logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Korespondencje Piotra Andrusieczki z Ukrainy na łamach Wyborczej i Wyborcza.pl

  PR 26.01.2022, przeczytano 410 razy

Od poniedziałku, 24 stycznia 2022 r. odbiorcy "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl mogą czytać specjalne materiały z Ukrainy, które przygotowuje Piotr Andrusieczko. W pierwszym tekście korespondent dziennika, ekspert od spraw wschodnich i laureat tytułu Dziennikarz Roku 2014, opisał m.in. reakcje Ukraińców z przyfrontowych miejscowości na informacje o możliwej rosyjskiej agresji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/korespondencje-piotra-andrusieczki-z-ukrainy-na-lamach-wyborczej-i-wyborcza.pl,394540,artykul.html

- Rosja gromadzi dziesiątki tysięcy żołnierzy nad granicą Ukrainy. O wojnie, która może w każdej chwili wybuchnąć w Europie, o determinacji Ukraińców, którzy nie dają się Rosji zastraszyć, i o bezradności Zachodu, mówi w tej chwili cały świat. Dzięki relacjom naszego korespondenta - wybitnego eksperta Piotra Andrusieczki czytelniczki i czytelnicy "Wyborczej" będą poznawać szczegóły na temat sytuacji za naszą wschodnią granicą - mówi Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" i szef działu zagranicznego dziennika.

Pierwszy materiał Piotra Andrusieczki z Ukrainy ukazał się na łamach "Wyborczej" w poniedziałek, 24 stycznia. Tekst pod tytułem "Nju-Jork na Ukrainie liczy na wsparcie Zachodu" jest też dostępny na Wyborcza.pl. W kolejnych dniach w tradycyjnym i cyfrowym wydaniu dziennika pojawią się następne korespondencje Andrusieczki z obwodu donieckiego, głównie z przyfrontowych miejscowości.

Oprócz tego na stronach działu Świat i na Wyborcza.pl/swiat redakcja publikuje najświeższe informacje o sytuacji na Ukrainie, w tym opinie ekspertów i tłumaczenia tekstów z zagranicznych gazet.

Piotr Andrusieczko współpracuje z redakcją "Gazety Wyborczej" od wielu lat. Jest korespondentem dziennika z Ukrainy i Europy Wschodniej, należy też do zespołu reporterskiego Outriders. W poprzednich latach był m.in. na Majdanie, na Krymie i od początku konfliktu - na wschodzie Ukrainy. W konkursie Grand Press został wybrany Dziennikarzem Roku 2014.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764