logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Konkurs Zainspirowani Japonią: prace do końca marca

   23.03.2023, przeczytano 875 razy
ilustracjastrzałka

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu graficznego „Zainspirowani Japonią”. Projekt ten ma już 12-letnią historię i cieszy się coraz większym powodzeniem, z każdą kolejną odsłoną przybywa więcej prac, które zachwycają swoją wyjątkowością. W tegorocznej puli nagród zgromadzono nagrody rzeczowe oraz kursy edukacyjne o wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych ufundowane przez firmę Alstor, dystrybutora produktów EIZO i Wacom w Polsce, platformę edukacyjną eduweb.pl oraz szkołę concept artu Focal Point School. Ponadto tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ambasady Japońskiej, przyznanym przez Ambasadora Japonii Akio Miyajima.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs-zainspirowani-japonia%3A-prace-do-konca-marca,399385,artykul.html

Zadanie konkursowe

Praca konkursowa ma być zainspirowana kulturą, tradycjami, historią i sztuką japońską. Może być wykonana dowolną techniką cyfrową w postaci fotomontażu, matte painting, przetworzonej cyfrowo fotografii, digital painting, w formie grafiki wektorowej, etc.

Uwaga! Zgłoszona do konkursu praca:

 • nie może być nagrodzona w żadnym innym konkursie.
 • nie może naruszać prawa, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich (w szczególności prawa do wizerunku), a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych
 • nie może zawierać elementów prac innych autorów, nawet jeśli nie są one objęte prawami autorskimi. Nie może również być kopią utworu, ani jej części, bo może to być zinterpretowane jako niezgodne z zasadami konkursu.

Harmonogram

 • 16 stycznia – rozpoczęcie konkursu i przyjmowania prac
 • 31 marca (do godziny 23:59) – koniec przyjmowania prac
 • 14 kwietnia – ogłoszenie short listy – prac, które zakwalifikowały się do finału
 • 14 kwietnia – rozpoczęcie głosowania na nagrodę publiczności
 • 26 kwietnia – zakończenie głosowania na nagrodę publiczności
 • 27 kwietnia – ogłoszenie i rozdanie nagród oraz wernisaż wystawy prac finałowych
 • do 8 maja – wystawa finałowych prac w Pragalerii

Nagrody

W tegorocznej puli nagród znalazły się:

Nagroda główna:

 • monitor graficzny EIZO ColorEdge CG2420

Wyróżnienia:

 • tablet graficzny Wacom Intuos Pro M
 • 2 roczne abonamenty do serwisów eduweb i Ahoy
 • kurs projektowania Focal Point School

Nagroda publiczności:

 • tablet graficzny Wacom Intuos M

Więcej informacji, regulamin: https://zainspirowanijaponia.pl/konkurs/rozpoczynamy-kolejna-edycje-konkursu/

Źródło: Alstor

Dodatkowe informacje:

Organizatorami konkursu są: EIZO i Wacom.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsi zagraniczni finaliści Konkursu Strefa Studenta
Po raz pierwszy w historii konkursu, w którym młodzi projektanci mieli za zadanie stworzyć projekt opakowania lub etykiety, do kolejnego etapu awansowała studentka z zagranicy! Wraz z pozostałymi jedenastoma osobami zaprezentuje swój projekt w II etapie w jednej z trzech kategorii: funkcjonalność i forma, szata graficzna, wrażenie.
Kampania Dziedzictwo Beko z nagrodą Cannes Lions
Kampania “The Beko Inheritance”, która w kwietniu br. podbiła serca europejskich konsumentów, otrzymała statuetkę podczas tegorocznej edycji jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w branży reklamowej – Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions. Kreacja stworzona przez Beko we współpracy z agencją VML Germany &...
Nikon zachęca do udziału w The Comedy Wildlife Awards i publikuje wybór najbardziej efektownych prac z edycji 2024 – począwszy od trójgłowej żyrafy po wyjątkowo rozleniwionego leniwca. Zgłoszenia do konkursu wciąż trwają, a zdjęcia można wysyłać do 31 lipca.
Złote Spinacze 2024: zgłoszenia do 22. edycji konkursu
Już po raz dwudziesty drugi najlepsze kampanie public relations w Polsce zostaną wyłonione w konkursie Złote Spinacze organizowanym przez Związek Firm Public Relations. Zgłoszenia rozpoczęły się 10 lipca i potrwają do 8 września 2024 r.
Jasnowidze - 5. edycja konkursu dla ilustratorów
Każda książka to osobny świat. Zależy nam na tym, by książkowe światy, do których trafiają dzieci, były jak najlepsze: piękne, intrygujące i pod każdym względem warte tego, by je odkrywać. Wierzymy, że warto szukać takich światów – i wspierać twórców, którzy chcą i potrafią powoływać je do życia. Dlatego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764