logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na pamiątkę regionu Warmii i Mazur

   08.04.2023, przeczytano 572 razy
ilustracjastrzałka
Mur pruski Elżbieta Wierdak

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-pamiatke-regionu-warmii-i-mazur,399581,artykul.html

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie ponad 750 prac.

– Z relacji artystów wynika, że wieloletnia historia organizacji tego konkursu skłania regionalnych twórców do nowych perspektyw i świeżego spojrzenia na Warmię i Mazury – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – To mobilizuje do innowacyjności i wyzwala kreatywność wysokiej jakości. Dzięki temu co roku wypuszczamy w świat oryginalne, dobrze zaprojektowane pomysły upamiętniania wizyt w naszym wyjątkowym regionu, czy też manifestowania przywiązania do niego.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023” (powinny promować Warmię i Mazury, nawiązywać do jej tradycji, bogactwa naturalnego i kulturowego) oraz „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” (powinny odnosić się do życia i działalności Mikołaja Kopernika na Warmii, promować jego dokonania i miejsca związane z pobytem wielkiego uczonego w województwie warmińsko-mazurskim).

Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia 2023 roku.

W ubiegłym roku do konkursu wpłynęło 46 prac z całej Polski. W kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022” zwyciężyła Elżbieta Wierdak za koc „Mur pruski”. Z kolei w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Markowicz za koszulkę „O Warmio moja miła”. W plebiscycie internautów najwięcej głosów otrzymała praca Eleonory i Rafała Toś za pracę „Warmia i Mazury – szach i mat”.

Nagrody

W Konkursie w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2023”, laureatom zatwierdzonym przez organizatora w pierwszym etapie konkursu zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości:

  • nagroda I stopnia - 4.000,00 zł brutto,
  • nagroda II stopnia - 2.500,00 zł brutto,
  • nagroda III stopnia - 1.500,00 zł brutto.

W Konkursie w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”, laureatowi zatwierdzonemu przez organizatora w pierwszym etapie konkursu zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4.000,00 zł brutto.

Komisja Konkursowa może rekomendować Organizatorowi inne rozdysponowanie środków na nagrody.

W głosowaniu internautów w drugim etapie konkursu wskazana zostanie jedna praca w każdej z kategorii, autorowi której organizator przyzna główną nagrodę pieniężną w wysokości po 1.500,00 zł brutto.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Złote Spinacze 2023 rozdane!
Znamy zwycięzców 21. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie 97 nagród – 28 Złotych, 36 Srebrnych oraz 33 Brązowe Spinacze. W tym roku trzy agencje PR zdobyły tytuł „Najlepszego w konkursie” i odebrały podczas Gali Tytanowe Spinacze.
42 brązowe, 23 srebrne i 5 złotych statuetek Effie Awards 2023
Nagrody za najbardziej efektywne kampanie i rozwiązania biznesowe zostały wręczone 7 listopada w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Tegoroczne Jury Effie, które obradowało pod przewodnictwem Magdaleny Kotlarczyk, Dyrektorki Google Polska, która...
German Design Awards 2024 dla baterii kuchennych Omnires
Bateria z intuicyjnym systemem do filtrowania wody, zaprojektowana przez Paulinę Shacalis, otrzymała prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie German Design Awards 2024. Jury doceniło ten minimalistyczny projekt, który jest przykładem innowacyjnego myślenia marki i świadomego podejścia do projektowania.
Reprezentantki UW ze srebrem w mistrzostwach świata PR
W listopadzie trzydzieści drużyn z Azji, Europy, Afryki i Ameryki Północnej rywalizowało ze sobą w organizowanym przez ICCO (International Communication Consultancy Organization) konkursie dla młodych, kreatywnych specjalistów Public Relations.
Sandra Różycka laureatką 24. edycji Galerii Plakatu AMS
Sandra Różycka wygrała 24. edycję Galerii Plakatu AMS pod hasłem “Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?”. Jury ponadto wyróżniło w konkursie 5 prac - dwie autorstwa Rozalii Michalskiej oraz prace Magdaleny Wosik, Natalii Leśniak oraz Anny Czochary. Dodatkowo, nagrodę specjalną, ufundowaną przez Grupę Żabka, partnera głównego konkursu, zdobyła Katarzyna Panek. Partner...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764