logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Korzystanie z chmury Lexmark a bezpieczne zarządzanie drukiem

  PR 04.06.2019, przeczytano 326 razy

Narastające w ostatnich latach ryzyko związane z bezpieczeństwem danych przechowywanych w firmach oraz zaostrzające się przepisy, wymuszają wdrożenie w przedsiębiorstwach lepszych i zgodnych z wymogami prawnymi zabezpieczeń. Szczególnie dotyczy to branż przechowujących wrażliwe informacje na temat zdrowia i innych wrażliwych danych. Zabezpieczenie przed cyberprzestępstwami jest oczywistym priorytetem, dlatego tak ważna jest świadomość wszelkich zagrożeń i potencjalnych słabości sieci. Ankieta przeprowadzona przez firmę analityczną Quocirca ujawniła, że aż 59 procent przedsiębiorstw zgłosiło w ubiegłym roku utratę danych związaną z procesami drukowania. Dowodzi to, że niezabezpieczone środowisko druku, obejmujące drukarki i urządzenia wielofunkcyjne (MFP), może stać się otwartym celem dla hakerów próbujących uzyskać dostęp do sieci firmowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/korzystanie-z-chmury-lexmark-a-bezpieczne-zarzadzanie-drukiem,382754,artykul.html

Problemy związane ze środowiskiem oraz serwerami druku

Choć większość organizacji ma świadomość dużego znaczenia skutecznych zabezpieczeń w systemach druku, wiele firm skupia się wyłącznie na bezpieczeństwie samych urządzeń, pomijając inne elementy infrastruktury, które stwarzają większe ryzyko niż mogłoby się wydawać. Systemy druku są dzisiaj o wiele bardziej złożone niż jeszcze kilka lat temu. Na współczesne środowisko druku składają się liczne urządzenia podłączone do wielu serwerów rozsianych po całej strukturze organizacji. Rozproszona i zdecentralizowana budowa typowej infrastruktury stwarza wyzwania i ryzyko dla organizacji. Niezbędne uaktualnienia technologii często bywają niezsynchronizowane z polityką bezpieczeństwa informatycznego. Serwery mogą fizycznie znajdować się w niezabezpieczonych lokalizacjach, na przykład w biurze menedżera sklepu detalicznego lub niezamykanej szafie w oddziale banku. W niektórych przypadkach serwery bywają po prostu zapomniane.

Wyzwania z zakresu bezpieczeństwa i zgodności

Narastająca złożoność środowisk druku spowodowana niejednorodną i rozsianą strukturą licznych serwerów utrudnia ich utrzymanie i zarządzanie nimi. W rezultacie powstają luki bezpieczeństwa i potencjalna niezgodność z przepisami. Czynnikiem ryzyka są też floty drukarek pochodzących od różnych dostawców. Przeprowadzona w 2017 roku przez Quocirca ankieta wykazała, że 67 procent respondentów użytkujących flotę drukarek od różnych dostawców doświadczyła co najmniej raz utraty danych. W przypadku użytkowników korzystających ze standaryzowanej floty, odsetek ten wyniósł 41 procent. Urządzenia, których funkcje zabezpieczające nie są aktualizowane, stają się otwartym celem dla potencjalnych hakerów. Problemem stają się wydruki czekające w urządzeniach. Poufne dokumenty leżące w biurowych centrach druku mogą łatwo zaginąć lub znaleźć się w niepowołanych rękach, narażając organizację na ryzyko niezgodności z przepisami.

Odpowiedź jest w chmurze

Rozwiązaniem pozwalającym na spełnienie wymogów związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa druku jest jego przeniesienie do systemu odpowiadającego dzisiejszym cyfrowym potrzebom. Lexmark wprowadził niedawno zarządzanie drukiem oparte na usługach w chmurze, które poprawia kontrolę dostępu, zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia większą zgodność z przepisami. Koncepcja opiera się na założeniu, że sterowanie urządzeniami za pośrednictwem chmury ułatwia aktualizację oprogramowania i jego monitorowanie. Kiedy nie trzeba przyjeżdżać na miejsce, by przeprowadzić aktualizację systemu i analizować użytkowanie urządzenia, odpowiedzialność za te zadania można zlecić zaufanemu partnerowi technologicznemu, który dołoży starań, by wszystkie drukarki na czas otrzymywały najnowsze zabezpieczenia.

Drukowanie z chmury pomaga zapewnić bezpieczeństwo użytkownika i firmy, zapobiegając sytuacjom, gdy niechciane lub zapomniane wydruki pozostają w drukarce. Czasami trudno odebrać dokumenty natychmiast po wydrukowaniu, a sytuacje takie mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, jeżeli dokumenty zawierają wrażliwe informacje. Gdy wydawanie dokumentów jest zarządzane poprzez system, zlecenie druku z dowolnego urządzenia w dowolnej lokalizacji trafia do chmury. Druki można następnie odebrać we wskazanym urządzeniu o wybranym czasie, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwa przejrzenia lub odbioru dokumentu przez osobę niepowołaną.

