logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019 roku

   22.11.2019, przeczytano 371 razy
ilustracjastrzałka

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań. Jego celem jest wyłonienie trzydziestu najlepszych projektów graficznych, które zdobiły okładki płyt wydanych w 2019 r. oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-30-30-na-najlepsza-okladke-plytowa-2019-roku,384832,artykul.html

Konkurs adresowany jest do projektantów graficznych, którzy wykonali projekty wykorzystane jako okładki płytowe wydane w 2019 roku. Do konkursu kwalifikuje się każde wydawnictwo muzyczne niezależnie od rodzaju i formatu nośnika (np. płyta kompaktowa, płyta winylowa, kaseta magnetofonowa itp.), a także wydawnictwa muzyczne dostępne wyłącznie w legalnej dystrybucji cyfrowej (np. poprzez serwisy streamingowe lub platformy muzyczne). Wydawnictwem muzycznym może być każde wydawnictwo niezależnie od jego charakteru (np. pełny album, album instrumentalny, album live, singiel, EP, PromoCD, MaxiCD, MaxiSingle itp.).

Do zgłoszenia projektu graficznego na konkurs uprawnione są media, autorzy projektów graficznych – nieograniczona ilość zgłoszeń, dystrybutorzy i wytwórnie muzyczne oraz partnerzy medialni i patroni konkursu.

Konkurs jest otwarty i przystąpić do niego może każdy autor projektu graficznego, którego okładka spełnia wymogi konkursu. Zgłoszenie powinno zostać przesłane w terminie od 15 listopada 2019 r. do 19 stycznia 2020 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.wm.poznan.pl.

Wyboru najlepszych okładek płytowych, które zaprezentowane zostaną na wystawie w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu w okresie od 27 marca do 26 kwietnia 2020 r., dokonuje specjalnie powołane w tym celu jury konkursowe. W skład jury wchodzą osoby rekrutowane spośród przedstawicieli branży muzycznej i artystycznej.

Jury konkursowe dokona wyboru 30 okładek (w zależności od poziomu zgłoszeń) w dwóch etapach:

  • pierwszy etap – 27 stycznia – 2 lutego 2020 (etap internetowy),
  • drugi etap – 10 – 14 lutego 2020 (obrady jury).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w kwocie 5.000 zł, a jego praca zostanie oznaczona jako zwycięska na wystawie pokonkursowej w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych prac jury konkursowe ma prawo przyznać nagrody dodatkowe. Jury przyzna również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Nagroda ta będzie miała charakter finansowy.

Więcej informacji, regulamin: http://konkurs3030.creocube.eu/regulamin.php

Źródło: Wydawnictwo Miejskie Posnania

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Świeć się z Energą - Zamość i Rzeszów na podium
Świetlna przemiana Zamościa i Rzeszowa jakie przygotowała firma Multidekor zdobyły uznanie publiczności i znalazły się na podium konkursu na najpiękniej rozświetlone miasto. Co sprawiło, że iluminacje Zamościa i Rzeszowa tak zachwyciły internautów?
Konkurs na gadżety promocyjne dla Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy. Na prace konkursowe czekamy do 28 lutego 2020 roku. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową.
Emanacje 2020: konkurs na plakat. Do wygrania zlecenie na projekty
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza do udziału w konkursie na projekt graficzny plakatu 8. Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE 2020
VI edycja Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019
Do 19 stycznia 2020 roku trwa nabór do Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019 roku, którego pomysłodawcą był wybitny polski grafik Rosław Szaybo. Wyboru prac na wystawę oraz zwycięzców dokona Jury złożone z ekspertów z zakresu sztuk plastycznych i branży muzycznej. Wśród członków Jury znajdzie się między innymi ubiegłoroczny zwycięzca, jeden z najbardziej...
16 miast walczy o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce
Bydgoszcz, Radom, Zamość, a może Rzeszów? Kto wygra 11. edycję plebiscytu miast „Świeć się z Energą” na najpiękniejsze świąteczne iluminacje? Finałowe głosowanie trwa od 7 do 15 stycznia. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz dodatkowe nagrody od Grupy Energa.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764