logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu

   15.08.2018, przeczytano 1488 razy
ilustracjastrzałka

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu użytkowego z wykorzystaniem twórczo przetworzonego i zinterpretowanego obiektu dziedzictwa kulturowego dostępnego w zbiorach zdigitalizowanych kolekcji polskich muzeów i instytucji kultury.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-3d-%E2%80%93-dziedzictwo-dla-dizajnu,37589,artykul.html

Zaprojektowany przedmiot może być wykonany z dowolnych materiałów i mieć wysoki potencjał wdrożeniowy. W projekcie musi zostać wykorzystany motyw lub technika zaczerpnięta z dowolnego zdigitalizowanego obiektu z zasobów domeny publicznej, znajdujących się na portalach internetowych polskich muzeów oraz innych instytucji kultury.

Forma pracy, oprócz warunków użytecznych, powinna spełniać aspekty estetyczne. Przedmiot powinien reprezentować wysoki poziom artystyczny i merytoryczny. Cenne jest niekonwencjonalne i oryginalne potraktowanie tematu.

Nadesłane projekty oceni jury w składzie: Czesława Frejlich, projektantka wzornictwa przemysłowego i wykładowczyni krakowskiej i warszawskiej ASP, Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, Monika Rydygier, historyczka sztuki i kuratorka wystaw w MCK, Lubomira Trojan, etnolożka i antropolożka kultury związana z Zamkiem Cieszyn oraz Alfred Marek, projektant architektury i wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w dniu 17 listopada 2018 roku w siedzibie MCK. Prace zwycięzców oraz osób wyróżnionych zostaną zaprezentowane na niepowtarzalnej wystawie (przygotowanej w ramach konkursu).

Nagrody konkursowe:

  • I miejsce –  5 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 2 000 zł

Termin przesyłania prac konkursowych: 31 października 2018 roku.

Ogłoszenie wyników: 17 listopada 2018 roku.

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Centrum Kultury.

Źródło: Międzynarodowe Centrum Kultury

mck.krakow.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Reasumując, za nagrodę, w najlepszym przypadku 5 tys. brutto, nagrodzony:
- odda projekt,
- zgodzi się na jego produkcję, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na wprowadzanie zmian w projekcie, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na opracowywanie i produkcję utwórów zależnych, bez dodatkowego wynagrodzenia.

I to wszystko firmują ludzie, którzy mienią się być specjalistami od wzornictwa.

avatar użytkownika
,

Ci ludzie są specjalistami od wzornictwa. Znasz osobiście choć jedną z tych osób wymienionych tu z nazwiska?  

,

I firmują konkurs z takimi żenującymi nagrodami?  

,

1. 2+3D Sp. z o.o., redaktor naczelna Czesława Frejlich
2. www.2plus3d.pl/artykuly/cennik-3d (rok 2010)
3. www.2plus3d.pl/assets/images/1071_lightbox_Cennik-3D.jpg
4. Przykładowe wyliczenie dla wzoru przemysłowego, wg wzoru z artykułu, zakładające MINimalne współczynniki.
Dla roku 2010 - 10 200 PLN.
Dla roku 2018 - 18 633 PLN

Nagroda główna w konkursie wynosi 5 000 PLN BRUTTO.
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten cennik?  

,

Zachętą do udziału w konkursie są oczywiście nagrody pieniężne, więc ich wysokość i ilość – powinny być co najmniej trzy – wpływa na liczbę zgłoszeń.
Należy wyraźnie zaznaczyć, że nagrody pieniężne nie obejmują wynagrodzeń za odstąpienie praw majątkowych do projektu, które powinno być przedmiotem odrębnych negocjacji.
(...)
Warunki i zasady konkursów nie powinny budzić wątpliwości co do tego, że udział w konkursie nie jest jednoznaczny ze zgodą projektantów na komercyjne wykorzystanie ich prac.
(...)
Aby konkurs spełniał międzynarodowe wymagania, większość jurorów nie może pochodzić z jednego kraju. Powinni reprezentować możliwie liczne kraje i regiony świata, o odmiennych gustach i tradycjach. Konkurs projektowy światowej rangi powinien mieć jurorów reprezentujących pięć kontynentów.
(...)
Sukces konkursu zależy od ustalenia satysfakcjonujących obie strony warunków. Sformułowane tu regulaminy i wytyczne mają zagwarantować organizatorom pozytywne wyniki, a uczestnikom – uczciwe reguły.
(...)
Nagrody, razem z późniejszymi honorariami za wdrożenie projektu, powinny być znacząco wyższe od honorarium, które byłoby wypłacone w przypadku opracowania tego samego projektu na warunkach normalnego zlecenia.


26.10.2019
http://www.2plus3d.pl/artykuly/konkursy-projektowe-cz1-profesjonalisci
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten tekst? Rozumiesz z czym masz tutaj do czynienia, czy też hasło "konkurs" powoduje że krew zalewa Ci pole widzenia?  

,

Rób z siebie idiotę dalej.  

avatar użytkownika
,

Jak Ty sobie w życiu radzisz - sam wśród idiotów, naciągaczy, dyletantów... Ciężko jest?  

,

Jak wszyscy - omijam z daleka.  

avatar użytkownika
,

Omijasz? Komentarz świadczą o czymś zupełnie przeciwnym - raczej szukasz okazji do zaczepki.  

,

Ja komentuję artykuł. To, że jakiś idiota mnie zaczepia w niczym mi nie przeszkadza.  

avatar użytkownika
,

Czyli nie omijasz, a dajesz zdecydowany odpór!  

,

Nie.   

Najnowsze w tym dziale

Kampania Apartamentów Opacka z podwójnym wyróżnieniem w konkursie Kreatura 2022
Kampania Apartamentów Opacka w Gdańsku Oliwie opracowana przez agencję Communication Unlimited dla firmy Invest Komfort otrzymała dwa wyróżnienia w konkursie Kreatura, który od ponad 25 lat nagradza niezależne myślenie, nowatorskie i oryginalne projekty marketingowe.
Najlepsze dyplomy wybrane. W finale Graduation Projects 29 prac
Jury międzynarodowego przeglądu najlepszych prac dyplomowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier zdecydowało o wyborze 29 laureatów, którzy w pierwszym kwartale 2023 roku zaprezentują swoje dyplomy magisterskie i licencjackie na wystawie w Zamku Cieszyn.
Atrium Poland Real Estate z dwoma nagrodami podczas PRCH Retail Awards 2022
Za nami XIII edycja prestiżowego konkursu PRCH Retail Awards organizowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych. Firma Atrium Poland Real Estate, właściciel i zarządca takich centrów jak Wars Sawa Junior, Atrium Promenada, Galeria Dominikańska czy Focus w Bydgoszczy zdobyła nagrody w kategoriach Wydarzenie Roku i Kampania Otwacia.
Złote Spinacze 2022 rozdane
Znamy zwycięzców 20. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie aż 100 nagród – 31 Złotych, 35 Srebrnych oraz 34 Brązowych Spinaczy. Tytanowy Spinacz dla „Najlepszego w konkursie” trafił do agencji MSL.
Nikon i partnerze ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year
Nikon, CIWEM, WaterBear i Arup z przyjemnością ogłaszają zwycięzców konkursu Environmental Photographer of the Year w 2022 r. W dorocznym konkursie, organizowanym już po raz 15, są nagradzane najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata, dzięki czemu wydarzenie to stanowi międzynarodową platformę do zwiększania świadomości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764