
Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają studentów uczelni artystycznych, wydziałów architektury i wydziałów sztuk plastycznych szkół wyższych w Polsce oraz absolwentów w/w uczelni do 35. roku życia, do wzięcia udziału w konkursie na projekt plakatu promującego miasto Zakopane.
Plakat powinien nawiązać do walorów przyrodniczych, turystyczno-rekreacyjnych, odnieść się do kultury, sztuki lub kultury rodzimej, w nowatorskiej i nieoczywistej formie artystycznej. Obecnie w Galerii Stacji Kultura Zakopane można zobaczyć wystawę plakatów, które od początku ubiegłego wieku przybliżały Turystom i Kuracjuszom ofertę Miasta pod Giewontem.
Celem konkursu jest promocja miasta Zakopane wraz z jego walorami artystyczno-turystycznymi, poszukiwanie nowych graficznych środków wyrazu dla tradycji regionu Podhala i pozyskanie prac graficznych o wysokim poziomie artystycznym, w celu zaprezentowania ich na wystawie pokonkursowej. Ponadto tegoroczna - marcowa odsłona Zakopiańskiego Pokazu Filmów o Sztuce, także zostanie poświęcona plakatowi: jego Twórcom, początkom kreacji plakatu oraz roli jaką plakat odgrywał przez lata w promocji wydarzeń, zjawisk i trendów.
Rozstrzygnięcie konkursu zbiegnie się więc z Pokazem Filmów o Sztuce. Warto wspomnieć, iż walory lecznicze, aktywny wypoczynek, nowinki artystyczne Zakopanego sławili w swoich pracach m. in. ojciec polskiego plakatu Piotr Stachiewicz, a potem taternik Mariusz Zaruski, wybitna malarka Zofia Styjeńska, Stefan Norblin, Waldemar Świerzy czy Lech Majewski. Organizator ma nadzieję, że nagrodzeni w konkursie twórcy, podejmą współpracę z Zakopiańskim Centrum Kultury, które odpowiada za promocję Miasta Zakopane oraz organizuje największe wydarzenia kulturalne, muzyczne i wystawiennicze.
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w terminie marzec-maj 2023 r. w Galerii Stacja Kultura Zakopane, znajdującej się w budynku Zakopiańskiego Centrum Kultury przy ul. Chramcówki 35, w Zakopanem. Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród, planujemy w dniu 31 marca 2023 roku.
Do wygrania jest 3 tys. zł, zgoszenia przyjmowane są do 10 marca.
Źródło: Urząd Miasta Zakopane
Studentów szukają...
Niech lepiej uważają, bo jak się okaże, że żaden jeszcze nie umie tak jak trzeba, to istnieje ryzyko, że estegieu napisze list otwarty i połajankami.
Nie ma nic złego w szukaniu studentów, a połajanki STGU do których nawiązujesz dotyczyły nierzetelności i nieuczciwości - a nie braku kwalifikacji. Te rzeczy można i należy piętnować zarówno w wypadku studenta jak i wybitnego plakacisty.
Ale wykonawca, który nie umie a podejmuje robotę to przecież jest wzorcowy przykład nierzetelności.
O nierzetelności możemy mówić tam, gdzie ktoś zna swoje obowiązki, ma możliwość je wypełnić - a celowo uchyla się od ich starannego wypełnienia. Na przykład sprzedaje tandetne logo kupione za grosze na serwisie stockowym, udając przed klientem że to efekt pracy wybitnego polskiego grafika. Takie zachowanie zasługuje publiczne piętnowanie, a obrona takich standardów jest przejawem demoralizacji i zdziczenia obyczajowego.
Za PWN
nierzetelność
1. «nieuczciwość, niesumienność»
2. «nieprawdziwość»
3. «fakt przedstawiony w sposób nierzetelny»
Zatem to co piszesz jest zwyczajną nieprawdą.
W tym kontekście, nierzetelny jest każdy, kto oferuje swoje usługi w dziedzinie, w której nie ma wiedzy i umiejętności.
Jeśli robi to ze świadomością tych braków to jest jak najbardziej nierzetelny - i powinien być piętnowany nie za brak kwalifikacji, ale za to że mimo ich braku podejmuje się roboty.