użyciu MGI Connect.

- Premiera MGI AlphaJET jest ważnym krokiem naprzód, szczególnie ze względu na fakt, że realizujemy strategię transformacji cyfrowej - zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Obecnie rozwijamy się daleko poza naszymi głównymi rynkami i z powodzeniem  wchodzimy w takie sektory jak usługi IT czy bezpieczeństwo. Kontynuujemy współpracę z naszymi Klientami w ramach podejścia opartego na partnerstwie i w niedługim czasie poinformujemy o nowych wdrożeniach. – mówi Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

- MGI AlphaJET oferuje nieograniczone możliwości. Ta jednoprzebiegowa Fabryka 4.0, obsługująca cały proces od druku do wykończenia, przy użyciu farb wodnych i UV, stanowi przełom dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego. Jeden operator, jedna prasa i jedna fabryka. AlphaJET była ważną podróżą od koncepcji do finalizacji i wiem, że mówię w imieniu całego zespołu: jesteśmy niezmiernie dumni z efektów. Nasza koncepcja <> zapewnia ogromną elastyczność produkcji, od próbnych wydruków do milionowych nakładów - a wszystko to po konkurencyjnych kosztach. – komentuje Edmond Abergel, Dyrektor Generalny Grupy MGI.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso rozpoczęła granulowanie ligniny w zakładach Sunila
Stora Enso poinformowała o rozpoczęciu granulowania i pakowania ligniny w należącym do niej zakładzie Sunila (Finlandia). Jak podkreśla firma, dzięki temu wytwarzana tu lignina będzie mogła być wykorzystywana przez klientów w bardziej efektywny sposób w porównaniu z suchym proszkiem bądź ligniną mokrą. Jej zastosowanie w formie granulatu ma też wesprzeć...
Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764