logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na plakat promujący Zakopane

   14.02.2023, przeczytano 600 razy
ilustracja

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają studentów uczelni artystycznych, wydziałów architektury i wydziałów sztuk plastycznych szkół wyższych w Polsce oraz absolwentów w/w uczelni do 35. roku życia, do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego miasto Zakopane.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-plakat-promujacy-zakopane,398985,artykul.html

Plakat powinien nawiązać do walorów przyrodniczych, turystyczno-rekreacyjnych, odnieść się do kultury, sztuki lub kultury rodzimej, w nowatorskiej i nieoczywistej formie artystycznej. Obecnie w Galerii Stacji Kultura Zakopane można zobaczyć wystawę plakatów, które od początku ubiegłego wieku przybliżały Turystom i Kuracjuszom ofertę Miasta pod Giewontem.

Celem konkursu jest promocja miasta Zakopane wraz z jego walorami artystyczno-turystycznymi, poszukiwanie nowych graficznych środków wyrazu dla tradycji regionu Podhala i pozyskanie prac graficznych o wysokim poziomie artystycznym, w celu zaprezentowania ich na wystawie pokonkursowej. Ponadto tegoroczna - marcowa odsłona Zakopiańskiego Pokazu Filmów o Sztuce, także zostanie poświęcona plakatowi: jego Twórcom, początkom kreacji plakatu oraz roli jaką plakat odgrywał przez lata w  promocji wydarzeń, zjawisk i trendów. 

Rozstrzygnięcie konkursu zbiegnie się więc z Pokazem Filmów o Sztuce. Warto wspomnieć, iż walory lecznicze, aktywny wypoczynek, nowinki artystyczne Zakopanego sławili w swoich pracach m. in. ojciec polskiego plakatu Piotr Stachiewicz, a potem taternik Mariusz Zaruski, wybitna malarka Zofia Styjeńska, Stefan Norblin, Waldemar Świerzy czy Lech Majewski. Organizator ma nadzieję, że nagrodzeni w konkursie twórcy, podejmą współpracę z Zakopiańskim Centrum Kultury, które odpowiada za promocję Miasta Zakopane oraz organizuje największe wydarzenia kulturalne, muzyczne i wystawiennicze.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w terminie marzec-maj 2023 r. w Galerii Stacja Kultura Zakopane, znajdującej się w budynku Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Chramcówki 35, w Zakopanem. Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród, planujemy w dniu 31 marca 2023 roku.

Do wygrania jest 3 tys. zł, zgoszenia przyjmowane są do 10 marca.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Studentów szukają...
Niech lepiej uważają, bo jak się okaże, że żaden jeszcze nie umie tak jak trzeba, to istnieje ryzyko, że estegieu napisze list otwarty i połajankami.

avatar użytkownika
,

Nie ma nic złego w szukaniu studentów, a połajanki STGU do których nawiązujesz dotyczyły nierzetelności i nieuczciwości - a nie braku kwalifikacji. Te rzeczy można i należy piętnować zarówno w wypadku studenta jak i wybitnego plakacisty.  

,

Ale wykonawca, który nie umie a podejmuje robotę to przecież jest wzorcowy przykład nierzetelności.  

avatar użytkownika
,

O nierzetelności możemy mówić tam, gdzie ktoś zna swoje obowiązki, ma możliwość je wypełnić - a celowo uchyla się od ich starannego wypełnienia. Na przykład sprzedaje tandetne logo kupione za grosze na serwisie stockowym, udając przed klientem że to efekt pracy wybitnego polskiego grafika. Takie zachowanie zasługuje publiczne piętnowanie, a obrona takich standardów jest przejawem demoralizacji i zdziczenia obyczajowego.   

,

Za PWN

nierzetelność
1. «nieuczciwość, niesumienność»
2. «nieprawdziwość»
3. «fakt przedstawiony w sposób nierzetelny»

Zatem to co piszesz jest zwyczajną nieprawdą.
W tym kontekście, nierzetelny jest każdy, kto oferuje swoje usługi w dziedzinie, w której nie ma wiedzy i umiejętności.
  

avatar użytkownika
,

Jeśli robi to ze świadomością tych braków to jest jak najbardziej nierzetelny - i powinien być piętnowany nie za brak kwalifikacji, ale za to że mimo ich braku podejmuje się roboty.  

Najnowsze w tym dziale

Konkurs Benq Designview 2023 - Viva Magenta
Zaprojektuj oryginalną postać inspirowaną kolorem roku Pantone, Viva Magenta, aby mieć szansę na wygranie designerskiego monitora premium BenQ i nagród pieniężnych!
23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe - Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar,...
Miasto ING w Roblox otrzymało brązową statuetkę, w kategorii In - Gaming, w międzynarodowym konkursie MIXX Awards Europe 2023.
18 maja w Zamku Ujazdowskim odbyła się finałowa Gala 2. edycji rankingu Best Brands Poland, podczas której poznaliśmy najsilniejsze marki na polskim rynku, wybrane głosem 7,5 tys. konsumentów.  Wśród laureatów, którzy otrzymali „Oskary Marketingu” w 6. kategoriach badania, znaleźli się: InPost, Winiary, Castorama, Samsung, Lidl (Bio...
Agencja KERRIS została nominowana jako Digital Agency of The Year w konkursie Global Agency Awards.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764