logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu

   15.08.2018, przeczytano 1094 razy
ilustracjastrzałka

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu użytkowego z wykorzystaniem twórczo przetworzonego i zinterpretowanego obiektu dziedzictwa kulturowego dostępnego w zbiorach zdigitalizowanych kolekcji polskich muzeów i instytucji kultury.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-3d-%E2%80%93-dziedzictwo-dla-dizajnu,37589,artykul.html

Zaprojektowany przedmiot może być wykonany z dowolnych materiałów i mieć wysoki potencjał wdrożeniowy. W projekcie musi zostać wykorzystany motyw lub technika zaczerpnięta z dowolnego zdigitalizowanego obiektu z zasobów domeny publicznej, znajdujących się na portalach internetowych polskich muzeów oraz innych instytucji kultury.

Forma pracy, oprócz warunków użytecznych, powinna spełniać aspekty estetyczne. Przedmiot powinien reprezentować wysoki poziom artystyczny i merytoryczny. Cenne jest niekonwencjonalne i oryginalne potraktowanie tematu.

Nadesłane projekty oceni jury w składzie: Czesława Frejlich, projektantka wzornictwa przemysłowego i wykładowczyni krakowskiej i warszawskiej ASP, Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival, Monika Rydygier, historyczka sztuki i kuratorka wystaw w MCK, Lubomira Trojan, etnolożka i antropolożka kultury związana z Zamkiem Cieszyn oraz Alfred Marek, projektant architektury i wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w dniu 17 listopada 2018 roku w siedzibie MCK. Prace zwycięzców oraz osób wyróżnionych zostaną zaprezentowane na niepowtarzalnej wystawie (przygotowanej w ramach konkursu).

Nagrody konkursowe:

  • I miejsce –  5 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 2 000 zł

Termin przesyłania prac konkursowych: 31 października 2018 roku.

Ogłoszenie wyników: 17 listopada 2018 roku.

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Centrum Kultury.

Źródło: Międzynarodowe Centrum Kultury

mck.krakow.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Reasumując, za nagrodę, w najlepszym przypadku 5 tys. brutto, nagrodzony:
- odda projekt,
- zgodzi się na jego produkcję, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na wprowadzanie zmian w projekcie, bez dodatkowego wynagrodzenia,
- zgodzi się na opracowywanie i produkcję utwórów zależnych, bez dodatkowego wynagrodzenia.

I to wszystko firmują ludzie, którzy mienią się być specjalistami od wzornictwa.

avatar użytkownika
,

Ci ludzie są specjalistami od wzornictwa. Znasz osobiście choć jedną z tych osób wymienionych tu z nazwiska?  

,

I firmują konkurs z takimi żenującymi nagrodami?  

,

1. 2+3D Sp. z o.o., redaktor naczelna Czesława Frejlich
2. www.2plus3d.pl/artykuly/cennik-3d (rok 2010)
3. www.2plus3d.pl/assets/images/1071_lightbox_Cennik-3D.jpg
4. Przykładowe wyliczenie dla wzoru przemysłowego, wg wzoru z artykułu, zakładające MINimalne współczynniki.
Dla roku 2010 - 10 200 PLN.
Dla roku 2018 - 18 633 PLN

Nagroda główna w konkursie wynosi 5 000 PLN BRUTTO.
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten cennik?  

,

Zachętą do udziału w konkursie są oczywiście nagrody pieniężne, więc ich wysokość i ilość – powinny być co najmniej trzy – wpływa na liczbę zgłoszeń.
Należy wyraźnie zaznaczyć, że nagrody pieniężne nie obejmują wynagrodzeń za odstąpienie praw majątkowych do projektu, które powinno być przedmiotem odrębnych negocjacji.
(...)
Warunki i zasady konkursów nie powinny budzić wątpliwości co do tego, że udział w konkursie nie jest jednoznaczny ze zgodą projektantów na komercyjne wykorzystanie ich prac.
(...)
Aby konkurs spełniał międzynarodowe wymagania, większość jurorów nie może pochodzić z jednego kraju. Powinni reprezentować możliwie liczne kraje i regiony świata, o odmiennych gustach i tradycjach. Konkurs projektowy światowej rangi powinien mieć jurorów reprezentujących pięć kontynentów.
(...)
Sukces konkursu zależy od ustalenia satysfakcjonujących obie strony warunków. Sformułowane tu regulaminy i wytyczne mają zagwarantować organizatorom pozytywne wyniki, a uczestnikom – uczciwe reguły.
(...)
Nagrody, razem z późniejszymi honorariami za wdrożenie projektu, powinny być znacząco wyższe od honorarium, które byłoby wypłacone w przypadku opracowania tego samego projektu na warunkach normalnego zlecenia.


26.10.2019
http://www.2plus3d.pl/artykuly/konkursy-projektowe-cz1-profesjonalisci
  

avatar użytkownika
,

Jakiś biznes złożył tu zamówienie komercyjne, że wywlekasz ten tekst? Rozumiesz z czym masz tutaj do czynienia, czy też hasło "konkurs" powoduje że krew zalewa Ci pole widzenia?  

,

Rób z siebie idiotę dalej.  

avatar użytkownika
,

Jak Ty sobie w życiu radzisz - sam wśród idiotów, naciągaczy, dyletantów... Ciężko jest?  

,

Jak wszyscy - omijam z daleka.  

avatar użytkownika
,

Omijasz? Komentarz świadczą o czymś zupełnie przeciwnym - raczej szukasz okazji do zaczepki.  

,

Ja komentuję artykuł. To, że jakiś idiota mnie zaczepia w niczym mi nie przeszkadza.  

avatar użytkownika
,

Czyli nie omijasz, a dajesz zdecydowany odpór!  

,

Nie.   

Najnowsze w tym dziale

4 nagrody dla Bluerank w konkursie Performance Marketing Diamonds
Tytuł Agencji Roku, Grand Prix za kampanię SEO dla DOZ, główne nagrody za kampanie paid social media dla Promedica24 i SEO Emergency Quest dla DOZ. Tegoroczny konkurs Performance Marketing Diamonds, którego rozstrzygnięcie odbyło się 17 października w Warszawie należał do Bluerank.
Laureaci Grand Video Awards 2019
Podczas gali Grand Video Awards 2019 Grupa Filmowa Darwin otrzymała nagrodę dla Kanału Roku, odebrała też statuetkę w kategorii Rozrywka i komedia. Nagrodę Widzów otrzymał Krzysztof Gonciarz. Jury wyłoniło zwycięzców w 10 kategoriach, nagrody przyznali też partnerzy GVA 2019. Patronami medialnymi konkursu po raz kolejny była Wyborcza.pl oraz CoJestGrane24.
Znamy finalistów tegorocznej edycji festiwalu Golden Drum
26. Międzynarodowy Festiwal Golden Drum ogłosił finalistów tegorocznej edycji konkursu.  Do organizatorów spłynęło 1150 prac, z czego 883 uczestniczyło w głównym konkursie a 267 było zgłoszonych do konkursu Young Drummers. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas piątkowej ceremonii wręczenia nagród, która będzie miała miejsce w piątek wieczorem  w hotelu Slovenija w...
Druga edycja Antalis Interior Design Award
Antalis, europejski dystrybutor papierów, rozwiązań opakowaniowych i komunikacji wizualnej, ogłasza drugą edycję Antalis Interior Design Award 2019, konkursu dedykowanego architektom i projektantom z całego świata. Ideą konkursu jest wyłonienie talentów, które w kreatywny sposób potrafią przekształcić przestrzeń w miejsce do życia.  
Gemini Park Tychy z nagrodą za kampanię otwarcia
Gemini Park Tychy  zostało docenione w prestiżowym konkursie PRCH Retail Awards 2019, który organizuje Polska Rada Centrów Handlowych. Wczoraj w nocy galeria zgarnęła dla siebie nagrodę w kategorii "Kampania otwarcia/przebudowy/modernizacji obiektu handlowego roku".
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764