logo
WIADOMOŚCI

Konkurs na projekt muralu dla warszawskiego ZOO

redakcja   12.03.2018, przeczytano 1097 razy
ilustracjastrzałka

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału Konkursie na projekt i wykonanie muralu dla Warszawskiego ZOO. Zgłoszony w zeszłym roku pomysł muralu jako aranżacji muru wzdłuż ul. S. Starzyńskiego głosami Warszawiaków został skierowany do realizacji w roku 2018.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-projekt-muralu-dla-warszawskiego-zoo,35742,artykul.html

Projekt przewiduje wykorzystanie długiej na ponad 200 metrów i wysokiej na ok. 2,5 m powierzchni muru do wykonania muralu związanego z ogrodem zoologicznym, ale też ściśle połączonego z Warszawą i jej losami. Mogą być na nim wymalowane egzotyczne zwierzęta, które dzieci będą rozpoznawać jadąc autobusem, może prezentować wizerunek Pałacu Kultury czy innego symbolu Warszawy nadgryzanego przez żyrafę i tonącego w egzotycznej roślinności, a nawet przybrać postać zabawnego komiksu. Może nawiązywać do wojennej historii ZOO. Mur można wykorzystać jako przestrzeń artystyczną i edukacyjną.

Projekt ma na celu upiększenie brzydkiego, szarego muru, aby przypominał o kolorowym ZOO i uatrakcyjniał widok dzielnicy. Projekt powinien umożliwiać wykonanie muralu w sposób trwały, np. farbami na bazie farb akrylowych lub innych profesjonalnych – trwałych farb elewacyjnych. Należy uwzględnić kontekst przestrzenny oraz dopasowanie kompozycji do miejsca, w którym powstanie mural. Sporą cześć terenu przed murem zajmuje parking ZOO, a wzdłuż muru biegnie ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Biorąc pod uwagę jak wiele osób przyjeżdża spoza miasta do ZOO, miejsce to powinno stać się wizytówką Warszawy i dzielnicy.

ilustracjastrzałka

Konkurs ma charakter otwarty
i jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 18 roku życia (nieprowadzące działalności gospodarczej), osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prawne. Konkurs jest jednoetapowy i ma zasięg ogólnopolski.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzymuje nagrodę pieniężną w kwocie 5 000 zł brutto.  Organizator zapewnia środki w wysokości 45 000 zł brutto na wykonanie zwycięskiego muralu w tym zakup farb, materiałów potrzebnych do realizacji oraz koszt przygotowania powierzchni pod mural. Wykonanie muralu na podstawie zwycięskiego projektu będzie przedmiotem odrębnej umowy.


Źródło: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

zoo.waw.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

6 nominacji do Effie dla Dentsu Aegis Network
Kampanie realizowane przez spółki należące do grupy Dentsu Aegis Network Polska uzyskały 6 nominacji  w konkursie Effie.
„Złota kampania” w finale Golden Pin Design Award 2018
„Złota kampania” promująca Sąd Ostateczny Hansa Memlinga przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio, otrzymała tytuł DESIGN MARK i trafiła do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Golden Pin Design Award 2018 organizowanego przez Tajwan Design Centre.
Znamy zwycięskie POS-y w konkursie POS Stars 2018
W minioną środę i czwartek podczas targów FestiwalMarketingu.pl można było podziwiać zgłoszone prace do konkursu na najlepsze materiały wspierające sprzedaż.
Graduation Projects 2018 : Trwa nabór prac
Zamiek Cieszyn zaprasza do wzięcia udziału w 17. edycji przeglądu najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Krajów Wyszehradzkich.
Stowarzyszenie Traffic Design wyróżnione przez Fast Company
Stowarzyszenie Traffic Design, które działa na rzecz sztuki i estetyki w przestrzeni publicznej zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Innovation by Design Awards 2018 organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company. Wśród zwycięzców i wyróżnionych marek znaleźli się tacy giganci jak Microsoft, Google, Airbnb, Adobe oraz IBM.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone