logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na logo Muzeum Żołnierzy Wyklętych

   27.01.2014, przeczytano 1858 razy

Miasto Ostrołęka ogłasza konkurs na stworzenie projektu logo Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. W konkursie przewidziana jest nagroda pieniężna. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000,00 zł brutto.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-logo-muzeum-zolnierzy-wykletych,20714,artykul.html

Ww lutym ubieglego roku, podczas XL Sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę o powstaniu w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Muzeum będzie miało swoją siedzibę w budynku po areszcie śledczym przy ulicy Traugutta.

- Jest tysiące bezimiennych żołnierzy, którzy czekają na naszą pamięć. Mimo źródeł historycznych i badań wielu naukowców nadal są tacy, którzy próbują zatrzeć historię. Do tej pory na stronach internetowych podawane są informacje o tym, jak to leśni zabijali. Takiego muzeum nie ma jeszcze w Polsce, zachęcam byśmy zrobili coś wyjątkowego - mówił podczas sesji prezydent Janusz Kotowski - to szansa dla Ostrołęki, by zaistnieć na muzealnej mapie Polski.

Na początku siłami samorządu powstanie kilka sal wystawowych. Stopniowo muzeum będzie powiększane o pracownie wykładowe i interaktywne, multimedialne zaplecze. Lokalni przedsiębiorcy zaoferowali pomoc w budowie repliki bunkrów, w których ukrywali się pod Ostrołęką żołnierze NZW. Spadkobiercy i rodziny "Wyklętych" oferują dostarczenie pamiątek po partyzantach. Samorząd Ostrołęki liczy na wsparcie idei Muzeum przez wszystkie szczeble samorządowe i centralne. Kolejnym krokiem jest właśnie konkurs na logo placówki. Regulamin konkursu (DOC) wraz z załącznikami można pobrać ze strony Urzędu Miasta: http://www.ostroleka.pl/doc/Przydatne_dokumenty/regulamin_konkurs_logo_MZW.doc

Źródło: UM Ostrołęka

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie tych kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. Łączna pula nagród wynosi ponad 30 000 zł. Produkty ze...
Festiwal Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - inicjatywa Komisji Europejskiej, łącząca Europejski Zielony Ład z codziennym życiem i otaczającą nas przestrzenią - powraca do Brukseli po raz drugi. Z tej okazji Komisja Europejska opublikowała specjalny raport, podkreślający osiągnięcia inicjatywy oraz najważniejsze fakty i liczby.
SEC Newgate CEE nominowana w PR Week Global Awards za Lex TVN
Kampania w obronie niezależnych mediów, stworzona przez SEC Newgate CEE dla TVN Warner Bros. Discovery, otrzymała nominację do nagrody PR Week Global Awards w kategorii Issues and Crisis. To jedyny projekt z Polski, który znalazł się w tym prestiżowym gronie i walczy o zwycięstwo w konkursie wyróżniającym najlepsze agencje i kampanie na świecie.
Global Good Awards 2024. Canon nagradza młodych aktywistów
Canon EMEA, światowy lider technologii obrazowania już piąty rok z rzędu patronuje nagrodzie Canon Young Champion of the Year przyznawanej w ramach projektu Global Good Awards. Wspierając wydarzenie, firma popularyzuje osiągnięcia młodych liderów. Zgłoszenia do kategorii Canon Young Champion of the Year rozpoczęły się w lutym, a kończą 3 maja 2024 r.
Znamy skład Komitetu Organizacyjnego Effie Poland 2024
Komitet Effie Awards Poland 2024 to 15 przedstawicieli agencji członkowskich SAR i marketerów. Zaproszenie do Komitetu specjalistów zarówno ze strony agencyjnej, jak i klienta, daje całościowe spojrzenie na branżę komunikacji marketingowej w zakresie trendów i zmian, ale przede wszystkim oczekiwań i potrzeb konsumenta.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764