logo
WIADOMOŚCI

Konkurs na projekt layoutu czasopisma Ekrany

redakcja   11.10.2017, przeczytano 502 razy
ilustracjastrzałka

Stowarzyszenie Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej EKRANy zaprasza grafików, plastyków, projektantów, twórców grafiki użytkowej do udziału w otwartym konkursie na nowy layout czasopisma.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-projekt-layoutu-czasopisma-ekrany,34066,artykul.html

Oprócz nagród pieniężnych na zwycięzcę czeka zamówienie w postaci zaprojektowania kompletnego layoutu magazynu wraz z nadzorem autorskim nad składem dwóch numerów czasopisma.

Zadanie konkursowe ma uwzględniać wszystkie elementy typowe dla papierowego periodyku, to znaczy: wszelkie elementy graficzne i informacyjne (jak numery stron, żywe paginy, tytuły, śródtytuły, leady, imiona i nazwiska autorów), uwzględniać sposób zakomponowania zdjęć i wszelkich innych elementów graficznych, kod kolorystyczny spójny z całością pisma, krój i wielkość czcionki, formę identyfikacji wizualnej spójnej dla całości pisma.

Konkurs jest jednoetapowy i otwarty. Jury wybiera najlepsze prace, nagradza laureatów, sporządza zalecenia pokonkursowe i następnie przystępuje do negocjacji ze zwycięzcą celem realizacji projektu. Rozstrzygnięcie konkursu będzie zatem stanowić podstawę do zaproszenia zwycięzcy do negocjacji, a jeśli negocjacje te okażą się nieskuteczne – laureata kolejnej nagrody Konkursu. Negocjacje te będą dotyczyć realizacji zamówienia na projekt będący kompletnym layoutem magazynu „EKRANy” wraz z nadzorem autorskim nad składem dwóch numerów magazynu

Przewidziano następujące nagrody:

  • Nagroda Pierwsza – 3.500 złotych brutto
  • Nagroda Druga – 2.500 złotych brutto
  • Nagroda Trzecia – 2.000 złotych brutto


Szacunkowy maksymalny koszt wykonania projektu to 10.000 złotych, na co składa się sam projekt (5.000 złotych brutto, co zostanie wypłacone w 2017 roku) oraz obowiązkowy nadzór autorski nad składem dwóch numerów magazynu „EKRANy” (łącznie 5.000 złotych brutto, co zostanie wypłacone w 2018 roku). Kwoty te mogą zostać zmienione w zależności od wyników rozstrzygniętego Konkursu, a także wyników negocjacji.

W skład Jury wchodzą:

  • Rafał Syska – Redaktor Naczelny Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy” (przewodniczący)
  • Miłosz Stelmach – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Barbara Szczekała – redaktor Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Urszula Wolak – redaktor Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Piotr Kołodziej – ekspert od identyfikacji wizualnej Starego Teatru w Krakowie.


Konkurs trwa do 6 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres konkurs.ekrany@gmail.com.

Więcej informacji, regulamin: http://ekrany.org.pl/konkurs-na-layout

Źródło: EKRANy

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
hellado, 11.10.2017

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia, gdyż te są oceniane wcześniej na podstawie zgłoszenia do konkursu.
Zatem nie jednoetapowy konkurs, ale dwuetapowy z pierwszym etapem w formie kwalifikacji na podstawie portfolio.,
Uczestnicy konkursu wysyłają zaś swoje dane na darmowy gmail.

avatar użytkownika
redakcja, 12.10.2017

A gdzie znalazłeś taką informację?  

avatar użytkownika
redakcja, 13.10.2017

Ponieważ kolega hellado milczy, rozwiejmy ewentualne wątpliwości: konkurs jest jednoetapowy, a organizator nie zastrzega sobie nigdzie prawa do niedopuszczenia uczestnika na podstawie oceny portfolio. Dla pewności poprosiliśmy o wyjaśnienie organizatora, oto odpowiedź jaką uzyskaliśmy:

"prosimy o portfolio, żeby zapoznać się z dorobkiem uczestnika, być może te materiały będą także pomocne przy ocenie konkursowych prac. Wyłącznym warunkiem otrzymania materiałów do pracy nad zadaniem konkursowym jest przesłanie odpowiedniego, podpisanego formularza dostępnego na naszej stronie, zaś wyłącznym warunkiem dopuszczenia projektu do oceny przez jury jest jej przesłanie w terminie na podany adres e-mail lub tradycyjną pocztą. "  

Najnowsze w tym dziale:

ZoomArt 2018: Zwycięskie prace w Galerii Signs.pl
W Galerii Signs.pl prezentujemy zwycięskie prace ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Kalendarzy ZoomArt. Faworytem tegorocznego festiwalu był kalendarz Drukarni Drukomat – kalendarz „13 twórców – 1 niezwykły kalendarz charytatywny 2018” zdobył on Grand Prix. Publiczność podczas wystawy kalendarzy doceniła...
Nagroda dla nowej butelki Finlandia Vodka
Od czerwca Finlandia Vodka dostępna jest w nowej butelce. Projekt, który kontynuuje tradycję opakowań inspirowanych motywem topniejącego lodu, został entuzjastycznie przyjęty przez środowisko ekspertów. Nowa butelka FinlandiaVodka otrzymała srebrny medal w prestiżowym konkursie San Francisco World Spirits Competition.
Śląska Rzecz: Laureaci 13. edycji Konkursu w Galerii Signs.pl
- Po co w komu wzornictwo? Po co w ogóle brać udział w konkursie? Ponieważ nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców… – zauważyła Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, w którym po raz 13. wręczono nagrody w konkursie „Śląska Rzecz”.
Tofu Studio z nagrodą Miasta Gdańska i nominacjami w konkursie im. Josepha Bindera
TOFU Studio w ubiegłą niedzielę odebrało z rąk Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska im. Martina Opitza za 2017 rok. Prace gdańskiego studia zostały również zauważone i nominowane do jednego z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2018.
Konkurs Biuletynów Firmowych: Ostatni tydzień na zgłaszanie prac
Wprowadzenie całkowitej poufności danych zawartych w zgłaszanych pracach oraz trzech nowych kategorii konkursowych to najważniejsze zmiany w 18. edycji Konkursu Biuletynów Firmowych. Udział w Konkursie niezmiennie jest bezpłatny.
 
sobota 21.07.2018, 89 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone