logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

   22.03.2012, przeczytano 4242 razy
ilustracja

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-logo-solidarnej-polski-rozstrzygniety%3A-zamiast-nagrody---zlecenie,15062,artykul.html

Według informacji przedstawionych na konferencji prasowej w Sejmie, na konkurs wpłynęło ok. 700 propozycji. Według Jacka Kurskiego, zwycięski projekt jest propozycją firmy „PR Perspective” z Wrocławia, a w zamian „za to, że logo zostało przez organizatorów zaakceptowane” otrzyma ona zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji” na którą mają się złożyć ścianki wystawiennicze i standy, gadżety reklamowe i inne elementy.

Chcieliśmy się zwrócić do zwycięzców z prośbą o skomentowanie faktu, że nagroda w konkursie, jaką miało być 5 tys. zł, została zastąpiona propozycją wykonania kolejnej usługi. Niestety jak dotąd nie udało nam się trafić na ślad firmy o podanej przez Jacka Kurskiego nazwie. Milczy o niej Google, milczy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Na stronach klubu Solidarna Polska czytamy cytat z wypowiedzi Jacka Kurskiego: „To bardzo nowoczesne logo, które jest nowoczesnym wyrazem solidarności. Tak jak Solidarna Polska odwołuje się do wartości, solidarności pokoleń, poczucia wspólnoty narodowej, tak to logo wyraża to, że Polska jest rodziną rodzin”

Zupełnie inne opinie można znaleźć w komentarzach umieszczonych na profilach Solidarnej Polski w serwisach społecznościowych. Na Facebooku można zobaczyć pozostałe propozycje nadesłane na ogłoszony 2 tygodnie temu konkurs:
http://www.facebook.com/solidarnapl/photos

Źródło: inf. wł.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Kolejny dowód na to, że politycy nie dotrzymują słowa a zmiany partyjnych barw to tylko metoda na utrzymanie się przy stołku parlamentarnym, rządowym, europarlamentarnym.

avatar użytkownika
,

....dostaną zamówienie, za które zapłacą... miejscem na listach wyborczych?

avatar użytkownika
,

Chłopaki, czepiacie się. A przecież skoro firma jest nieistniejąca, to nie da się jej zapłacić, no nie?  

brak ikonki
,

Propozycje kojarzone jak widać z ich rodowodem zostały przez SP odrzucone a tych wzorów z PISowymi orzełkami pojawiło się co nie miara.

brak ikonki
,

a może Pan Kurski sam opracował logo podczas któregoś posiedzenia sejmu:):):)

brak ikonki
,

i wycykali tego co sie napracował...nieladnie..jak politycy daja przykład, to potem sie dziwią ze okradamy ten grajdoł i mamy szara strefę

Najnowsze w tym dziale

Cover awArts 2019 - znamy zwycięzców!
Już po raz siódmy wybrane zostały najlepsze okładki i oprawy polskich płyt w ramach konkursu Cover awArts. Na finalne zestawienie złożyło się 52.597 głosów internautów oraz praca 52-osobowego jury. W jego skład weszli artyści sztuk wizualnych (fotografowie, malarze, graficy), ludzie piszący o kulturze i sztuce...
European Content Awards: aż 6 nominacji dla wrocławskiej agencji Elephate
W pierwszej edycji European Content Awards agencja content marketingowa Elephate z Wrocławia może liczyć aż na sześć statuetek. Wyniki konkursu poznamy 27 lutego na uroczystej gali w Krakowie.
Mistrzowie świetlnych kadrów wybrani
Za nami 11. edycja konkursu „Świeć się z Energą”. Ta akcja to nie tylko plebiscyt najpiękniej oświetlonych polskich miast i pomoc potrzebującym. To także niesamowity konkurs fotograficzny. W tegorocznej edycji miłośnicy fotografii przesłali aż 1957 zdjęć! Już wiadomo, w czyje ręce trafią nagrody.
Świeć się z Energą - Zamość i Rzeszów na podium
Świetlna przemiana Zamościa i Rzeszowa jakie przygotowała firma Multidekor zdobyły uznanie publiczności i znalazły się na podium konkursu na najpiękniej rozświetlone miasto. Co sprawiło, że iluminacje Zamościa i Rzeszowa tak zachwyciły internautów?
Konkurs na gadżety promocyjne dla Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy. Na prace konkursowe czekamy do 28 lutego 2020 roku. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764