logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu

   15.08.2018, przeczytano 1186 razy
ilustracjastrzałka

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu użytkowego z wykorzystaniem twórczo przetworzonego i zinterpretowanego obiektu dziedzictwa kulturowego dostępnego w zbiorach zdigitalizowanych kolekcji polskich muzeów i instytucji kultury.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-3d-%E2%80%93-dziedzictwo-dla-dizajnu,37589,artykul.html

Zaprojektowany przedmiot może być wykonany z dowolnych materiałów i mieć wysoki potencjał wdrożeniowy. W projekcie musi zostać wykorzystany motyw lub technika zaczerpnięta z dowolnego zdigitalizowanego obiektu z zasobów domeny publicznej, znajdujących się na portalach internetowych polskich muzeów oraz innych instytucji kultury.

Forma pracy, oprócz warunków użytecznych, powinna spełniać aspekty estetyczne. Przedmiot powinien reprezentować wysoki poziom artystyczny i merytoryczny. Cenne jest niekonwencjonalne i oryginalne potraktowanie tematu.

Nadesłane projekty oceni jury w składzie: Czesława Frejlich, projektantka wzornictwa przemysłowego i wykładowczyni krakowskiej i warszawskiej ASP, Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, Monika Rydygier, historyczka sztuki i kuratorka wystaw w MCK, Lubomira Trojan, etnolożka i antropolożka kultury związana z Zamkiem Cieszyn oraz Alfred Marek, projektant architektury i wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w dniu 17 listopada 2018 roku w siedzibie MCK. Prace zwycięzców oraz osób wyróżnionych zostaną zaprezentowane na niepowtarzalnej wystawie (przygotowanej w ramach konkursu).

Nagrody konkursowe:

  • I miejsce –  5 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 2 000 zł

Termin przesyłania prac konkursowych: 31 października 2018 roku.

Ogłoszenie wyników: 17 listopada 2018 roku.

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Centrum Kultury.

Źródło: Międzynarodowe Centrum Kultury

mck.krakow.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Reasumując, za nagrodę, w najlepszym przypadku 5 tys. brutto, nagrodzony:
- odda projekt,
- zgodzi się na jego produkcję, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na wprowadzanie zmian w projekcie, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na opracowywanie i produkcję utwórów zależnych, bez dodatkowego wynagrodzenia.

I to wszystko firmują ludzie, którzy mienią się być specjalistami od wzornictwa.

avatar użytkownika
,

Ci ludzie są specjalistami od wzornictwa. Znasz osobiście choć jedną z tych osób wymienionych tu z nazwiska?  

,

I firmują konkurs z takimi żenującymi nagrodami?  

,

1. 2+3D Sp. z o.o., redaktor naczelna Czesława Frejlich
2. www.2plus3d.pl/artykuly/cennik-3d (rok 2010)
3. www.2plus3d.pl/assets/images/1071_lightbox_Cennik-3D.jpg
4. Przykładowe wyliczenie dla wzoru przemysłowego, wg wzoru z artykułu, zakładające MINimalne współczynniki.
Dla roku 2010 - 10 200 PLN.
Dla roku 2018 - 18 633 PLN

Nagroda główna w konkursie wynosi 5 000 PLN BRUTTO.
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten cennik?  

,

Zachętą do udziału w konkursie są oczywiście nagrody pieniężne, więc ich wysokość i ilość – powinny być co najmniej trzy – wpływa na liczbę zgłoszeń.
Należy wyraźnie zaznaczyć, że nagrody pieniężne nie obejmują wynagrodzeń za odstąpienie praw majątkowych do projektu, które powinno być przedmiotem odrębnych negocjacji.
(...)
Warunki i zasady konkursów nie powinny budzić wątpliwości co do tego, że udział w konkursie nie jest jednoznaczny ze zgodą projektantów na komercyjne wykorzystanie ich prac.
(...)
Aby konkurs spełniał międzynarodowe wymagania, większość jurorów nie może pochodzić z jednego kraju. Powinni reprezentować możliwie liczne kraje i regiony świata, o odmiennych gustach i tradycjach. Konkurs projektowy światowej rangi powinien mieć jurorów reprezentujących pięć kontynentów.
(...)
Sukces konkursu zależy od ustalenia satysfakcjonujących obie strony warunków. Sformułowane tu regulaminy i wytyczne mają zagwarantować organizatorom pozytywne wyniki, a uczestnikom – uczciwe reguły.
(...)
Nagrody, razem z późniejszymi honorariami za wdrożenie projektu, powinny być znacząco wyższe od honorarium, które byłoby wypłacone w przypadku opracowania tego samego projektu na warunkach normalnego zlecenia.


26.10.2019
http://www.2plus3d.pl/artykuly/konkursy-projektowe-cz1-profesjonalisci
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten tekst? Rozumiesz z czym masz tutaj do czynienia, czy też hasło "konkurs" powoduje że krew zalewa Ci pole widzenia?  

,

Rób z siebie idiotę dalej.  

avatar użytkownika
,

Jak Ty sobie w życiu radzisz - sam wśród idiotów, naciągaczy, dyletantów... Ciężko jest?  

,

Jak wszyscy - omijam z daleka.  

avatar użytkownika
,

Omijasz? Komentarz świadczą o czymś zupełnie przeciwnym - raczej szukasz okazji do zaczepki.  

,

Ja komentuję artykuł. To, że jakiś idiota mnie zaczepia w niczym mi nie przeszkadza.  

avatar użytkownika
,

Czyli nie omijasz, a dajesz zdecydowany odpór!  

,

Nie.   

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Grand Press Photo 2020 w Galerii Signs.pl
Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020. Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia lekarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Zwycięskie prace prezentujemy w Galerii Signs.pl.
Znamy laureatów III edycji Design by Śliwka Nałęczowska
Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874 prac.
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764