logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta wprowadza serię maszyn Accuriopress C4080

  PR 27.01.2021, przeczytano 422 razy
ilustracjastrzałka

Konica Minolta poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii, cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego – AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta. Jednocześnie urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające wspierać użytkowników w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-wprowadza-serie-maszyn-accuriopress-c4080,389974,artykul.html

Nowe funkcjonalności maszyn z serii AccurioPress C4080 uwzględniają m.in.: bogate opcje obróbki końcowej inline, automatyczną kontrolę jakości w czasie rzeczywistym oraz usprawniony workflow, pozwalający na integrację urządzenia z różnymi rodzajami oprogramowania.

Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska mówi: - Maszyna jest odpowiedzią na obecne czasy i potrzeby przede wszystkim z uwagi na jej daleko idącą automatyzację. Automatyzację należy tu rozumieć jako optymalizację procesu drukowania, uwzględniającego wszystkie czynności związane z przyrządem maszyny i późniejszym kontrolowaniem jakości drukowania oraz wykańczania. Funkcjonalność maszyny i jej intuicyjność w obsłudze mogą być antidotum na problemy z dostępnością i szkoleniem operatorów, szczególnie w obecnych, pandemicznych czasach. Urządzenie pozwala obniżyć istotne koszty, choćby te wynikające z błędów i związane na przykład z obsługą reklamacji. I co najważniejsze, maszyna definiuje na nowo najwyższe standardy produkcji poligraficznej.

Seria składa się z trzech modeli: AccurioPress C4080 – pracującego z prędkością 81 str./min., AccurioPress C4070 – 71 str./min., AccurioPress C4065 – 66 str./min. Wszystkie nowe urządzenia są już dostępne, a ich wdrożenie ma – umożliwić sprawną implementację technologii druku cyfrowego ich użytkownikom. Ułatwić to mają nowe, istotne funkcje, pozwalające drukarniom komercyjnym i departamentom poligraficznym na realizację produkcji wysokonakładowej.

Maszyny wchodzące w skład serii AccurioPress C4080 obsługują  szerokie portfolio podłoży drukowych, takich jak papiery ozdobne czy powlekane do 360 g/m2. Możliwe jest tu zadrukowywanie arkuszy o długości maksymalnej 1300 mm w trybie jednostronnym oraz do 864 mm w trybie dwustronnym. Nowy, opcjonalny czujnik mediów umożliwia ocenę rodzaju podłoża i jego gramatury bez konieczności ewidencjonowania. Z kolei w skład wyposażenia standardowego wchodzą funkcja drukowania kopert i wsparcie dla aplikacji z zastosowaniem papierów tłoczonych.

Maszyny posiadają ponadto liczne funkcje wykańczania, w tym: tworzenie broszur, zszywanie, oprawę miękką i szycie drutem. Wraz z urządzeniem może zostać dostarczony także działający w trybie inline moduł tnąco-wykańczający Konica Minolta TU-510, wprowadzony początkowo z myślą o wysokonakładowym modelu produkcyjnym AccurioPress C14000. Umożliwia on przycinanie arkusza do wymaganego formatu z czterech stron oraz bigowanie, co jest pomocne przy wykańczaniu banerów, broszur, materiałów direct mail czy wizytówek.

Kolejna opcja dostępna wraz z maszynami AccurioPress C4080 to IQ-501 – „inteligentny” moduł kontroli jakości. Umożliwia on automatyczną kontrolę kolorystyki i pasowania w czasie rzeczywistym, jak również tworzenie profili kolorystycznych nawet przez osoby nie posiadające specjalistycznych kwalifikacji. W efekcie redukowana jest liczba błędów i czasu niezbędnego na realizację zlecenia. Wśród innych opcji AccurioPress C4080 usprawniających proces produkcyjny Konica Minolta wymienia automatyczne: linearyzację, pasowanie w trybie drukowania dwustronnego, profilowanie oraz funkcję czyszczenia. W urządzeniach znajduje zastosowanie stworzona przez Konica Minolta zaawansowana technologia przetwarzania barwnego Screen-Enhancing Active Digital Process (S.E.A.D.). Ten zestaw technologicznych innowacji ma, zdaniem producenta, zagwarantować wyjątkową reprodukcję kolorów przy najwyższej prędkości.

Mateusz Woźniak podsumowuje: - Seria maszyn AccurioPress C4080 to ważne wzmocnienie naszego portfolio maszyn produkcyjnych, oferujące wręcz nieograniczone możliwości produkcyjne. Druk banerów w trybie dwustronnym, opcje profesjonalnego wykańczania, najwyższa jakość i wydajność, automatyczna korekta jakości w czasie rzeczywistym, w pełni zintegrowany system workflow – to tylko niektóre z ich licznych zalet. Nowe urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające inspirować i wspierać naszych klientów w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu. Fakt ten świadczy o dużym zaangażowaniu naszej firmy we wprowadzanie na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań do druku komercyjnego, jak też dla innych segmentów branży poligraficznej.

Urządzenie z nowej serii zostało już zainstalowane w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online. W celu umówienia prezentacji maszyny firma Konica Minolta zaprasza do kontaktu poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta zaprezentuje najnowsze innowacje i weźmie udział w licznych sesjach internetowych na targach cyfrowych "virtual.drupa" w dniach 20-23 kwietnia 2021 r., organizowanych przez Messe Düsseldorf. W ciągu czterech dni lider technologiczny zaprezentuje globalnej społeczności drukarskiej swoje produkty, przepływy pracy i spostrzeżenia rynkowe w obszarach druku...
Kolejna inwestycja w Heidelberga w drukarni Faber Print
Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn
Webinarium Mark Andy i Domino: debiut cyfrowej maszyny Digital Series iQ
Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy...
Amagraf i szeroka oferta nie tylko dla poligrafii
Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania...
„Uwolnij potęgę personalizacji” – webinarium Mark Andy i Global Graphics
Firma Mark Andy kontynuuje spotkania online ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami z całego świata. Tym razem, we współpracy z Global Graphics, organizuje webinaarium dedykowane personalizacji (VDP – Variable Data Printing) i korzyściom wynikającym z jej wykorzystania w druku cyfrowym. Wydarzenie odbędzie się 4 marca br. o godz. 17.00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764