logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs na zaprojektowanie instalacji plenerowej dla Kołobrzegu

   03.04.2023, przeczytano 600 razy
ilustracja

Prezydent Miasta Kołobrzeg zaprasza do udziału w jednoetapowym, otwartym konkursie ideowym na zaprojektowanie instalacji plenerowej zlokalizowanej na Skwerze im. komandora Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu. Do wygrania jest 20 tys. zł.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-na-zaprojektowanie-instalacji-plenerowej-dla-kolobrzegu,399495,artykul.html

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie wolnostojącej instalacji przestrzennej zawierającej nazwę KOŁOBRZEG, posadowionej na terenie Skweru im. Komandora Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu.

Celem konkursu jest wzbogacenie przestrzeni miejskiej Kołobrzegu dziełem o znamionach oryginalnej koncepcji artystycznej, stworzenie charakterystycznego, przyjaznego miejsca na mapie miasta, które będzie wywoływało pozytywne skojarzenia z miastem i przyciągało mieszkańców i turystów. Projektowana instalacja powinna wywoływać wśród odbiorców pozytywne emocje.

Projektowany obiekt powinien intrygować, uruchamiać wyobraźnię. Przy projektowaniu należy uwzględnić spójność wizualną z charakterem otoczenia.

Wysokość instalacji max 3 metry, szerokość max 20 metrów, głębokość max 2 metry. Technologia zastosowanych materiałów i techniki wykonania - dowolne. Proponowany do realizacji materiał - trwały, odporny na warunki atmosferyczne powinien charakteryzować się niskimi kosztami konserwacyjnymi i łatwością w utrzymaniu instalacji. Gotowa instalacja – trwale związana z gruntem, bezpieczna dla użytkowników. W projekcie należy uwzględnić koncepcję zagospodarowania zieleni wokół instalacji oraz konieczność jej doświetlenia wewnętrznym lub zewnętrznym źródłem światła, które dodatkowo będzie wpływać na jej atrakcyjność.

Termin składania prac konkursowych: do dnia 14 kwietnia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się do dnia 25 kwietnia 2023 r. Nadesłane prace konkursowe oceni powołana przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg komisja konkursowa. Zwycięską pracę konkursową wybraną przez komisję konkursową zatwierdza Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Zwycięzca konkursu projektu instalacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20.000 zł brutto. Komisja konkursowa może również przyznać dwie równorzędne nagrody pieniężne - wyróżnienia po 5.000 zł brutto każde.

Konkurs jest adresowany do studentów szkół artystycznych, artystów plastyków, pracowni artystycznych, firm zajmujących się projektowaniem i realizacją obiektów architektonicznych. W konkursie mogą brać również udział zespoły. Uczestnik konkursu może złożyć jedną pracę konkursową.

 

Źródło: UM Kołobrzeg

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska firma meblarska w finale konkursu Designeuropa Awards
Podczas czwartej edycji konkursu DesignEuropa Awards, która odbyła się w ośrodku konferencyjnym Axica w Berlinie, uhonorowano dwa wyjątkowe wzory. Pierwszym jest RemigoOne, elektryczny silnik zaburtowy stworzony przez słoweńską projektantkę Ajdę Bertok, zaprojektowany zgodnie z zasadami innowacyjności morskiej i zrównoważonego rozwoju, zdobył nagrodę dla małych i nowo...
Termin zgłoszeń do Youtube Works Awards przedłużony
To już ostatnie chwile na zgłoszenie swojej kampani wideo do tegorocznej edycji YouTube Works Awards. Termin zgłoszeń został przedłużony do 30 września 2023 roku. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a projekty można zgłaszać na stronie YouTube Works.
Projekt Roku 22/23 wystartował
Od 11 do 27 września można zgłaszać swoje projekty do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla projektantów graficznych - Projektu Roku. 
Złote Spinacze kolejny rok z rzędu z rekordem zgłoszeń
Do 21. edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęły aż 482 zgłoszenia w 35 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu. Do kategorii głównych nadesłano 309 zgłoszeń, do kategorii sektorowych 128, a do kategorii specjalnych 45 zgłoszeń.
Znaki Jutra 2023: przegląd znaków, logo i symboli graficznych
Czas przemian, napięć, oczekiwań, nadziei i działania. Czas w którym ze szczególną uwagą definiujemy kształt przyszłości. Czy mamy realny wpływ na obraz świata w którym żyjemy? Świat wyidealizowany, świat zepsuty, a może jednak nadal pełen piękna i harmonii? Ideały w konfrontacji z codziennością życia stanowią o naszej tożsamości kulturowej, społecznej,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764