logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019 roku

   22.11.2019, przeczytano 618 razy
ilustracjastrzałka

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań. Jego celem jest wyłonienie trzydziestu najlepszych projektów graficznych, które zdobiły okładki płyt wydanych w 2019 r. oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-30-30-na-najlepsza-okladke-plytowa-2019-roku,384832,artykul.html

Konkurs adresowany jest do projektantów graficznych, którzy wykonali projekty wykorzystane jako okładki płytowe wydane w 2019 roku. Do konkursu kwalifikuje się każde wydawnictwo muzyczne niezależnie od rodzaju i formatu nośnika (np. płyta kompaktowa, płyta winylowa, kaseta magnetofonowa itp.), a także wydawnictwa muzyczne dostępne wyłącznie w legalnej dystrybucji cyfrowej (np. poprzez serwisy streamingowe lub platformy muzyczne). Wydawnictwem muzycznym może być każde wydawnictwo niezależnie od jego charakteru (np. pełny album, album instrumentalny, album live, singiel, EP, PromoCD, MaxiCD, MaxiSingle itp.).

Do zgłoszenia projektu graficznego na konkurs uprawnione są media, autorzy projektów graficznych – nieograniczona ilość zgłoszeń, dystrybutorzy i wytwórnie muzyczne oraz partnerzy medialni i patroni konkursu.

Konkurs jest otwarty i przystąpić do niego może każdy autor projektu graficznego, którego okładka spełnia wymogi konkursu. Zgłoszenie powinno zostać przesłane w terminie od 15 listopada 2019 r. do 19 stycznia 2020 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.wm.poznan.pl.

Wyboru najlepszych okładek płytowych, które zaprezentowane zostaną na wystawie w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu w okresie od 27 marca do 26 kwietnia 2020 r., dokonuje specjalnie powołane w tym celu jury konkursowe. W skład jury wchodzą osoby rekrutowane spośród przedstawicieli branży muzycznej i artystycznej.

Jury konkursowe dokona wyboru 30 okładek (w zależności od poziomu zgłoszeń) w dwóch etapach:

  • pierwszy etap – 27 stycznia – 2 lutego 2020 (etap internetowy),
  • drugi etap – 10 – 14 lutego 2020 (obrady jury).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w kwocie 5.000 zł, a jego praca zostanie oznaczona jako zwycięska na wystawie pokonkursowej w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych prac jury konkursowe ma prawo przyznać nagrody dodatkowe. Jury przyzna również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Nagroda ta będzie miała charakter finansowy.

Więcej informacji, regulamin: http://konkurs3030.creocube.eu/regulamin.php

Źródło: Wydawnictwo Miejskie Posnania

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ruszyła jubileuszowa 10. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego
Już po raz dziesiąty, kanał telewizyjny National Geographic i Cyfrowy Polsat, operator największej polskiej platformy satelitarnej i dostawca nowoczesnych usług multimedialnych, zapraszają do udziału w Wyjątkowym Konkursie Fotograficznym. Uczestnicy zabawy mogą zgłaszać swoje prace do 20 września br. w czterech kategoriach tematycznych, a na zwycięzców czekają wspaniałe...
Konkurs: neon dla Centrum Kultury w Lublinie
Centrum Kultury w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie projektu neonu na elewację budynku Centrum. Do wygrania jest 5 tys. zł.
We Want Jazz - Międzynarodowy Konkurs Plakatu
Temat: Bronisław Kaper, Henryk Wars, Victor Young. Wkład polskich kompozytorów w historię światowego jazzu.
Konkurs na mural FSC w Lublinie
Rada Dzielnicy Hajdów-Zadębie w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie aprasza do udziału w konkursie na mural nawiązującu do spuścizny Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie.
Admind z nagrodą Red Dot 2020
Wśród 6 992 projektów podzielonych na trzy główne kategorie, zostaliśmy wyróżnieni aż dwa razy za kampanie związane z brands & communication.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764