logo
WIADOMOŚCI

Konkurs na projekt muralu dla warszawskiego ZOO

redakcja   12.03.2018, przeczytano 586 razy
ilustracjastrzałka
Konkurs na projekt muralu dla warszawskiego ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału Konkursie na projekt i wykonanie muralu dla Warszawskiego ZOO. Zgłoszony w zeszłym roku pomysł muralu jako aranżacji muru wzdłuż ul. S. Starzyńskiego głosami Warszawiaków został skierowany do realizacji w roku 2018.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-projekt-muralu-dla-warszawskiego-zoo,35742,artykul.html

Projekt przewiduje wykorzystanie długiej na ponad 200 metrów i wysokiej na ok. 2,5 m powierzchni muru do wykonania muralu związanego z ogrodem zoologicznym, ale też ściśle połączonego z Warszawą i jej losami. Mogą być na nim wymalowane egzotyczne zwierzęta, które dzieci będą rozpoznawać jadąc autobusem, może prezentować wizerunek Pałacu Kultury czy innego symbolu Warszawy nadgryzanego przez żyrafę i tonącego w egzotycznej roślinności, a nawet przybrać postać zabawnego komiksu. Może nawiązywać do wojennej historii ZOO. Mur można wykorzystać jako przestrzeń artystyczną i edukacyjną.

Projekt ma na celu upiększenie brzydkiego, szarego muru, aby przypominał o kolorowym ZOO i uatrakcyjniał widok dzielnicy. Projekt powinien umożliwiać wykonanie muralu w sposób trwały, np. farbami na bazie farb akrylowych lub innych profesjonalnych – trwałych farb elewacyjnych. Należy uwzględnić kontekst przestrzenny oraz dopasowanie kompozycji do miejsca, w którym powstanie mural. Sporą cześć terenu przed murem zajmuje parking ZOO, a wzdłuż muru biegnie ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Biorąc pod uwagę jak wiele osób przyjeżdża spoza miasta do ZOO, miejsce to powinno stać się wizytówką Warszawy i dzielnicy.

ilustracjastrzałka

Konkurs ma charakter otwarty
i jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 18 roku życia (nieprowadzące działalności gospodarczej), osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prawne. Konkurs jest jednoetapowy i ma zasięg ogólnopolski.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzymuje nagrodę pieniężną w kwocie 5 000 zł brutto.  Organizator zapewnia środki w wysokości 45 000 zł brutto na wykonanie zwycięskiego muralu w tym zakup farb, materiałów potrzebnych do realizacji oraz koszt przygotowania powierzchni pod mural. Wykonanie muralu na podstawie zwycięskiego projektu będzie przedmiotem odrębnej umowy.


Źródło: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

zoo.waw.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Konkurs na projekt koszulki Open’er Festival 2018
Alter Art Festival Sp. z o.o. zaprasza do udziału w konkursie na projekt oficjalnej koszulki Open’er Festival 2018.
Gala Finałowa Art of Packaging 2018. Znamy opakowanie No Limits!
Poznań, 6 marca 2018: Wyjątkowy wieczór pełen emocji i wzruszeń dobiegł końca.Sala Ziemi po raz kolejny zamieniła się w magiczne miejsce wypełnione najbardziej kreatywnymi projektami opakowań z całej Polski. Gala Finałowa ART of PACKAGING 2018, która odbyła się 5 marca, była doskonałą okazją do spotkań przedstawicieli branży opakowaniowej. Tegoroczne wydarzenie uświetnili swoją obecnością wybitni...
Śląska Rzecz: 13. edycja konkursu
Suszarka do butów narciarskich z Ustronia, etykiety na dżemach z Sosnowca, a może nawigacja ułatwiająca parkowanie w Piekarach Śląskich czy Tarnowskich Górach? Kto tym razem zostanie laureatem konkursu „Śląska Rzecz”? Rusza konkurs i zgłaszają się pierwsi kandydaci.
Gdyńskie Centrum Kultury: Konkurs na identyfikację wizualną
Celem Konkursu jest wyłonienie wykonawcy systemu identyfikacji wizualnej Centrum Kultury w Gdyni po zmianie nazwy na Gdyńskie Centrum Kultury oraz miejsca swojej siedziby. Identyfikacja ma nawiązywać do charakteru dotychczasowej i planowanej działalności oraz charakteru i prestiżu nowej lokalizacji – modernistycznego budynku Konsulatu Kultury (dawny Dom Marynarza Szwedzkiego). ...
Rusza nabór do Programu Otwartego Gdynia Design Days 2018
Przed nami 11. edycja festiwalu Gdynia Design Days. Jak co roku, tak i tym razem program wzbogacą wydarzenia zgłoszone w otwartym naborze. Propozycje warsztatów, wykładów, wystaw oraz instalacji można nadsyłać do 23 marca.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone