logo
WIADOMOŚCI

Konkurs na projekt muralu dla warszawskiego ZOO

   12.03.2018, przeczytano 1134 razy
ilustracjastrzałka

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału Konkursie na projekt i wykonanie muralu dla Warszawskiego ZOO. Zgłoszony w zeszłym roku pomysł muralu jako aranżacji muru wzdłuż ul. S. Starzyńskiego głosami Warszawiaków został skierowany do realizacji w roku 2018.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-projekt-muralu-dla-warszawskiego-zoo,35742,artykul.html

Projekt przewiduje wykorzystanie długiej na ponad 200 metrów i wysokiej na ok. 2,5 m powierzchni muru do wykonania muralu związanego z ogrodem zoologicznym, ale też ściśle połączonego z Warszawą i jej losami. Mogą być na nim wymalowane egzotyczne zwierzęta, które dzieci będą rozpoznawać jadąc autobusem, może prezentować wizerunek Pałacu Kultury czy innego symbolu Warszawy nadgryzanego przez żyrafę i tonącego w egzotycznej roślinności, a nawet przybrać postać zabawnego komiksu. Może nawiązywać do wojennej historii ZOO. Mur można wykorzystać jako przestrzeń artystyczną i edukacyjną.

Projekt ma na celu upiększenie brzydkiego, szarego muru, aby przypominał o kolorowym ZOO i uatrakcyjniał widok dzielnicy. Projekt powinien umożliwiać wykonanie muralu w sposób trwały, np. farbami na bazie farb akrylowych lub innych profesjonalnych – trwałych farb elewacyjnych. Należy uwzględnić kontekst przestrzenny oraz dopasowanie kompozycji do miejsca, w którym powstanie mural. Sporą cześć terenu przed murem zajmuje parking ZOO, a wzdłuż muru biegnie ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Biorąc pod uwagę jak wiele osób przyjeżdża spoza miasta do ZOO, miejsce to powinno stać się wizytówką Warszawy i dzielnicy.

ilustracjastrzałka

Konkurs ma charakter otwarty
i jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 18 roku życia (nieprowadzące działalności gospodarczej), osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prawne. Konkurs jest jednoetapowy i ma zasięg ogólnopolski.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzymuje nagrodę pieniężną w kwocie 5 000 zł brutto.  Organizator zapewnia środki w wysokości 45 000 zł brutto na wykonanie zwycięskiego muralu w tym zakup farb, materiałów potrzebnych do realizacji oraz koszt przygotowania powierzchni pod mural. Wykonanie muralu na podstawie zwycięskiego projektu będzie przedmiotem odrębnej umowy.


Źródło: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

zoo.waw.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Cztery statuetki w konkursie Creativity International Awards
Zespół Opus B Brand Design zdobył dwie złote statuetki za projekty Mickiewicz oraz Bee-Fee, natomiast srebrne trofea przyznano za koncepty Norr Sno i Horse Power.
Amundsen Photo Awards – znamy finalistów
Podróże są doskonałą inspiracją i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych eksploratorów. Fotografia natomiast pozwala uchwycić te wyjątkowe momenty i przedstawić świat w sposób, w jaki widzi go autor. 12 grudnia, w Fortecy Kręgliccy odbyła się Gala Amundsen Photo Awards, podczas której wyłoniono autorów najlepszych fotografii w czterech wyjątkowych...
Zwycięzcy drugiej edycji Justbrief wyłonieni
W drugiej edycji konkursu edukacyjnego JustBrief skierowanego do studentów i początkujących marketerów zwyciężył zespół Hi5s, w którego skład wchodzili młodzi adepci marketingu z Warszawy oraz Krakowa. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować kampanię digitalową, która w najbliższym czasie może zostać wdrożona przez Uber Eats. Oprócz możliwości wpisania do portfolio...
Szef marketingu drogerii Natura z nagrodą Dyrektor Marketingu Roku 2018
Przemysław Szymański został zwycięzcą konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2018. Okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „uroda / kosmetyki / higiena”.
Złote Spinacze 2018 rozdane: Lista nagród
Znamy zwycięzców XVI edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. W tym roku Jury nagrodziło projekty w 32 kategoriach konkursowych i przyznało: 20 Złotych, 34 Srebrnych oraz 28 Brązowych Spinaczy.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone