logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na logo festiwalu Krakowskie Reminiscencje Teatralne

   24.02.2011, przeczytano 5559 razy
ilustracjastrzałka
Krakowskie Reminiscencje Teatralne www.krt-festival.pl

Stowarzyszenie Rotunda zorganizowało konkurs, którego celem jest uzyskanie znaku identyfikującego festiwal Krakowskie Reminiscencje Teatralne w kraju i za granicą.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-logo-festiwalu-krakowskie-reminiscencje-teatralne,12063,artykul.html

Znak spełniać musi ''wszystkie wymogi nowoczesnej sztuki projektowania logotypów i obowiązujących trendów design''. Wg wymienionych przez organizatora kryteriów, logo ma: 

  • być czytelne, charakterystyczne, łatwe do zapamiętania, atrakcyjne graficznie i unikatowe
  • być funkcjonalne, łatwo adaptowalne (rozmiar, kolor)
  • oddawać ducha nowoczesnego międzynarodowego festiwalu teatralnego, który jest: aktualny, dynamiczny, poszukujący, odkrywczy, świeży, ambitny, zaangażowany
  • zawierać skrót nazwy festiwalu: KRT
  • nie powinno być obciążone treścią i wartościami, które niesie ze sobą pełna nazwa festiwalu ani odwoływać się do nich (nie powinno nawiązywać do tradycji, przeszłości itp.)

Logo będzie wykorzystywane w celach identyfikacyjnych, popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych (na stronie internetowej, plakatach, folderach, ulotkach oraz innych drukach festiwalu).

Projekt zawierać ma znak graficzny ze skrótem nazwy festiwalu (KRT); znak graficzny (ze skrótem nazwy festiwalu) z polską wersją pełniej nazwy festiwalu (Krakowskie Reminiscencje Teatralne); znak graficzny (ze skrótem nazwy festiwalu) z angielską wersją pełnej nazwy festiwalu: Krakow Theatrical Reminiscences, znak graficzny z napisem KRT Productions.

Przygotowane logo powinno zostać dostarczone drogą e-mail na adres: konkurs(małpa)krt-festival.pl lub w formie zapisanej na płycie CD do siedziby biura festiwalu: 

Krakowskie Reminiscencje Teatralne
Stowarzyszenie Rotunda
ul. Oleandry 1
30-060 Kraków.

Na przesyłce powinien być umieszczony napis: ''Konkurs na logo KRT''. Do prezentacji należy załączyć w osobnym pliku lub dokumencie dane osobowe i kontaktowe (adres e-mail, telefon) autora wraz z symbolicznym oznaczeniem pracy.

Termin zgłoszeń przypada na 7 marca 2011 r., a każdy uczestnik złożyć może maksymalnie trzy projekty konkursowe. Nagroda dla zwycięzcy wyniesie 3000 zł. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 marca 2011 roku. Zwycięzca zostanie poinformowany o wynikach telefonicznie oraz na stronie internetowej festiwalu.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest w pliku PDF na stronie www.krt-festival.pl

Źródło: Stowarzyszenie Rotunda

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Jak rozumiem z regulaminu, to nagrodę jeśli oczywiście zostanie przyznana,
można odebrać dopiero po złożeniu dodatkowych! projektów: wizytówka, teczka... ?

avatar użytkownika
,

Wygląda na to, że masz rację. W dodatku nie bardzo wiadomo co to znaczy "nadzór autorski nad wprowadzaniem systemu identyfikacji wizualnej" - może trzeba będzie stać przy maszynie drukarskiej przy każdym druku teraz i w przyszłości? Albo nadzorować każdorazowo przygotowanie elementów oznakowania imprezy i elementów promujących ją na mieście?  

avatar użytkownika
,

I już po konkursie. Napłynęło na ten konkurs ponad 200 projektów.
Jednak jak podaje strona www festiwalu żaden z nich nie spełniał oczekiwań związanych z nową identyfikacją festiwalu!
pozdrawiam :-)

Najnowsze w tym dziale

Dyplomy FNC 2019 – nabór prac
FONT nie czcionka! już po raz szósty organizuje zestawienie najlepszych dyplomów artystycznych i projektowych „Dyplomy FNC 2019”. Portal ma na celu promowanie młodych twórców, umożliwiając im zaprezentowanie swojej twórczości szerokiej liczbie odbiorców.
Konkurs na logo współpracy partnerskiej Wisły i Jabłonkowa
Konkurs jest adresowany do wszystkich zainteresowanych osób/podmiotów, w tym do studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych wyższych uczelni artystycznych oraz profesjonalnych artystów-grafików, grafików i projektantów.
RTB House, globalna spółka dostarczająca innowacyjne rozwiązania marketingowe dla największych marek z całego świata, dołączyła do prestiżowego grona firm docenionych za najlepsze praktyki HR-owe w swoim sektorze. We wtorek, 8 października, po raz pierwszy przyznano w Polsce nagrody LinkedIn Talent Awards.
Pentawards 2019 rozdane - projektanci Hibrands ze srebrnym trofeum
Za koncept Bee-Fee agencja została nagrodzona srebrną statuetką w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie projektowania opakowań – Pentawards.
2019 Benq Konkurs Photovue
Witamy w naszym nowym konkursie, którego celem jest zaprezentowanie Twojego fotograficznego talentu całemu światu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764