logo
WIADOMOŚCI

Konkurs Mazda Design 2017/37

Mateusz Zawiślak  PR 08.05.2017, przeczytano 378 razy
ilustracjastrzałka

Rozpoczęła się ósma edycja konkursu dla projektantów: Mazda Design 2017/37, tym razem pod hasłem "Piękno przyszłości". Tematem konkursowych zadań są przedmioty codziennego użytku, wnętrze samochodu oraz znaki graficzne ze świata, który dopiero nadejdzie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-mazda-design-2017-37,32363,artykul.html

Mazda Design 2017/37 to nowa odsłona konkursu, który od siedmiu lat nagradza nowatorskie projekty z dziedziny designu. Zadaniem uczestników - w tym roku wyłącznie studentów i absolwentów szkół oraz kierunków artystycznych i projektowych - jest stworzenie oryginalnej pracy w jednej z kategorii: Człowiek, Przestrzeń, Znak. Projekty muszą spełniać wysokie wymagania estetyczne, przełamywać  konwencje i być spójne z filozofią projektowania Mazdy - KODO (Dusza Ruchu) oraz odnosić się do niedalekiej przyszłości.

Człowiek
- jednym z zadań jest zaprojektowanie rzeczy osobistej (istniejącej lub takiej, która zostanie wymyślona) - akcesoriów, ubrań, biżuterii, urządzeń i sprzętów, które w 2037 będą bezpośrednio towarzyszyć nam w całodziennej aktywności.

Przestrzeń - zadanie w tej kategorii to stworzenie koncepcji wnętrza Mazdy przyszłości. Funkcje tego wnętrza, kształt i wyposażenie zależą od tego jak projektant wyobraża sobie potrzeby, wygodę i poczucie piękna człowieka w 2037 roku.

Znak - to kategoria skierowana przede wszystkim do młodych grafików. Zadanie polega na  zaprojektowaniu skończonego systemu znaków graficznych, za pomocą których będziemy kontaktować się w 2037 roku ze swoim samochodem.

Prace oceni jury: Kevin Rice - dyrektor europejskiego centrum designu Mazdy, analityk trendów w dziedzinie designu i innowacji - Zuzanna Skalska, prof. Jerzy Porębski - wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek - Maja Ganszyniec, Paweł Miszewski - projektant łączący świat obrazów i dźwięków, bloger Michał Mazur oraz dziennikarze - Anna Grużewska i Filip Niedenthal.

Najlepsza praca w każdej kategorii otrzyma nagrodę: 10 000 PLN, a jeden ze zwycięskich projektów tytuł GRAND PRIX i dodatkowe 5 000 PLN.

Prace można zgłaszać do 10 września 2017 r. na stronie www.mazdadesign.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu - w październiku 2017 roku.

Źródło: Agencja Republic

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci: 6. edycja
„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu ich projektowania, w tym roku poświęconą tematowi „Bohater w ilustrowanych książkach dla dzieci” oraz szereg wystaw.
Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018 wybrana
Za nami 16. edycja lokalnych finałów Imagine Cup. Trzy drużyny: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej oraz Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską, zwyciężyły odpowiednio w kategoriach Artificial Intelligence, Mixed Reality i Big Data. Podium dopełniła drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońs...
3 nominacje dla ATS Display w konkursie POPAI France
POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach.
Laureaci 57. edycji Standout. Light+Building 2018
12 kwietnia 2018 roku poznaliśmy Laureatów StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Celem StandOUT. jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.
Design32: Najlepsze dyplomy projektowe ASP
Design 32 to konkurs wyłaniający najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Przegląd dyplomowych prac magisterskich organizowany przez ASP w Katowicach jest nie tylko prestiżowym, branżowym wydarzeniem, ale również prezentacją aktualnych tendencji w dizajnie. To już ósma edycja tego wydarzenia.
 
środa 25.04.2018, 68 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone