logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

   22.03.2012, przeczytano 4261 razy
ilustracja

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-logo-solidarnej-polski-rozstrzygniety%3A-zamiast-nagrody---zlecenie,15062,artykul.html

Według informacji przedstawionych na konferencji prasowej w Sejmie, na konkurs wpłynęło ok. 700 propozycji. Według Jacka Kurskiego, zwycięski projekt jest propozycją firmy „PR Perspective” z Wrocławia, a w zamian „za to, że logo zostało przez organizatorów zaakceptowane” otrzyma ona zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji” na którą mają się złożyć ścianki wystawiennicze i standy, gadżety reklamowe i inne elementy.

Chcieliśmy się zwrócić do zwycięzców z prośbą o skomentowanie faktu, że nagroda w konkursie, jaką miało być 5 tys. zł, została zastąpiona propozycją wykonania kolejnej usługi. Niestety jak dotąd nie udało nam się trafić na ślad firmy o podanej przez Jacka Kurskiego nazwie. Milczy o niej Google, milczy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Na stronach klubu Solidarna Polska czytamy cytat z wypowiedzi Jacka Kurskiego: „To bardzo nowoczesne logo, które jest nowoczesnym wyrazem solidarności. Tak jak Solidarna Polska odwołuje się do wartości, solidarności pokoleń, poczucia wspólnoty narodowej, tak to logo wyraża to, że Polska jest rodziną rodzin”

Zupełnie inne opinie można znaleźć w komentarzach umieszczonych na profilach Solidarnej Polski w serwisach społecznościowych. Na Facebooku można zobaczyć pozostałe propozycje nadesłane na ogłoszony 2 tygodnie temu konkurs:
http://www.facebook.com/solidarnapl/photos

Źródło: inf. wł.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Kolejny dowód na to, że politycy nie dotrzymują słowa a zmiany partyjnych barw to tylko metoda na utrzymanie się przy stołku parlamentarnym, rządowym, europarlamentarnym.

avatar użytkownika
,

....dostaną zamówienie, za które zapłacą... miejscem na listach wyborczych?

avatar użytkownika
,

Chłopaki, czepiacie się. A przecież skoro firma jest nieistniejąca, to nie da się jej zapłacić, no nie?  

brak ikonki
,

Propozycje kojarzone jak widać z ich rodowodem zostały przez SP odrzucone a tych wzorów z PISowymi orzełkami pojawiło się co nie miara.

brak ikonki
,

a może Pan Kurski sam opracował logo podczas któregoś posiedzenia sejmu:):):)

brak ikonki
,

i wycykali tego co sie napracował...nieladnie..jak politycy daja przykład, to potem sie dziwią ze okradamy ten grajdoł i mamy szara strefę

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. Z tej okazji świętujemy. Na towarzyszącym nagrodzie festiwalu Miasto Słowa będziemy starali się uchwycić i przeżyć raz jaszcze najważniejsze momenty w literaturze dwudziestego pierwszego wieku. Chcielibyśmy, żeby dopełnieniem tych festiwalowych spotkań i rozmów była...
Statuetki w miedzynarodowym konkursie Zoomart 2020 rozdane
Jury Festiwalu i Konkursu kalendarzy ZoomArt 2020 ogłosiło laureatów konkursu w różnych kategoriach.
Drukarka termotransferowa DTG Oki Pro9541WT A3+ zdobyła dwie nagrody
Niedawno wprowadzona przez firmę OKI Europe 5-kolorowa cyfrowa drukarka termotransferowa Pro9541WT zdobyła dwie nagrody branżowe. Drukarka otrzymała nagrodę Office Oscar magazynu OEN oraz nagrodę Editor's Choice Award czasopisma Print IT Reseller za innowacyjne funkcje i wartość, którymi może wzbogacić korzystające z niej firmy.
Firma Oppo objęła prowadzenie w ogólnoświatowym konkursie Semeval
Firma OPPO poinformowała o kolejnym ważnym osiągnięciu w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją. Podczas niedawno zakończonego międzynarodowego konkursu analizy semantycznej International Workshop on Semantic Evaluation (SemEval-2020), firma OPPO zajęła pierwsze miejsce w analizie nastrojów w tekście z mediów społecznościowych z kodem mieszanym, w połączeniu...
W marcu 2020 roku w Madrycie, podczas pierwszej edycji konkursu „CEO Roku” organizowanej przez organizację Club CEO, Miguel Ángel Rodríguez Caveda, Prezes Agencji 3AW w Hiszpanii oraz międzynarodowej sieci 3AW Network, wyróżniony został tytułem „Prezesa Roku”, m.in. w dowód uznania za swoje zasługi na rzecz międzynarodowej ekspansji. Polska agencja LoveBrands Relations do...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764