logo
WIADOMOŚCI

Konkurs na projekt layoutu czasopisma Ekrany

redakcja   11.10.2017, przeczytano 441 razy
ilustracjastrzałka
Konkurs na projekt layoutu czasopisma Ekrany

Stowarzyszenie Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej EKRANy zaprasza grafików, plastyków, projektantów, twórców grafiki użytkowej do udziału w otwartym konkursie na nowy layout czasopisma.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-projekt-layoutu-czasopisma-ekrany,34066,artykul.html

Oprócz nagród pieniężnych na zwycięzcę czeka zamówienie w postaci zaprojektowania kompletnego layoutu magazynu wraz z nadzorem autorskim nad składem dwóch numerów czasopisma.

Zadanie konkursowe ma uwzględniać wszystkie elementy typowe dla papierowego periodyku, to znaczy: wszelkie elementy graficzne i informacyjne (jak numery stron, żywe paginy, tytuły, śródtytuły, leady, imiona i nazwiska autorów), uwzględniać sposób zakomponowania zdjęć i wszelkich innych elementów graficznych, kod kolorystyczny spójny z całością pisma, krój i wielkość czcionki, formę identyfikacji wizualnej spójnej dla całości pisma.

Konkurs jest jednoetapowy i otwarty. Jury wybiera najlepsze prace, nagradza laureatów, sporządza zalecenia pokonkursowe i następnie przystępuje do negocjacji ze zwycięzcą celem realizacji projektu. Rozstrzygnięcie konkursu będzie zatem stanowić podstawę do zaproszenia zwycięzcy do negocjacji, a jeśli negocjacje te okażą się nieskuteczne – laureata kolejnej nagrody Konkursu. Negocjacje te będą dotyczyć realizacji zamówienia na projekt będący kompletnym layoutem magazynu „EKRANy” wraz z nadzorem autorskim nad składem dwóch numerów magazynu

Przewidziano następujące nagrody:

  • Nagroda Pierwsza – 3.500 złotych brutto
  • Nagroda Druga – 2.500 złotych brutto
  • Nagroda Trzecia – 2.000 złotych brutto


Szacunkowy maksymalny koszt wykonania projektu to 10.000 złotych, na co składa się sam projekt (5.000 złotych brutto, co zostanie wypłacone w 2017 roku) oraz obowiązkowy nadzór autorski nad składem dwóch numerów magazynu „EKRANy” (łącznie 5.000 złotych brutto, co zostanie wypłacone w 2018 roku). Kwoty te mogą zostać zmienione w zależności od wyników rozstrzygniętego Konkursu, a także wyników negocjacji.

W skład Jury wchodzą:

  • Rafał Syska – Redaktor Naczelny Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy” (przewodniczący)
  • Miłosz Stelmach – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Barbara Szczekała – redaktor Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Urszula Wolak – redaktor Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej „EKRANy”
  • Piotr Kołodziej – ekspert od identyfikacji wizualnej Starego Teatru w Krakowie.


Konkurs trwa do 6 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres konkurs.ekrany@gmail.com.

Więcej informacji, regulamin: http://ekrany.org.pl/konkurs-na-layout

Źródło: EKRANy

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
hellado, 11.10.2017

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia, gdyż te są oceniane wcześniej na podstawie zgłoszenia do konkursu.
Zatem nie jednoetapowy konkurs, ale dwuetapowy z pierwszym etapem w formie kwalifikacji na podstawie portfolio.,
Uczestnicy konkursu wysyłają zaś swoje dane na darmowy gmail.

avatar użytkownika
redakcja, 12.10.2017

A gdzie znalazłeś taką informację?  

avatar użytkownika
redakcja, 13.10.2017

Ponieważ kolega hellado milczy, rozwiejmy ewentualne wątpliwości: konkurs jest jednoetapowy, a organizator nie zastrzega sobie nigdzie prawa do niedopuszczenia uczestnika na podstawie oceny portfolio. Dla pewności poprosiliśmy o wyjaśnienie organizatora, oto odpowiedź jaką uzyskaliśmy:

"prosimy o portfolio, żeby zapoznać się z dorobkiem uczestnika, być może te materiały będą także pomocne przy ocenie konkursowych prac. Wyłącznym warunkiem otrzymania materiałów do pracy nad zadaniem konkursowym jest przesłanie odpowiedniego, podpisanego formularza dostępnego na naszej stronie, zaś wyłącznym warunkiem dopuszczenia projektu do oceny przez jury jest jej przesłanie w terminie na podany adres e-mail lub tradycyjną pocztą. "  

Najnowsze w tym dziale:

VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
Biennale odbędzie się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu (Polska) w 2018 r. MDSM powstał w 1986 r. z inicjatywy Akcji Znaku Pokuty/Służby dla Pokoju w Berlinie. Jest miejscem spotkań i edukacji młodzieży z całego świata, prezentacji sztuki współczesnej, szerokiej wymiany poglądów oraz platformą dyskusji politycznych.
Konkurs na projekt koszulki Open’er Festival 2018
Alter Art Festival Sp. z o.o. zaprasza do udziału w konkursie na projekt oficjalnej koszulki Open’er Festival 2018.
Konkurs na projekt muralu dla warszawskiego ZOO
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału Konkursie na projekt i wykonanie muralu dla Warszawskiego ZOO. Zgłoszony w zeszłym roku pomysł muralu jako aranżacji muru wzdłuż ul. S. Starzyńskiego głosami Warszawiaków został skierowany do realizacji w roku 2018.
Gala Finałowa Art of Packaging 2018. Znamy opakowanie No Limits!
Poznań, 6 marca 2018: Wyjątkowy wieczór pełen emocji i wzruszeń dobiegł końca.Sala Ziemi po raz kolejny zamieniła się w magiczne miejsce wypełnione najbardziej kreatywnymi projektami opakowań z całej Polski. Gala Finałowa ART of PACKAGING 2018, która odbyła się 5 marca, była doskonałą okazją do spotkań przedstawicieli branży opakowaniowej. Tegoroczne wydarzenie uświetnili swoją obecnością wybitni...
Śląska Rzecz: 13. edycja konkursu
Suszarka do butów narciarskich z Ustronia, etykiety na dżemach z Sosnowca, a może nawigacja ułatwiająca parkowanie w Piekarach Śląskich czy Tarnowskich Górach? Kto tym razem zostanie laureatem konkursu „Śląska Rzecz”? Rusza konkurs i zgłaszają się pierwsi kandydaci.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone