logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs: Fasada Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą

   05.08.2016, przeczytano 1141 razy
ilustracja

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt plastyczny na fasadę tymczasowej siedziby Muzeum nad Wisłą. Poszukiwany jest projekt oddający charakter instytucji: „dynamicznie zmieniającej się, odpowiadającej na wyzwania współczesności, elastycznej, realizującej interdyscyplinarne projekty badawcze i wystawiennicze, otwartej na różne publiczności".


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs%3A-fasada-muzeum-sztuki-nowoczesnej-nad-wisla,29519,artykul.html

Od marca 2017 roku Muzeum organizować będzie wystawy w pawilonie ekspozycyjnym, zaprojektowanym przez austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, który stanie nad Wisłą, na skwerze im. Stanisława Skibniewskiego „Cubryny”.

Podobnie jak w Berlinie, gdzie budynek ten pełnił funkcję tymczasowej galerii sztuki (Temporäre Kunsthalle), jego fasada zostanie wykorzystana do prezentacji projektów artystycznych o charakterze malarskim. Konkurs ma na celu wyłonienie projektu charakteryzującego się wyrazistością propozycji plastycznej o ikonicznej sile, który stanie się znakiem rozpoznawczym tymczasowej siedziby Muzeum. Ma on również wpisywać się, czy też pozostawać w intrygującym, dynamicznym dialogu z otoczeniem budynku: nabrzeżem Wisły i sąsiadującymi z Muzeum gmachami instytucji, Centrum Nauki Kopernik i Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego, a także uwzględniać perspektywy budynku z mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz wjazdu do tunelu pod Wisłostradą, nad którym stanie pawilon.

Preferowane będą projekty malarskie, dwuwymiarowe, w wyjątkowych przypadkach konkurs dopuszcza również realizacje zawierające elementy o charakterze przestrzennym, zainstalowane na fasadzie. Projekt może uwzględniać dwie, trzy lub cztery ściany pawilonu. Termin nadsyłania projektów konkursowych to 15 września 2016 roku. Projekty oceni komisja składająca się z przedstawicieli środowiska artystyczno-architektonicznego, z udziałem projektanta pawilonu Adolfa Krischanitza. Pytania związane z konkursem prosimy przesyłać na adres: konkurs(at)artmuseum.pl.

Źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

I człowiek się zastanawia... czemu ograniczono możliwość uczestnictwa do absolwentów ASP?
Jaki istotny powód stał za tym, by wykluczyć z udziału w konkursie wielu innych zdolnych ludzi?

avatar użytkownika
,

A dlaczego organizator nie miałby ograniczyć prawa do udziału do jakiegoś grona wstępnie wyselekcjonowanego pod względem kwalifikacji? Mogą to być absolwenci uczelni artystycznych, innym razem ograniczenie może dotyczyć faktu zawodowego zajmowania się wybraną dziedziną itp. To przecież częsta, powszechnie przyjęta przy konkursach praktyka. Widać organizator upatruje w takim ograniczeniu szansę na podniesienie jakości zgłoszeń i ograniczenie liczby zgłoszeń nie spełniających oczekiwań jakościowych.  

,

Bo powyższe ograniczenie jest sztuczne.
Jak bowiem objaśniono w odpowiedziach na pytania dodatkowe, wystarczy, że w zespole będzie jedna osoba spełniająca warunki, tj będąca absolwentem ASP,
I wtedy pozostali nie muszą.

Po co więc tworzyć barierę, która będzie, w zgodny z regulaminem sposób, obchodzona, skoro można jej nie stawiać wcale?
  

avatar użytkownika
,

Zapytaj organizatorów. Być może liczą na to, że osoba żyrująca zgłoszenie swoim nazwiskiem popartym dyplomem będzie starała się nie dopuścić do tego, aby nazwisko to wskazywano potem szydząc z przesłanej na konkurs kaszany. Jednym słowem - że obecność takiej osoby pomoże zdyscyplinować resztę takiego "zespołu".   

,

Jeśli już, to taka osoba będzie doczepiana na siłę do zespołu, nawet jeśli jej wkład w pracę konkursową będzie znikomy, wyłącznie po to, by umożliwić start w konkursie.

Jeśli warunek regulaminowy jest możliwy do obejścia, to znaczy, że jest zbędnym biurokratycznym wymysłem.
  

avatar użytkownika
,

Nie - nie masz racji. Wiele regulacji jest teoretycznie możliwych do obejścia, jednak mają konkretny sens praktyczny biorący się stąd, że takie obejście jest po prostu odpowiednio uciążliwe lub mało prawdopodobne. Obowiązek sprzątania kup po swoim psie można obchodzić na najrozmaitsze sposoby - ale to nie powód aby taki obowiązek znosić.  

,

Ta regulacja nie ma sensu, bo realnie nie blokuje udziału w konkursie osobom bez ASP.
Kropka.
  

avatar użytkownika
,

Jeśli zbadasz jak to działa to będziesz mógł ogłaszać takie rewelacje. Póki co Twoje zastrzeżenia to jedynie kolejny naciągany hejcik bez żadnych podstaw.  

,

W świetle tego, że sam organizator podpowiada jak zapis regulaminu obejść, Twoje wyjaśnienia brzmią żenująco śmiesznie.
  

avatar użytkownika
,

Nie teoryzuj docent.  

,

Skoro jest mowa o regulaminie konkursu, który trwa, oraz o objaśnieniach organizatora, pokazującego jak obejść zapisy regulaminu, to mamy do czynienia z praktyką. Biurwokratyczną, idiotyczną i infantylną, ale praktyką.

A skutek będzie taki jak zawsze - pośmiewisko w mediach.
Panie licencjacie.
  

avatar użytkownika
,

fantazy, teoryzmy, spekulacje i domysły... - a życie sobie, panie docent...  

,

Widzę, że skończyły się argumenty a zaczeły wycieczki pewrsonalne.  

avatar użytkownika
,

Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto stawia tezę - czekamy że przedstawisz dowody i argumenty. Na razie ograniczyłeś się tylko do wróżb: będzie tak a tak... Ale nie pokazałeś dlaczego, nie dowiodłeś tezy, zatem są to tylko fantazy, teoryzmy i teoryczne spekulacje.  

,

Dowód pierwszy.
Regulamin, który zabrania startu osobom bez dyplomu ASP.
Dowód drugi.
Objaśnienie organizatora (strona internetowa konkursu, odpowiedzi na pytania dodatkowe), że wystarczające jest, aby w zespole projektowym, JEDNA osoba posiadała dyplom ASP. Pozostałe nie muszą.

Wnioski
Organizator stawia warunek.
Organizator tłumaczy jak OBEJŚĆ postawiony warunek.

Jeśli ogranizator stawia warunek, a potem tłumaczy jak go obchodzić, to znaczy, że warunek nie ma żadnego znaczenia dla przebiegu konkursu. Jest zbędny.

Jest jedynie dowodem na biurwokratyczne "bo możemy i co nam pan zrobi".
  

,

I twoje pajacowanie tego nie zmieni.  

avatar użytkownika
,

To co, znosisz też nakaz sprzątania kup po swoim psie?  

Najnowsze w tym dziale

Tofu Studio z nagrodami na Creative Week w Nowym Jorku
Gdańskie TOFU Studio otrzymało w ubiegłym tygodniu aż cztery nagrody w konkursach THE ONE SHOW oraz 100th ADC AWARDS, podczas odbywającego się w Nowym Jorku CREATIVE WEEK 2021, globalnego święta kreatywności. Polacy otrzymali srebro, brąz oraz dwa wyróżnienia.
Kampania „Safe Waze 2 Shop” zrealizowana przez McCANN Poland dla Mastercard zdobyła nagrodę Brązowego Ołówka w kategorii „Creative Use of Data – Innovation in Lockdown” oraz wyróżnienie (Merit) w kategorii „Social Media  – Innovation in Lockdown” w jednym z najważniejszych konkursów branży reklamowej - The One...
W zeszłym roku Bank Pekao promował wśród rodziców swoje najnowsze rozwiązanie w postaci nowoczesnego pakietu narzędzi finansowych dla dzieci do 13 r.ż. Jurorzy tegorocznej edycji konkursu Golden Arrow nominowali kampanię PeoPay KIDS do finału w nowej kategorii Wyzwania marketera – Product launch, doceniając działania banku za innowacyjność i efektywność.
Wakacyjny konkurs Chochlika
Zbliżają się wakacje, a więc dobra pora aby w cieniu, na kocyku, pogłębić wiedzę poligraficzną podaną w swobodnej i relaksacyjnej formie, jaką jest “Praktyczny Poradnik Poligraficzny – Procesy”, który w lipcu tego roku ukazał się nakładem wydawnictwa Helion.
Digital Kingdom - Agencją, WOŚP - Marką, Dariusz Maciołek - CMO Roku 2021 według "MMP" Nagrody redakcja "Media Marketing Polska" wręczyła agencjom, domom mediowym i marketerom 27 maja podczas gali online. Przyznawane są na podstawie największego w Polsce badania satysfakcji klientów rynku agencyjnego przeprowadzanego wespół z instytutem Kantar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764