Podwójna korzyść

Niektóre grupy lub oddziały w firmie mogą preferować sytuację, w której dokumenty pozostają po wewnętrznej stronie zabezpieczeń. W takim wypadku hybrydowa konfiguracja chmury zapewnia elastyczne rozwiązanie, które łączy zarządzanie drukiem z chmury z serwerami sieciowymi, dopasowanymi do potrzeb różnych grup użytkowników i pracowników. Opcja hybrydowa pozwala ściśle kontrolować jak, kiedy i gdzie wykorzystywane są funkcje chmury.

Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, zarządzanie drukiem w chmurze może być źródłem wartościowych, zagregowanych danych analitycznych, jeżeli system zostanie wdrożony w całym przedsiębiorstwie. Daje to menedżerom IT wgląd w potencjalne luki bezpieczeństwa i pozwala zidentyfikować obszary, w których możliwe jest zwiększenie efektywności oraz oszczędności. Dzięki tym danym można podejmować lepsze decyzje o rozmieszczeniu urządzeń drukujących w celu optymalizacji środowiska druku.

Nieograniczone możliwości

Nawet, gdy firma posiada odpowiednie zasoby ludzkie i budżet, proces utrzymania, wspierania i zabezpieczania infrastruktury druku może być skomplikowany i drogi. Choć mogłoby się wydawać, że drukarki i chmura mają ze sobą mało wspólnego, druk zarządzany z chmury eliminuje komplikacje związane z utrzymywaniem środowiska serwerowego. Wykorzystując bezpieczną technologię, system zarządzania drukiem z chmury tworzy uproszczoną, sprawną infrastrukturę, która jest bezpieczniejsza i łatwiejsza do zarządzania. Dla Lexmark uzasadnienie biznesowe jest jednoznaczne – zastosowanie chmury zapewni infrastrukturze druku, procesom i użytkownikom rozwiązania, które pozwolą stawić czoło współczesnym zadaniom i aktywnie przygotować się na wyzwania przyszłości. Nowa oferta Lexmark Cloud Services cieszy się już uznaniem w branży i została określona przez analityków KeyPoint Intelligence - Buyers Lab mianem „wybitnego rozwiązania do zarządzania środowiskiem druku”.

Źródło: Lexmark


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: olakowalska

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Content Marketing w czasach zarazy
Według danych AdReport w kwietniu zrealizowano 763 kampanie reklamowe oparte na działaniach contentowych. Było to o 10,8 proc. mniej niż w marcu, kiedy miało miejsce 855 tego typu promocji. Oznacza to, że spadek liczby działań contentowych, wynikający z pandemii koronawirusa, był mniejszy niż w segmencie kampanii display.
Korzyści z PR w Employer Branding
Tak jak pozytywny wizerunek marki pomaga promować sprzedaż, tak pozytywny employer branding pomaga przyciągać i zatrzymywać bardziej wykwalifikowanych pracowników. Firmy z pozytywnym wizerunkiem zatrudnienia otrzymują więcej aplikacji od wykwalifikowanych kandydatów, zatrzymują najlepszych pracowników i wydają mniej pieniędzy na ich zatrudnienie, a pracownicy są...
Kryzys reklamy. Rozmowa z prof. Anną Gizą-Poleszczuk i Karoliną Iwańską
W latach 90. hasło „ojciec prać” znał każdy. Jednak reklama już dawno straciła swój kultowy status, a jej twórcy częściej niż do tekstów kultury zerkają dziś do Excela.
Identyfikacja Wizualna Muzeum Getta Warszawskiego
Biel, czerwień, czerń, kamienny brąz i błękit – premiera Identyfikacji Pamięci (Memobook). Przedstawiamy Państwu nową koncepcję identyfikacji wizualnej Muzeum Getta Warszawskiego, wyłonioną w drodze międzynarodowego konkursu graficznego, zorganizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej. Autorami zwycięskiej koncepcji są projektanci z litewskiego...
Odmrożone sklepy i lokale piszą do swoich klientów
Kartka “JUŻ OTWARTE!” przyklejona do witryny może nie wystarczyć, gdy klienci przez dwa miesiące siedzenia w domu przywykli do robienia zakupów w sieci i zamawiania jedzenia z dostawą. Dlatego biznesy stosują szereg zabiegów marketingowych, by zaprosić ich na nowo do siebie. Eksperci SMSAPI podpowiadają, jak zrobić to skutecznie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764