logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

   22.03.2012, przeczytano 4221 razy
ilustracja

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-logo-solidarnej-polski-rozstrzygniety%3A-zamiast-nagrody---zlecenie,15062,artykul.html

Według informacji przedstawionych na konferencji prasowej w Sejmie, na konkurs wpłynęło ok. 700 propozycji. Według Jacka Kurskiego, zwycięski projekt jest propozycją firmy „PR Perspective” z Wrocławia, a w zamian „za to, że logo zostało przez organizatorów zaakceptowane” otrzyma ona zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji” na którą mają się złożyć ścianki wystawiennicze i standy, gadżety reklamowe i inne elementy.

Chcieliśmy się zwrócić do zwycięzców z prośbą o skomentowanie faktu, że nagroda w konkursie, jaką miało być 5 tys. zł, została zastąpiona propozycją wykonania kolejnej usługi. Niestety jak dotąd nie udało nam się trafić na ślad firmy o podanej przez Jacka Kurskiego nazwie. Milczy o niej Google, milczy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Na stronach klubu Solidarna Polska czytamy cytat z wypowiedzi Jacka Kurskiego: „To bardzo nowoczesne logo, które jest nowoczesnym wyrazem solidarności. Tak jak Solidarna Polska odwołuje się do wartości, solidarności pokoleń, poczucia wspólnoty narodowej, tak to logo wyraża to, że Polska jest rodziną rodzin”

Zupełnie inne opinie można znaleźć w komentarzach umieszczonych na profilach Solidarnej Polski w serwisach społecznościowych. Na Facebooku można zobaczyć pozostałe propozycje nadesłane na ogłoszony 2 tygodnie temu konkurs:
http://www.facebook.com/solidarnapl/photos

Źródło: inf. wł.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Kolejny dowód na to, że politycy nie dotrzymują słowa a zmiany partyjnych barw to tylko metoda na utrzymanie się przy stołku parlamentarnym, rządowym, europarlamentarnym.

avatar użytkownika
,

....dostaną zamówienie, za które zapłacą... miejscem na listach wyborczych?

avatar użytkownika
,

Chłopaki, czepiacie się. A przecież skoro firma jest nieistniejąca, to nie da się jej zapłacić, no nie?  

brak ikonki
,

Propozycje kojarzone jak widać z ich rodowodem zostały przez SP odrzucone a tych wzorów z PISowymi orzełkami pojawiło się co nie miara.

avatar użytkownika
,

a może Pan Kurski sam opracował logo podczas któregoś posiedzenia sejmu:):):)

brak ikonki
,

i wycykali tego co sie napracował...nieladnie..jak politycy daja przykład, to potem sie dziwią ze okradamy ten grajdoł i mamy szara strefę

Najnowsze w tym dziale

4 nagrody dla Bluerank w konkursie Performance Marketing Diamonds
Tytuł Agencji Roku, Grand Prix za kampanię SEO dla DOZ, główne nagrody za kampanie paid social media dla Promedica24 i SEO Emergency Quest dla DOZ. Tegoroczny konkurs Performance Marketing Diamonds, którego rozstrzygnięcie odbyło się 17 października w Warszawie należał do Bluerank.
Laureaci Grand Video Awards 2019
Podczas gali Grand Video Awards 2019 Grupa Filmowa Darwin otrzymała nagrodę dla Kanału Roku, odebrała też statuetkę w kategorii Rozrywka i komedia. Nagrodę Widzów otrzymał Krzysztof Gonciarz. Jury wyłoniło zwycięzców w 10 kategoriach, nagrody przyznali też partnerzy GVA 2019. Patronami medialnymi konkursu po raz kolejny była Wyborcza.pl oraz CoJestGrane24.
Znamy finalistów tegorocznej edycji festiwalu Golden Drum
26. Międzynarodowy Festiwal Golden Drum ogłosił finalistów tegorocznej edycji konkursu.  Do organizatorów spłynęło 1150 prac, z czego 883 uczestniczyło w głównym konkursie a 267 było zgłoszonych do konkursu Young Drummers. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas piątkowej ceremonii wręczenia nagród, która będzie miała miejsce w piątek wieczorem  w hotelu Slovenija w...
Druga edycja Antalis Interior Design Award
Antalis, europejski dystrybutor papierów, rozwiązań opakowaniowych i komunikacji wizualnej, ogłasza drugą edycję Antalis Interior Design Award 2019, konkursu dedykowanego architektom i projektantom z całego świata. Ideą konkursu jest wyłonienie talentów, które w kreatywny sposób potrafią przekształcić przestrzeń w miejsce do życia.  
Gemini Park Tychy z nagrodą za kampanię otwarcia
Gemini Park Tychy  zostało docenione w prestiżowym konkursie PRCH Retail Awards 2019, który organizuje Polska Rada Centrów Handlowych. Wczoraj w nocy galeria zgarnęła dla siebie nagrodę w kategorii "Kampania otwarcia/przebudowy/modernizacji obiektu handlowego roku".
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764