logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na plakat: 30. rocznica powołania Grupy Wyszehradzkiej

  PR 09.09.2020, przeczytano 395 razy
ilustracja

Wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych mamy przyjemność zaprosić do udziału w międzynarodowym konkursie na plakat. Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu poświęconego 30. rocznicy powołania Grupy Wyszehradzkiej (V4). Pragniemy, aby jubileusz współpracy uwolnił kreatywność u twórców, których inspiruje wspólna historia, dialog kulturowy i solidarnie budowane wartości krajów V4. Chcemy zderzać tradycję projektowania plakatu, tak silną w tej części Europy, z nowymi stylami w projektowaniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-plakat%3A-30.-rocznica-powolania-grupy-wyszehradzkiej,388390,artykul.html

Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do obywateli państw należących do Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Kontekst

Grupa Wyszehradzka (Visegrad Group, V4) to jeden z głównych formatów współpracy państw Europy Środkowej, którego członkami są Czechy, Słowacja, Węgry i Polska. V4 utworzona została w 1991 r., a jej pierwotnym celem było wzajemne wspieranie się przez państwa członkowskie w dążeniach do przystąpienia do Unii Europejskiej i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Obecnie współpraca przebiega na wielu płaszczyznach, zarówno wewnętrznie, jak i na forum UE i innych organizacji międzynarodowych. Bieżący tryb współpracy w ramach V4 wyznaczają rotacyjne, roczne przewodnictwa poszczególnych państw członkowskich. Bieżące przewodnictwo w V4 sprawuje Polska i w jego trakcie przypadnie 30. rocznica powołania Grupy Wyszehradzkiej. Z tej okazji, w roku jubileuszowym 2021, planowany jest szereg działań mających na celu uczczenie tej rocznicy.

Nagrody

 • I nagroda – 2000 EUR
 • II nagroda – 1000 EUR
 • III nagroda – 500 EUR
 • 9 x wyróżnienie – 150 EUR

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione projekty znajdują się w kalendarzu na rok 2021, który będzie dystrybuowany na cały świat przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i podległe jemu polskie placówki zagraniczne.

Jury

 • Joanna Górska (Polska) - Przewodnicząca Komisji
 • Peter Bankov (Czechy)
 • Marcel Benčík (Słowacja)
 • Anna Korolovszky (Węgry)
 • Jacek Gajewski - Dyrektor Instytutu Polskiego w Bratysławie
 • Joanna Urbańska - Dyrektor Instytutu Polskiego w Budapeszcie
 • Maciej Ruczaj - Dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze
 • Monika Szmigiel-Turlej - Zastępca Dyrektora Departamentu Dyplomizacji Publicznej i Kulturalnej MSZ

Terminy konkursowe

 • Rozpoczęcie konkursu: 02.09.2020  
 • Termin nadsyłania plakatów: 18.10.2020
 • Rozstrzygnięcie konkursu: do dnia 31.11.2020

Organizatorzy Konkursu

 • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
 • Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

Partnerzy

 • Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie

Więcej o konkursie TUTAJ lub na stronie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej TUTAJ.

Źródło: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

www.stgu.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

3. edycja konkursu Timecode Akcja Animacja
Już 16 września rusza specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion  designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Tematem łączącym wszystkie zadania konkursowe jest ekologia. Prace można zgłaszać do 14 października, zwycięzców poznamy 10 listopada.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane właśnie podczas zeszłotygodniowych targów.
Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty
Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.
Rekord zgłoszeń do konkursu Złote Spinacze i dwie nowe grupy jurorskie
Do XVIII edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęło aż 395 zgłoszeń w 36 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu - liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 19% w porównaniu do ubiegłego roku. W związku z rekordową liczbą zgłoszonych projektów, powołano dwie dodatkowe grupy jurorskie.
ERGO Hestia została laureatem Superbrands 2020 zdobywając  tytuł w kategorii ubezpieczenia i inwestycje. Tym samym została uznana za jedną z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku. Wyróżnienie zostało przyznane przez organizację Superbrands w oparciu o badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na próbie ponad 10 tys. respondentów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764