logo
WIADOMOŚCI

Konkurs: 4 logotypy wspierające społeczeństwo obywatelskie

   11.08.2018, przeczytano 884 razy
ilustracja

Narodowy Instytut Wolności zaprasza do udziału w konkursie na stworzenie znaków graficznych programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs obejmuje sporządzenie zestawu czterech projektów znaków graficznych (logotypów) programów zarządzanych przez NIW-CRSO w wersji polsko- i anglojęzycznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konkurs%3A-4-logotypy-wspierajace-spoleczenstwo-obywatelskie,37554,artykul.html

Wśród programów znajdują się:

Tutaj możesz sprawdzić jaka jest idea poszczególnych programów.

Projekty w ramach zestawu 4 znaków powinny być ze sobą spójne i tworzyć całość (np. za pomocą kolorystyki, stylistyki, typografii lub elementu składowego).  Twórcy, poza projektem, powinni opisać ideę prezentowanych znaków i zastosowaną symbolikę oraz wykonać wizualizację logotypów, obejmującą minimum 3 różne przykłady zastosowania każdego z nich w druku, na ekranie monitora oraz w ekspozycji na przedmiotach 3D, tj. ulotce, stronie internetowej, długopisie, przy czym można zaprezentować dodatkowe przykłady zastosowań użytkowych.

W wyniku roztrzygnięcia Konkursu przyznana zostanie nagroda finansowa w łącznej wysokości 20 000 zł brutto, po 5 000 zł za każdy logotyp, Nagroda stanowi jednocześnie honorarium za przeniesienie na Organizatora wszelkich majątkowych praw autorskich oraz praw zależnych do wszystkich logotypów zgłoszonych w ramach jednej pracy konkursowej.

Konkurs ma formułę otwartą. Mogą w nim startować tak osoby fizyczne, jak i prawne, profesjonalni graficy i początkujący twórcy. Jest możliwość zgłoszenia pracy konkursowej zespołowo. Prace można zgłaszać do 20 sierpnia br.

W I etapie konkursu wybierzemy maksymalnie 20 prac, które przejdą do II etapu. W jego ramach prace oceni specjalnie powołana komisja konkursowa, która będzie składać się z ekspertów NGO, artystów i przedstawicieli NIW-CRSO. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 20 września 2018 r.

Więcej informacji, regulamin: niw.gov.pl/konkurs/ogloszenie-o-konkursie

Źródło: Narodowy Instytut Wolności

fot. Petr Pokorny/freeimages.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

X edycja
Rusza jubileuszowa edycja plebiscytu "Świeć się z Energą" w którym po raz 10. wybieramy najpiękniej świątecznie przystrojone miasta w Polsce i pomagamy charytatywnie. Na zwycięskie miasta czekają nagrody o wartości 200 000 zł, które trafią do potrzebujących.
Fotograficy o wpływie Sony World Photography Awards na ich kariery
4 grudnia 2018 r. — Już tylko miesiąc pozostał na nadsyłanie zdjęć do kategorii profesjonalnych, otwartych i młodzieżowych 12. edycji prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards, adresowanego do fotografów z całego świata. Uczestnictwo jest bezpłatne, a prace można zgłaszać na stronie
Public Dialog z Grand Prix i złotem na Eventiada IPRA GWA 2018
Grupa Hotelowa Orbis S.A., we współpracy z agencjami TheProduction, Public Dialog i VML, zostali wyróżnieni w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Eventiada IPRA GWA 2018. Wspólnie zrealizowana kampania “ibis. tu mieszka muzyka” okazała się najlepszą kampanią zdobywając Grand Prix  i złoto w kategorii „Most innovative campaign in...
Komputronik: dwie nagrody podczas konferencji Marketing & Sales Executive Summit '18
Nagrody dla najlepszych marketerów roku rozdane. We wtorkowy wieczór w hotelu Warszawianka, podczas konferencji Marketing & Sales Executive Summit '18 organizowanej przez wydawcę mediarun.pl, odbyła się VIII edycja Gali Finałowej, na której ogłoszone zostały wyniki konkursu. Dla Komputronik okazały się one bardzo korzystne – marka otrzymała statuetki...
Konkurs na logo obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny
Muzeum II Wojny Światowej ogłasza konkurs na stworzenie logo nawiązującego tematycznie do obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, który będzie wykorzystywany jako promocyjny znak identyfikacyjny zadań realizowanych w ramach opracowanego programu Obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone