logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową 2019 roku

   22.11.2019, przeczytano 1030 razy
ilustracjastrzałka

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań. Jego celem jest wyłonienie trzydziestu najlepszych projektów graficznych, które zdobiły okładki płyt wydanych w 2019 r. oraz ich prezentacja na wystawie pokonkursowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-30-30-na-najlepsza-okladke-plytowa-2019-roku,384832,artykul.html

Konkurs adresowany jest do projektantów graficznych, którzy wykonali projekty wykorzystane jako okładki płytowe wydane w 2019 roku. Do konkursu kwalifikuje się każde wydawnictwo muzyczne niezależnie od rodzaju i formatu nośnika (np. płyta kompaktowa, płyta winylowa, kaseta magnetofonowa itp.), a także wydawnictwa muzyczne dostępne wyłącznie w legalnej dystrybucji cyfrowej (np. poprzez serwisy streamingowe lub platformy muzyczne). Wydawnictwem muzycznym może być każde wydawnictwo niezależnie od jego charakteru (np. pełny album, album instrumentalny, album live, singiel, EP, PromoCD, MaxiCD, MaxiSingle itp.).

Do zgłoszenia projektu graficznego na konkurs uprawnione są media, autorzy projektów graficznych – nieograniczona ilość zgłoszeń, dystrybutorzy i wytwórnie muzyczne oraz partnerzy medialni i patroni konkursu.

Konkurs jest otwarty i przystąpić do niego może każdy autor projektu graficznego, którego okładka spełnia wymogi konkursu. Zgłoszenie powinno zostać przesłane w terminie od 15 listopada 2019 r. do 19 stycznia 2020 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.wm.poznan.pl.

Wyboru najlepszych okładek płytowych, które zaprezentowane zostaną na wystawie w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu w okresie od 27 marca do 26 kwietnia 2020 r., dokonuje specjalnie powołane w tym celu jury konkursowe. W skład jury wchodzą osoby rekrutowane spośród przedstawicieli branży muzycznej i artystycznej.

Jury konkursowe dokona wyboru 30 okładek (w zależności od poziomu zgłoszeń) w dwóch etapach:

  • pierwszy etap – 27 stycznia – 2 lutego 2020 (etap internetowy),
  • drugi etap – 10 – 14 lutego 2020 (obrady jury).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w kwocie 5.000 zł, a jego praca zostanie oznaczona jako zwycięska na wystawie pokonkursowej w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. W przypadku wysokiego poziomu zgłoszonych prac jury konkursowe ma prawo przyznać nagrody dodatkowe. Jury przyzna również Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie projektowania okładek płytowych. Nagroda ta będzie miała charakter finansowy.

Więcej informacji, regulamin: http://konkurs3030.creocube.eu/regulamin.php

Źródło: Wydawnictwo Miejskie Posnania

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IAB Polska partnerem konkursu Genius Universitatis 2023
Wystartowała XI edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać ich najlepsze reklamowe działania. IAB Polska po raz kolejny jest partnerem konkursu, w którego kapitule zasiada nasza przedstawicielka - Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji, IAB Polska.
Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
Laureaci trzeciego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Cultureform
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Międzynarodowe jury rozstrzygnęło jej trzeci etap. Wyłonieni twórcy reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich prace przecierają szlaki w świecie designu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764