logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konica Minolta wprowadza serię maszyn Accuriopress C4080

  PR 27.01.2021, przeczytano 450 razy
ilustracjastrzałka

Konica Minolta poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii, cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego – AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta. Jednocześnie urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające wspierać użytkowników w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konica-minolta-wprowadza-serie-maszyn-accuriopress-c4080,389974,artykul.html

Nowe funkcjonalności maszyn z serii AccurioPress C4080 uwzględniają m.in.: bogate opcje obróbki końcowej inline, automatyczną kontrolę jakości w czasie rzeczywistym oraz usprawniony workflow, pozwalający na integrację urządzenia z różnymi rodzajami oprogramowania.

Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska mówi: - Maszyna jest odpowiedzią na obecne czasy i potrzeby przede wszystkim z uwagi na jej daleko idącą automatyzację. Automatyzację należy tu rozumieć jako optymalizację procesu drukowania, uwzględniającego wszystkie czynności związane z przyrządem maszyny i późniejszym kontrolowaniem jakości drukowania oraz wykańczania. Funkcjonalność maszyny i jej intuicyjność w obsłudze mogą być antidotum na problemy z dostępnością i szkoleniem operatorów, szczególnie w obecnych, pandemicznych czasach. Urządzenie pozwala obniżyć istotne koszty, choćby te wynikające z błędów i związane na przykład z obsługą reklamacji. I co najważniejsze, maszyna definiuje na nowo najwyższe standardy produkcji poligraficznej.

Seria składa się z trzech modeli: AccurioPress C4080 – pracującego z prędkością 81 str./min., AccurioPress C4070 – 71 str./min., AccurioPress C4065 – 66 str./min. Wszystkie nowe urządzenia są już dostępne, a ich wdrożenie ma – umożliwić sprawną implementację technologii druku cyfrowego ich użytkownikom. Ułatwić to mają nowe, istotne funkcje, pozwalające drukarniom komercyjnym i departamentom poligraficznym na realizację produkcji wysokonakładowej.

Maszyny wchodzące w skład serii AccurioPress C4080 obsługują  szerokie portfolio podłoży drukowych, takich jak papiery ozdobne czy powlekane do 360 g/m2. Możliwe jest tu zadrukowywanie arkuszy o długości maksymalnej 1300 mm w trybie jednostronnym oraz do 864 mm w trybie dwustronnym. Nowy, opcjonalny czujnik mediów umożliwia ocenę rodzaju podłoża i jego gramatury bez konieczności ewidencjonowania. Z kolei w skład wyposażenia standardowego wchodzą funkcja drukowania kopert i wsparcie dla aplikacji z zastosowaniem papierów tłoczonych.

Maszyny posiadają ponadto liczne funkcje wykańczania, w tym: tworzenie broszur, zszywanie, oprawę miękką i szycie drutem. Wraz z urządzeniem może zostać dostarczony także działający w trybie inline moduł tnąco-wykańczający Konica Minolta TU-510, wprowadzony początkowo z myślą o wysokonakładowym modelu produkcyjnym AccurioPress C14000. Umożliwia on przycinanie arkusza do wymaganego formatu z czterech stron oraz bigowanie, co jest pomocne przy wykańczaniu banerów, broszur, materiałów direct mail czy wizytówek.

Kolejna opcja dostępna wraz z maszynami AccurioPress C4080 to IQ-501 – „inteligentny” moduł kontroli jakości. Umożliwia on automatyczną kontrolę kolorystyki i pasowania w czasie rzeczywistym, jak również tworzenie profili kolorystycznych nawet przez osoby nie posiadające specjalistycznych kwalifikacji. W efekcie redukowana jest liczba błędów i czasu niezbędnego na realizację zlecenia. Wśród innych opcji AccurioPress C4080 usprawniających proces produkcyjny Konica Minolta wymienia automatyczne: linearyzację, pasowanie w trybie drukowania dwustronnego, profilowanie oraz funkcję czyszczenia. W urządzeniach znajduje zastosowanie stworzona przez Konica Minolta zaawansowana technologia przetwarzania barwnego Screen-Enhancing Active Digital Process (S.E.A.D.). Ten zestaw technologicznych innowacji ma, zdaniem producenta, zagwarantować wyjątkową reprodukcję kolorów przy najwyższej prędkości.

Mateusz Woźniak podsumowuje: - Seria maszyn AccurioPress C4080 to ważne wzmocnienie naszego portfolio maszyn produkcyjnych, oferujące wręcz nieograniczone możliwości produkcyjne. Druk banerów w trybie dwustronnym, opcje profesjonalnego wykańczania, najwyższa jakość i wydajność, automatyczna korekta jakości w czasie rzeczywistym, w pełni zintegrowany system workflow – to tylko niektóre z ich licznych zalet. Nowe urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające inspirować i wspierać naszych klientów w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu. Fakt ten świadczy o dużym zaangażowaniu naszej firmy we wprowadzanie na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań do druku komercyjnego, jak też dla innych segmentów branży poligraficznej.

Urządzenie z nowej serii zostało już zainstalowane w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online. W celu umówienia prezentacji maszyny firma Konica Minolta zaprasza do kontaktu poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Speedmaster XL 106: rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek
Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106 -8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii COVID-19.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764